Інститут історії України НАН України

ЕНЦИКЛОПЕДІЯ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ

УКРАЇНСЬКИЙ ІСТОРИЧНИЙ ЖУРНАЛ

ПЕРІОДИЧНІ ТА СЕРІЙНІ ВИДАННЯ ІНСТИТУТУ

ВИДАННЯ ІНСТИТУТУ (1936-2016)

АВТОРЕФЕРАТИ. ДИСЕРТАЦІЇ

ІСТОРИЧНІ СТУДІЇ В УКРАЇНІ ТА СВІТІ: МАТЕРІАЛИ ДО БІБЛІОГРАФІЇ

НОВИНИ З КНИЖКОВОЇ ПОЛИЦІ

FaceBook Інститут у FaceBook

RSS-стрічкиRSS
Отримувати новини порталу на e-mail:


Delivered by FeedBurner

Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Таким же чином можете повідомити про непрацюючі посилання
Система Orphus

Події за

Матеріали розділу генеруються автоматично на базі серії довідників 'Україна: хроніка подій ХХ століття'. На разі до календаря “підключено” лише частину хронікального масиву. Робота над наповненням бази календаря триває.


29 (16) липня   1918   (понеділок)  -  Київ. Наказ міністра шляхів Б.Бутенка про утворення термінологічної комісії, на яку покладалося завдання розробити й перекласти українською мовою фахову лексику та документацію у галузі шляхової справи. Водночас засновувався “Термінологічний збірник міністерства шляхів”, що одержував статус урядового органу й усі вміщені у ньому пропозиції щодо термінології та ведення документації були обов’язковими для виконання.

29 (16) липня   1918   (понеділок)  -  На засіданні Ради міністрів Української Держави Голова уряду Ф.Лизогуб повідомив про замах на міністра шляхів сполучень Б.Бутенка, що стався цього дня. З позачерговою заявою виступив міністр фінансів, який повідомив, що німецьке і австро-угорське військове командування вимагають примусово приймати марки і крони за курсом, ними ж встановленим. Рада міністрів доручила міністрові закордонних справ звернутись до представників Німеччини і Австро-Угорщини з нотами протесту, оскільки існувала укладена угода між німецьким і австро-угорським командуванням і Українською Державою, що платежі марками та кронами здійснюються тільки по залізниці та пошті. Рада міністрів розглянула ряд кандидатур на державні посади, заслухала питання про Статут і штати міністерства ісповідань.

29 (16) липня   1918   (понеділок)  -  Відбулося засідання Управи Всеукраїнської спілки земств, на якому члени управи К.Мацієвич та О.Саліковський доповіли про їхню розмову з головою Ради міністрів Ф.Лизогубом з приводу арешту голови управи С.Петлюри. Прем’єр заявив, що “Всеукраїнська спілка земств давно вийшла за межі своєї компетенції й вступила на шлях політичної діяльності” і що в ній готується замах на сучасний уряд Української Держави. Члени управи заперечили ці звинувачення, заявивши, що займаються лише справами земськими і не втручаються в політику, за виключенням випадків, коли сама вона втручається у земську діяльність.

29 (16) липня   1918   (понеділок)  -  У ніч з понеділка на вівторок в Полтаві вбито з револьвера якимось невідомим злочинцем відомого громадського діяча, педагога і письменника, генерального секретаря освіти УНР І.Стешенка. Він приїхав з Києва і йшов пішки з вокзалу до своїх знайомих.

29 липня   1920   (четвер)  -  Цирулярний лист відділу управління Подільського губернського ревкому про негайну ліквідацію комітетів бідноти і організацію комнезамів.

29 липня   1920   (четвер)  -  Харків. Народний комісаріат освіти УСРР розробив зразок статуту – т.зв. “Красный устав” для “Просвіт”. У листі комісаріату, що супроводжував цей документ, зазачалося, що повністю надійні у політичному відношенні “Просвіти” слід вводити у мережу державних культурно-просвітницьких організацій з прийняттям їх на державне забезпечення. “Просвіти”, які стояли “на шляху контрреволюції і бойового націоналізму” слід було ліквідовувати, а їх матеріально-технічну базу використовувати для створення нових пролетарських культурно-просвітницьких установ.

