ЕНЦИКЛОПЕДІЯ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ


Пошук
у тексті
статей
логіка:
А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я  
Том (Україна - Українці) Кн. 1    Том (Україна - Українці) Кн. 2
Гасла
(пошук у заголовках)
логіка:

КОРНИЛОВИЧ МИХАЙЛО ІВАНОВИЧ

  Бібліографічне посилання: Данилюк Ю.З. КОРНИЛОВИЧ Михайло Іванович [Електронний ресурс] // Енциклопедія історії України: Т. 5: Кон - Кю / Редкол.: В. А. Смолій (голова) та ін. НАН України. Інститут історії України. - К.: В-во "Наукова думка", 2008. - 568 с.: іл.. URL: http://www.history.org.ua/?termin=Kornilovich_M_I (останній перегляд: 28.03.2024)
Енциклопедія історії України ( Т. 5: Кон - Кю ) в електронній біблотеці

КОРНИЛОВИЧ МИХАЙЛО ІВАНОВИЧ

КОРНИЛОВИЧ Михайло Іванович (1870 – р. с. невід.) – історик. Н. в с. Квасів (нині село Горохівського р-ну Волин. обл.). Здобув освіту на юрид. ф-ті Моск. ун-ту. Від 1912 жив у Санкт-Петербурзі, де займався опрацюванням документів Держ. канцелярії по кодифікації законоположень щодо селян у Царстві Польс. та Держ. архіву із збирання матеріалів для історії сел. реформи в Царстві Польс. 1918 переїхав до Києва. Зосередився на наук. роботі в Істор. архіві та ВУАН (нині Національна академія наук України). У 1920-х рр. активно співпрацював з етнографічними та археографічними комісіями, а також з Комісією по дослідженню Зх. України, започаткованою акад. М.Грушевським. Зазнав переслідувань у період окупації Києва поляками під час польсько-радянської війни 1920 як один із прихильників входження Холмщини до складу України. Від серп. 1938 заарештований органами НКВС УРСР. Засуджений 23 верес. 1939 Особливою нарадою при НКВС СРСР до трьох років заслання. Відбував покарання в Кустанайській обл. Казах. РСР. Реабілітований 13 верес. 1957.

дата публікації: 2008 р.

Праці:
  1. Плани возз'єднання галицьких уніатів в 1914–1915 рр. "Україна", 1925, № 3
  2. Бібіковські обов'язкові, інвентарі, селянство в Володимирському повіті на Волині. В кн.: Український археографічний збірник, т. 1. К., 1926
  3. Волинський кріпацький селянський двір і громада в першій половині ХХ віка. В кн.: Український археографічний збірник, т. 3. К., 1930.
Література:
  1. Полонська-Василенко Н.Д. Українська Академія наук: Нарис історії. К., 1993
  2. Очеретянко В.І. Системі не скорився (М.І. Корнилович). В кн.: Історія України. Маловідомі імена, події, факти, вип. 2. К., 1997.

див. також ресурси Електронної бібліотеки “Україніка” (НБУВ)


Посилання:
  • ГРУШЕВСЬКИЙ МИХАЙЛО СЕРГІЙОВИЧ
  • ХОЛМЩИНА
  • КИЇВ
  • НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
  • ПОЛЬСЬКО-РАДЯНСЬКА ВІЙНА 1919–1920
  • САНКТ-ПЕТЕРБУРГ

  • Пов'язані терміни:
  • ІНВЕНТАРНІ ПРАВИЛА 1847–1848
  • УКРАЇНСЬКИЙ АРХЕОГРАФІЧНИЙ ЗБІРНИК


  • (тексти та зображення доступні на умовах ліцензії Creative Commons
    із зазначенням авторства — розповсюдження на тих самих умовах)