ЕНЦИКЛОПЕДІЯ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ


Пошук
у тексті
статей
логіка:
А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я  
Том (Україна - Українці) Кн. 1    Том (Україна - Українці) Кн. 2
Гасла
(пошук у заголовках)
логіка:

ВАДОВИЦІ, ТАБІР ДЛЯ ВІЙСЬКОВОПОЛОНЕНИХ

  Бібліографічне посилання: Павленко М.І. ВАДОВИЦІ, ТАБІР ДЛЯ ВІЙСЬКОВОПОЛОНЕНИХ [Електронний ресурс] // Енциклопедія історії України: Т. 1: А-В / Редкол.: В. А. Смолій (голова) та ін. НАН України. Інститут історії України. - К.: В-во "Наукова думка", 2003. - 688 с.: іл.. URL: http://www.history.org.ua/?termin=Vadovytsi (останній перегляд: 29.03.2024)
Енциклопедія історії України ( Т. 1: А-В ) в електронній біблотеці

ВАДОВИЦІ, ТАБІР ДЛЯ ВІЙСЬКОВОПОЛОНЕНИХ

ВАДОВИЦІ (Wadowice) табір для військовополонених. Вадовіце – місто, розташов. на тер. Польщі неподалік від Кракова. На його околиці функціонував табір для військовополонених, збудований під час Першої світової війни. Після репатріації військовополонених рос. армії уряд Польщі використовував його для утримування військовополонених польсько-радянської війни 1920 та розміщення інтернованих військ. частин Армії Української Народної Республіки. На поч. 1921 там перебувало бл. 4,5 тис. укр. вояків, у т. ч. Окрема кінна, Запасна та Київ. д-зії, Спільна юнацька шк. На чолі Вадовицької групи інтернованих військовиків стояв ген.-полк. М.Омелянович-Павленко, в черв. 1921 його замінив ген.-хорунжий А.Вовк.

дата публікації: 2003 р.

Література:
  1. Karpus Z. Jency i internowani rosyjscy i ukrainscy w Polsce w latach 1918–1924. Z dziejόw militarno-politycznych wojny polsko-radzieckiej. Toruń, 1991
  2. Павленко М.І. Українські військовополонені й інтерновані у таборах Польщі, Чехословаччини та Румунії: становлення влади і умови перебування (1919–1924 рр.). К., 1999.

Посилання:
  • АРМІЯ УКРАЇНСЬКОЇ НАРОДНОЇ РЕСПУБЛІКИ
  • ОМЕЛЯНОВИЧ-ПАВЛЕНКО МИХАЙЛО ВОЛОДИМИРОВИЧ
  • ПОЛЬСЬКО-РАДЯНСЬКА ВІЙНА 1919–1920
  • ВОВК АНДРІЙ МИКОЛАЙОВИЧ

  • Пов'язані терміни:
  • ЛИТВИНЕНКО СЕРГІЙ
  • СТШАЛКІВ, ТАБІР


  • (тексти та зображення доступні на умовах ліцензії Creative Commons
    із зазначенням авторства — розповсюдження на тих самих умовах)