2-9 липня   1921   (субота – субота)  -  Відбувся ІV з’їзд працівників цукрової промисловості. Порядок денний: організаційні питання; доповідь Головцукру; про тарифну політику; про завдання і роль виробничих спілок: доповіді з місць; про роботу серед юнацтва та інші питання.

29 липня   1921   (субота)  -  Харків. Політбюро ЦК КП(б)У затвердило ставки продподатку для окремих губерній та повітів України.

29 липня   1921   (субота)  -  Харків. РНК УСРР затвердила положення „Про інститут праці при Південбюро ВЦРПС”.

29 липня   1921   (субота)  -  Харків. РНК УСРР прийняла постанову „Про використання Робітничо-селянської інспекції у справі встановлення порядку та охорони працюючих від адміністративної сваволі".

29 липня   1922   (субота)  -  Харків. РНК УСРР ухвалила створити комісію під головуванням М. Скрипника в складі Рейхеля (заступник), Спунде, Я. Яковлєва та М. Полоза, якій належало у тижневий термін полагодити з керівними органами РСФРР питання про повноважне представництво УСРР при РНК РСФРР.

29 липня   1922   (субота)  -  Кримська АСРР. Кримський поліграфічний трест організував фабрику друку.

29 липня   1922   (субота)  -  На адресу Кримського ЦК допомоги голодуючим прибув четвертий ешелон від Московської міськради, навантажений 20 тис. пудів жита.

29 липня   1922   (субота)  -  Чехословаччина. До Мелітопольського повіту УСРР відправлено третій ешелон із продовольством для голодуючих. Із 13 вагонів 2 призначалися для чеських колоністів.

29 липня   1922   (субота)  -  На ІІ Міжнародній конференції організацій допомоги голодним Україну включено до складу Міжнародної організації допомоги голодним.

29 липня   1923   (понеділок)  -  Харків. Відкрилася Всеукраїнська продовольча нарада. Розглянуто питання впорядкування податкового обкладення сіл і визначено співвідношення натуральної та грошової частин податку.

29 липня   1924   (вівторок)  -  Одеса. Відбулися масові мітинги, збори й демонстрації під гаслом „Війна – війні!”, організовані з приводу десятиріччя першої світової війни.

29 липня   1924   (вівторок)  -  Козелець Ніжинського округу Чернігівської губернії. Відбувся показовий судовий процес над священиком Ставинським, якого було звинувачено в одурманюванні селян шляхом влаштування хресних ходів для викликання дощу. Процес посилив симпатії місцевого населення до обвинуваченого.

29 липня   1924   (вівторок)  -  Донбас. Прибула делегація Профінтерну. Її члени відвідали рудник ім. К. Лібкнехта, Краматорський металургійний завод та Штерівський рудник.

29 липня   1925   (середа)  -  Кам’янське Катеринославського округу. На Дніпровському металургійному заводі пущено доменну піч № 8 продуктивністю 150 тис. пудів мартенівської сталі щомісячно.

29 липня   1925   (середа)  -  Вінниця. Відбулася Всеукраїнська нарада кустарно-промислової кооперації. Прибуло 300 делегатів, що представляли 30 ремесел. Порядок денний: організаційні питання кустарно-промислової кооперації; про роль Кустекспорту (Об’єднане закордонне представництво українських кооперативних спілок у Лондоні) в обслуговуванні кустарно-промислової кооперації.

29 липня   1925   (середа)  -  Харків. В Українському народному театрі відбулася прем’єра вистави Я. Мамонтова “Що загинули ранком”. Режисери – П. Саксаганський, Л. Сабін //

29 липня   1925   (середа)  -  Криворізький окрвиконком відкрив у адамівській лікарні дитячий санаторій для оздоровлення 150 дітей впродовж літа.

29 липня   1929   (понеділок)  -  Москва, м. ЦК ВКП(б) видав постанову „Про організаційно-партійну роботу у зв’язку з майбутньою новою хлібозаготівельною кампанією”.

