ЕНЦИКЛОПЕДІЯ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ


Пошук
у тексті
статей
логіка:
А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я  
Том (Україна - Українці) Кн. 1    Том (Україна - Українці) Кн. 2
Гасла
(пошук у заголовках)
логіка:

ВЕРЕСНЕВИЙ ПЛЕНУМ ЦК КПРС 1953 Р.

  Бібліографічне посилання: Падалка С.С. ВЕРЕСНЕВИЙ ПЛЕНУМ ЦК КПРС 1953 Р. [Електронний ресурс] // Енциклопедія історії України: Т. 1: А-В / Редкол.: В. А. Смолій (голова) та ін. НАН України. Інститут історії України. - К.: В-во "Наукова думка", 2003. - 688 с.: іл.. URL: http://www.history.org.ua/?termin=Veresnevyj_plenum (останній перегляд: 29.03.2024)
Енциклопедія історії України ( Т. 1: А-В ) в електронній біблотеці

ВЕРЕСНЕВИЙ ПЛЕНУМ ЦК КПРС 1953 Р.

ВЕРЕСНЕВИЙ ПЛЕНУМ ЦК КПРС 1953 Відбувся 3–7 верес. у Москві. Ввійшов в історію як політ. подія, що мала важливе значення для розвитку аграрного вир-ва в СРСР. Розглянув питання "Про заходи подальшого розвитку сільського господарства СРСР", вперше за довгі роки піддав критиці аграрну політику Й.Сталіна і зробив спробу її реформування. Нове парт.-держ. кер-во по смерті Сталіна прагнуло здійснити соціальну переорієнтацію економіки країни, зокрема с. госп-ва. Її контури попередньо вже були сформульовані у виступі (серп. 1953) Г.Маленкова на сесії ВР СРСР. Доповідь на пленумі, виголошена М.Хрущовим, була пройнята різкістю оцінок і реалістичним аналізом стану справ у галузі аграрних відносин, зокрема відзначалося, що в країні потреби нас. в продуктах харчування не задовольняються. Рішення пленуму передбачали зменшення с.-г. податку в 2,5 разу, списання недоїмок по с.-г. податку попередніх років, збільшення розмірів присадибних ділянок колгоспників, підвищення заготівельних цін на с.-г. продукцію, розширення можливостей для розвитку колгоспного ринку. Бл. 20 тис. парт. працівників середньої ланки було направлено на село для зміцнення кер-ва відсталими г-вами.

Водночас пленум обійшов увагою зернову проблему. Невдовзі д-ві довелося освоювати цілинні та перелогові землі Казахстану й Серед. Азії (див. Цілинних земель освоєння), додатково вводити до с.-г. обігу землі в Україні тощо. Очікуваного впливу на зміни в с. госп-ві рішення пленуму не мали.

дата публікації: 2003 р.

Література:
  1. Боффа Д. История Советского Союза, т. 1–2. М., 1990
  2. Панченко П. та ін. Аграрна історія України. К., 1996.

Посилання:
  • ХРУЩОВ МИКИТА СЕРГІЙОВИЧ
  • МАЛЕНКОВ ГЕОРГІЙ МАКСИМІЛІАНОВИЧ
  • МОСКВА
  • СРСР, СОЮЗ РАДЯНСЬКИХ СОЦІАЛІСТИЧНИХ РЕСПУБЛІК
  • СТАЛІН ЙОСИФ ВІССАРІОНОВИЧ
  • ЦІЛИННИХ ЗЕМЕЛЬ ОСВОЄННЯ


  • (тексти та зображення доступні на умовах ліцензії Creative Commons
    із зазначенням авторства — розповсюдження на тих самих умовах)