29 липня   1929   (понеділок)  -  Анадоль, с. Донецької обл. Народився Харабет Ю.В. – український скульптор-медальєр, заслужений діяч мистецтв України (1993). У 1960 закінчив Ташкентський культурно-освітній технікум, 1966 – Всесоюзну вищу школу культури у Ленінграді; автор творів: медалі – пам’яті художника О.Ацманчука (1974), на честь 70-річчя народного артиста України Б.Сабурова (1982), 150-річчя А.Куїнджі (1991), 120-річчя Лесі Українки; „Почесна відзнака Президента України” (1992), серії медалей – „Микола Реріх”, „Федір Достоєвський”, „Тарас Шевченко” та ін. (1985-92).

Липень, 29   1932   (п’ятниця)  -  Книги запису актів цивільного стану м. Одеса. Померли від виснаження організму три особи

Липень, 29   1932   (п’ятниця)  -  Лист приймальні голови ВУЦВК Харківському прокурору з приводу скарги одноосібника І. Мельника на репресивні заходи: неправильне вилучення у нього корови та арешт за опір конфіскації майна

Липень, 29   1933   (субота)  -  Харків. Постанова РНК УСРР «Про повернення трудящим одноосібникам-біднякам та середнякам їхніх зернових засівів, що їх було передано колгоспам як безгосподарні». Визнано за доцільне повернути трудящим одноосібникам-біднякам та середнякам, що поверталися до села, їхні зернові посіви, передані колгоспам, якщо вони не були конфісковані за ухвалою суду або райвиконкому в порядку репресії за саботаж, якщо одноосібник погодився виконати план хлібоздавання державі та гарантує це, взяв на себе зобов’язання провести осінню сівбу

Липень, 29   1933   (субота)  -  Власний кореспондент газети «Вісті» ВУЦВК повідомив, що Димерський район Київської області першим виконав липневий план хлібоздавання – 148 % плану

29 липня   1939   (субота)  -  Київ. Політбюро ЦК КП(б)У видало постанову „Про перевірку виконання рішення політбюро ЦК КП(б)У від 11 червня 1939 р. про будівництво Київського мосту і підходів до нього”. Констатувався незадовільний стан виконання положень постанови, містилися зобов’язання відповідним партійним і державним органам вжити заходів для виправлення ситуації.

29 липня   1939   (субота)  -  Київ. Політбюро ЦК КП(б)У видало постанову „Про хід збирання врожаю”. Констатувалося зниження темпів збиральної кампанії з 15 по 25 липня (колгоспи зібрали 3519 тис. га проти 4852,5 тис. га за попередню декаду місяця). Містилася настанова ОПК, РПК, ОВК, РВК, директорам МТС, радгоспів, правлінням колгоспів вжити заходів для підвищення темпів роботи.

29 липня   1939   (субота)  -  Київ. Політбюро ЦК КП(б)У затвердило проект постанови ЦК КП(б)У і РНК УРСР „Про заходи для покращення роботи системи держторгівлі і по боротьбі з розтратами”. Констатувалися чисельні недоліки: розтрати, розкрадання, велика нестача у системі держторгівлі Наркомвнуторгу УРСР (29,0 млн. руб. у 1938 р.; у першому кварталі 1939 р. – 4,6 млн. руб.); низький рівень підбору кадрів матеріально відповідальних осіб; незадовільний стан бухгалтерського обліку, контрольно-ревізійної роботи; неякісні та некваліфіковані раптові переобліки у торгівельній мережі; чисельні факти обміру, обважування, обраховування покупців; прикриття керівниками розтратників; гальмування розгляду справ у судових органах. Містилися настанови, зокрема партійним органам, щодо вживання заходів для виправлення ситуації.

29 липня   1939   (субота)  -  Київ. Відбулося засідання Президії АН УРСР. Учасники обговорили 27 питань, зокрема заслухали доповідь академіка К.Г.Воблого про підготовку до випуску підручника з економгеографії та ін.

29 липня   1940   (понеділок)  -  Відбувся пленум ЦК ВКП(б). Учасники обговорили питання про зовнішню політику, про вбирання та заготівлю сільськогосподарських продуктів; про контроль над проведенням у життя Указу Верховної Ради СРСР від 26 червня 1940 р., про створення наркомату державного контролю.

29 липня   1941   (вівторок)  -  Згідно донесення наркома внутрішніх справ УРСР В.Сергієнка на цей час в Україні сформовано 3 партизанських загони НКВС загальною чисельністю 1000 - 1200 осіб. Вони направлені на територію Житомирської, Кам’янець-Подільської, Вінницької та правобережну частину Київської області. Повідомлення НКВС УРСР наркомату внутрішніх справ СРСР про хід організації партизанських загонів в Україні. //

29 липня   1941   (вівторок)  -  Радянські війська залишили з боями районні центри Бершадь, Оратів Вінницької області; Старокозаче Ізмаїльської області; Звенигородка, Катеринополь, Ладижинка, Тальне, Тараща Київської області; Гайворон Одеської області.

29 липня   1941   (вівторок)  -  У газеті “Правда” опубліковане повідомлення про створення Фонду оборони батьківщини. Рух за створення Фонду оборони підтримали ЦК ВКП(б) і місцеві партійні органи. Починаючи з 1 серпня 1941 р. повідомлення про надходженнях до Фонду систематично публікувалися у зведеннях Радінформбюро.

29 липня   1941   (вівторок)  -  За даними донесення оперативної групи Ц зондеркомандою 4а у Житомирі на цей час розстріляно близько 400 євреїв.

29 липня   1942   (середа)  -  Президія Верховної Ради СРСР видала Указ “Про встановлення військових орденів: ордена Суворова першого, другого і третього ступеня, ордена Кутузова першого і другого ступеня й ордена Олександра Невського”, якими нагороджувалися командири Червоної армії за видатні заслуги в організації і керівництві бойовими операціями і за досягнуті успіхи в боях за Батьківщину.

29 липня   1942   (середа)  -  ЦШПР видав наказ про створення армійських оперативних груп при Військових радах 1-ї, 62-ї, 63-ї, 64-ї арміях Сталінградського фронту в складі начальника оперативної групи, старшого оперативного уповноваженого і водія.

29 липня   1942   (середа)  -  Штадткомісар м. Кривій Ріг оголосив про арешт заручників та їхній розстріл, якщо населення не видасть комендатурі осіб, що пошкодили кабель зв’язку.

29 липня   1942   (середа)  -  Оголошення ортмкоменданта м. Сімферополя про збирання цивільним населенням утильсировини – шин від німецьких і радянських автомобілів, металевих бачків і каністр. Це одне з перших оголошень, де застосована система оплати натурою.

29 липня   1942   (середа)  -  Газета “Советская Украина” опублікувала повідомлення про те, що для подальшого поліпшення дослідницької роботи в області української культури президія АН УРСР вирішила створити на базі Інституту суспільних наук АН УРСР чотири окремих інститути: економіки, історії й археології, мови і літератури, а також народної творчості і мистецтвознавства.

29 липня   1943   (четвер)  -  Бюро Харківського обкому КП(б)У прийняло постанову про радіофікацію районів і сіл області, визволених від німецьких загарбників, та про розгортання лекційної пропаганди.

29 липня   1943   (четвер)  -  Бюро Харківського обкому КП(б)У прийняло постанову про радіофікацію районів і сіл області, визволених від німецьких загарбників, та про розгортання лекційної пропаганди.

29 липня   1944   (субота)  -  На 29 липня радянські війська оволоділи районним центром Львівської обл. містом і залізничною станцією Щирець, районними центрами Дрогобицької обл. містами і залізничними станціями Миколаїв і Ходарів; районним центром Станіславської області Рожнятів, а також з боями зайняли понад 100 інших населених пунктів.

29 липня   1944   (субота)  -  В Кривбасі на руднику ім. Дзержинського до ладу стала шахта середньої потужності “Первомайка”.

29 липня   1945   (понеділок)  -  Львів. Повідомляється про відкриття музею І. Франка.

29 липня   1947   (вівторок)  -  Почалося гаряче випробування пускового об’єкту №3 заводу “Запоріжсталь”, єдиного в СРСР обтискового стана – слябінга.

29 – 30 липня   1953   (середа – четвер)  -  Київ. Пленум ЦК КПУ присвячений розглядові рішень липневого пленуму ЦК КПРС “Про злочинні антипартійні і антидержавні дії Берія”.

29 липня   1959   (середа)  -  Київ. Відбулася міжнародна товариська зустріч між футбольними командами “Динамо” (Київ, Україна) – “Динамо” (Бакеу, Румунія), яка закінчилась з рахунком 3 : 0.

29 липня   1960   (п’ятниця)  -  Нікополь. На Південнотрубному металургійному заводі закінчено спорудження найбільшого в країні цеху по випуску холоднокатаних трубних заготовок.

29 липня   1961   (субота)  -  Вперше надруковано програму телепередач на 29 липня для Другої програми телебачення в Україні. Спочатку вона транслювалася переважно у четвер, суботу та неділю.

29 липня   1961   (субота)  -  Повідомлялося, що Рада міністрів УРСР звільнила П.Удовиченка з посади постійного представника УРСР при ООН у зв’язку з закінченням строку його перебування на цій посаді.

29 липня   1961   (субота)  -  Повідомлялося, що Рада міністрів УРСР призначила Л.Кизю постійним представником УРСР при ООН.

29 липня   1962   (неділя)  -  Відбувся пуск Кременчуцької ГЕС – другого енергетичного гіганту в Дніпровському каскаді після Каховської ГЕС.

29 липня   1962   (неділя)  -  Повідомлялося, що у водойми Київщини вперше запущено тисячі мальків риб “китайського комплексу” – білого амура і товстолобика, виведених Українським науково-дослідним інститутом рибного господарства.

29 липня   1963   (понеділок)  -  м. Балаклія (Харківська область). Завершено будівництво першої черги цементного заводу.

29 липня   1964   (середа)  -  м. Очаків (Миколаївська область). Встановлено пам’ятник П.Шмідту – керівнику севастопольського повстання моряків у листопаді 1905 року.

29 липня   1964   (середа)  -  м. Київ. На 59 році життя померла письменниця і громадський діяч Ванда Василевська.

29 липня   1971   (четвер)  -  Міністр закордонних справ УРСР Г.Шевель направив листа генеральному секретареві ООН У Тану щодо питання про зміцнення міжнародної безпеки.

29 липня   1973   (субота)  -  м. Генічеськ (Херсонська область). Проведений обшук у помешканні одного з активістів кримськотатарського національного руху Е.Сефарова.

29 липня   1976   (четвер)  -  За статистичними відомостями в Україні у першому півріччі 1976 р. було показано 63 117 спектаклів і концертів, обслужено 21 329,7 тис. осіб. Для трудівників села було дано 17834 спектаклі і концерти, які відвідало 4 333,7 тис. осіб.

29 липня   1977   (п’ятниця)  -  Будівельники Дністровської ГЕС змінили русло річки поблизу селища Новодніпровськ. Операція пройшла успішно і зайняла одну годину і 10 хвилин.

29 липня   1977   (п’ятниця)  -  Житомирська область. Закінчився тиждень Михайловградського округу НРБ. В містах і селах відбулися зустрічі трудящих області з посланцями братнього народу, мітинги і вечори радянсько-болгарської дружби.

29 липня   1977   (п’ятниця)  -  Розпочались гастролі балетної трупи Київського державного академічного театру опери та балету ім. Т.Шевченка в Японії. Втретє (1972 р., 1974 р.) виступає київський балет, протягом місяця артисти познайомлять японського глядача з виставами “Лебедине озеро”, “Лускунчик” П.Чайковського, “Лісова пісня” М.Скорульського.

29 липня   1980   (вівторок)  -  Жителі і гості Феодосії урочисто відзначили 100-річчя картинної галереї ім. І.Айвазовського. За активну діяльність у зв’язку з 100-річчям з дня заснування президія Верховної Ради СРСР нагородила Феодосійську картинну галерею ім. І.Айвазовського орденом Дружби народів.

29 липня   1981   (середа)  -  Повідомлялося про прийняття постанови ЦК Компартії України і Радою міністрів УРСР “Про деякі заходи по розвитку професійно-технічної освіти в республіці в одинадцятій п’ятирічці”.

29 – 30 квітня   1982   (четвер – п’ятниця)  -  Два дні в столиці України перебували делегації з Гани, Гвінеї-Бісау і Уганди, які брали участь у П’ятій Всесоюзній конференції Радянської асоціації дружби з народами Африки.

29 липня   1982   (четвер)  -  В Києві закінчився чемпіонат СРСР з легкої атлетики (види витривалості). На десятикілометровій дистанції у жінок рекорд СРСР і Європи встановила киянка – Ганна Доморацька. Цей результат перевищував офіційний рекорд світу.

29 липня   1986   (вівторок)  -  Київ. Померла Ужвій Наталія Михайлівна (народилася 27.08/08.09/1898 р. в м.Любомль Волинської області) - видатна українська актриса. Народна артистка СРСР (1944), Герой соціалістичної праці (1974), лауреат Державних премій СРСР (1946, 1949, 1951), Державної премії УРСР ім. Т.Шевченка (1984). З 1936 року і до останніх днів її доля була зв’язана з Національним академічним драматичним театром ім. Івана Франка.

29 липня   1987   (середа)  -  30-річчя створення Міжнародного агентства по атомній енергії, до складу якого входить 113 країн світу, в т.ч. й УРСР, у яких здійснюється мирна ядерна діяльність. На той час у світі працювало 370 атомних реакторів, які виробляли близько 14 відсотків усієї електроенергії.

29 липня   1989   (субота)  -  Москва. Повідомлялось, що комісія Ради міністрів СРСР і ВЦРПС розглянула вимоги шахтарських страйкових комітетів від Донецької і Ворошиловградської областей і підписала протоколи погоджених заходів. Урядова комісія приступила до другого етапу своєї роботи – реалізації заходів, а також підготовки необхідних законодавчих, правових і нормативних актів. Комісія повідомила, що прийняті рішення, які мали галузевий і загальнорегіональний характер, будуть поширені на всі вуглевидобувні райони України.

29 липня   1989   (субота)  -  Київ. Члени української народно-демократичної ліги оголосили голодовку на знак протесту проти переслідувань древніх національних символів України: синьо-жовтого прапора та тризуба.

29 липня   1990   (субота)  -  З нагоди 125-річчя від дня народження митрополита Андрія Шептицького (29.07.1865, с.Прилбичі, тепер Львівської області – 01.09.1944, Львів) відбулися масові заходи у Львові, Івано-Франківську (напередодні площу Урицького було перейменовано на майдан А.Шептицького) та інших містах Західної України.

29 липня   1990   (субота)  -  Паризьке „Українське слово” повідомляло, що у Сімферополі, Бахчисараї, Білогорську, Судаку та інших містах Кримської області біля адміністративних будинків місцевих органів влади майже щодня можна побачити багатолюдні пікети кримських татар. На околицях селищ, а часто і просто серед поля туляться наметові табори, у яких скупчено тисячі корінних мешканців півострова. Упродовж багатьох місяців татари, які змушені жити в наметах, у фанерних халупах або ж легкових автомобілях вимагають у місцевої влади й уряду виділення їм земельних ділянок для житлового будівництва. Опинившись у безвихідному становищі, доведені до відчаю кримські татари змушені вдаватись до пікетів, мітингів і демонстрацій. У відповідь – звичні вже репресії, шантаж і відвертий обман з боку комуністичної влади.

29 липня   1991   (понеділок)  -  Українській академії аграрних наук надано статус самоврядної організації, яка входить до складу агропромислового комплексу УРСР.

29 липня   1991   (понеділок)  -  Чернівецька область. Регіон зазнав повторного удару стихії. Сильною зливою і паводком пошкоджено шляхи, мости, промислові підприємства, затоплено зернові, кормові та овочеві лани.

29 липня   1993   (четвер)  -  Відбулося засідання Центральної виборчої комісії України, на якому було прийнято постанову про забезпечення роботи з організації підготовки і проведення заходів відповідно до постанови Верховної Ради України від 17 червня про призначення всеукраїнського референдуму на 26 вересня з питань довіри (недовіри) Президентові й Верховній Раді України.

29 липня   1994   (п’ятниця)  -  Верховна Рада України прийняла Закон України "Про запобіжне затримання особи". Закон спрямовувався на посилення забезпечення захисту громадян, інтересів суспільства і держави від злочинних посягань у складі організованих груп, а також передбачував тимчасове запровадження запобіжного затримання осіб, запідозрених у підготовці або вчиненні тяжких злочинів.

29 липня   1994   (п’ятниця)  -  Президент України Л. Кучма зустрівся з керівниками церков, що функціонують в Україні. Йшлося про суспільно-політичну, соціально-економічну ситуацію в країні, про принципи державної політики в сфері ставлення до релігій і Церкви, про подолання міжрелігійних конфліктів

29 липня   1994   (п’ятниця)  -  Завершила роботу перша сесія Верховної Ради України тринадцятого скликання.

29 липня   1997   (вівторок)  -  Указами Президента України міністрами України призначено : закордонних справ - Г.Удовенка ; у справах науки та технологій - В.Семиноженка ; зовнішніх економічних зв'язків і торгівлі - С.Осику.

29 липня   1998   (середа)  -  Державний комітет з цінних паперів та фондового ринку затвердив положення про сертифікацію осіб, що здійснюють професійну діяльність з цінними паперами в Україні.

29 липня   1999   (четвер)  -  Кабінет міністрів України ухвалив постанову "Про утворення Чернігівського державного технологічного університету".


Етичний кодекс
членів Фулбрайтівського
товариства України

Етичний кодекс ученого України

Recommendation Rec(2001)15 on history teaching in twenty-first-century Europe.
(переклад з англійської)«Про викладання історії в Європі у ХХІ столітті»

European Parliament resolution of 2 April 2009 on European conscience and totalitarianism
(переклад з англійської)«Резолюція Європейського Парламенту від 2 квітня 2009 року щодо європейської свідомості та тоталітаризму»

L`association Liberté pour l`histoire
(переклад з англійської)«Блуазьке звернення» Асоціації французьких істориків «Свободу історії!»

Міжнародний комітет
історичних наук (ICHS)

Універсальна декларація архівів

Підтримати

Principles of Access to Archives
Adopted by International Council on Archives
Annual General Meeting on August 24, 2012
Internet Encyclopedia Of Ukraine
The Internet Encyclopedia
of Ukraine

Український історичний
портал
Iзборник. Історія України IX-XVIII ст.
ІЗБОРНИК:
Історія України IX-XVIII ст.
Першоджерела та інтерпретації

Web-бібліографія старої України.1240–1800

Європейська бібліотека:
Ресурси 47 національних бібліотек

Портал Ukrainica

VIFAOST
Віртуальна бібліотека "Східна Європа"

Історія та гуманітарні дисципліни

"Міста та села України"
Багатотомне енциклопедичне видання

Фонд «Osrodka KARTA»

Портал
«Уроки истории»

EuroDocs: Online Sources
for European History

Europeana

"Відлуння віків"

The History Network for Young Europeans

Military Ukraine
Воєнно-історичний форум

Історія цивілізацій

"Історична правда"

Україна Incognita:
Історичний веб-проект

"Український воєнно-історичний портал"

Історія:
Сумський історичний портал

Historians.in.ua

КРИТИКА
простір незалежної думки

История городов и сел

Фото-Планета.
Фотографії міст,
селищ, сіл.
Україна

АРГУМЕНТ:
История

Старожитності

CEJSH – The Central European Journal of Social Sciences and Humanities

Российский индекс научного цитирования – портал е-Library.ru

Slavic
Humanities Index

Index Copernicus

EBSCO. Journal & e-Package Services