Інститут історії України НАН України

ЕНЦИКЛОПЕДІЯ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ

УКРАЇНСЬКИЙ ІСТОРИЧНИЙ ЖУРНАЛ

ПЕРІОДИЧНІ ТА СЕРІЙНІ ВИДАННЯ ІНСТИТУТУ

ВИДАННЯ ІНСТИТУТУ (1936-2016)

АВТОРЕФЕРАТИ. ДИСЕРТАЦІЇ

ІСТОРИЧНІ СТУДІЇ В УКРАЇНІ ТА СВІТІ: МАТЕРІАЛИ ДО БІБЛІОГРАФІЇ

НОВИНИ З КНИЖКОВОЇ ПОЛИЦІ

FaceBook Інститут у FaceBook

RSS-стрічкиRSS
Отримувати новини порталу на e-mail:


Delivered by FeedBurner

Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Таким же чином можете повідомити про непрацюючі посилання
Система Orphus

Події за

Матеріали розділу генеруються автоматично на базі серії довідників 'Україна: хроніка подій ХХ століття'. На разі до календаря “підключено” лише частину хронікального масиву. Робота над наповненням бази календаря триває.


11 лютого (29 січня)   1918   (понеділок)  -  У Житомирі на засіданні Ради народних міністрів УНР ухвалено, щоб міністри уряду взяли на себе додаткові обов’язки: міністр судових справ М.Ткаченко мав виконувати обов’язки міністра фінансів, міністру внутрішніх справ П.Христюку – обов’язки міністра освіти, товаришу міністра шляхів Г.Сидоренку – обов’язки міністра пошт і телеграфу, товаришу міністра військових справ О.Жуковському – обов’язки міністра військових справ, голові Ради міністрів і міністру торгу і промисловості В.Голубовичу – обов’язки міністра міжнародних справ. РНМ розглянула ряд питань, пов’язаних з діяльністю залізниць під час переміщення німецького війська. Окремо розглядалося питання про усунення комісарів на залізницях, бо вони часто перешкоджали військовим. Ухвалили доручити міністерству шляхів негайно видати розпорядження про невтручання професійних організацій в адміністративні справи, за допомогою українських організацій здійснити перевірку серед залізничників щодо їх ставлення до української справи, тимчасово призначити комісарів там, де це необхідно і виробити чіткі інструкції для комендантів, начальників станцій і комісарів. Рада народних міністрів встановила курс грошей – 1 карбованець за 2 марки, а також обговорила проект закону про новий стиль датування, вироблений Міністерством внутрішніх справ УНР, і ухвалила 15 березня 1918 р. винести його на затвердження Малої Ради. Канцелярія розіслала ці рішення для виконання. РНМ постановила видати земельний закон та закон про організацію нової армії, а також умови, на яких укладено мирний договір. Вирішено опублікувати відозву від РНМ про переїзд її до м.Житомира.

11 лютого (29 січня)   1918   (понеділок)  -  У зв’язку з від’їздом військового міністерства УНР з Києва, згідно з постановою РНМ, до виконання обов’язків народного військового міністра приступив О.Жуковський.

11 лютого (29 січня)   1918   (понеділок)  -  Київ. Відповідно до наказу комісара у цивільних справах м.Києва відновлювалася робота театрів і кінематографів.

11-12 лютого (29-30 січня)   1918   (понеділок-вівторок)  -  В Єлисаветграді у ніч на 29 січня сили ревкому разом з солдатами 567-го Прутського полку зайняли вокзал, пошту, телеграф та інші важливі об’єкти в місті. Вранці український гайдамацький полк склав зброю. В місті остаточно утвердилась радянська влада.

11 лютого   1919   (вівторок)  -  Вінниця. С.Петлюра звернувся до ЦК УСДРП з листом, у якому повідомив про свій тимчасовий вихід з партії.

11 лютого   1919   (вівторок)  -  Вінниця. Головний комітет Єврейської соціал–демократичної робітничої партії (Поалей Ціон) ухвалив резолюцію з приводу політики Директорії. У ній комітет застерігав УНР від спроб порозуміння з Антантою, натомість пропонувалося стати на шлях угоди з більшовиками.

11 лютого   1919   (вівторок)  -  Харків. Відбулась розмова по прямому дроту представника українського радянського уряду Артема (Ф.Сергєєва) з головою Північної комуни (Петроград) Г.Зинов’євим. Останній вітав успіхи радянської влади на Україні.

11 лютого   1919   (вівторок)  -  Київ. Повідомлення преси про прибуття до Києва членів радянського уряду України Г.Пятакова, В.Затонського, М.Скрипника, С.Косіора та ін.

11 лютого   1919   (вівторок)  -  Харків. Публікація декрету Тимчасового робітничо–селянського уряду України про націоналізацію цукрової промисловості. Націоналізації підлягав весь комплекс виробництва цукру з інфраструктурою: заводи, робітничі селища, реманент, засіяні плантації.

11 лютого   1919   (вівторок)  -  Харків. Опубліковано звернення народного комісара освіти до губревкомів та губвиконкомів, у якому запропоновано ще до появи декрету про єдину трудову школу вжити таких заходів: скасувати виклад Закону Божого; віднести латинську мову до необов’язкових предметів; скасувати посади директорів, начальниць, завідувачів, інспекторів та наглядачів; ввести до педагогічних рад учнів старших класів, представників місцевого совдепу та представників від нижчих службовців школи.

11 лютого   1920   (середа)  -  Ревком ЧУГА видав відозву до козаків і старшин УГА, в якій пояснив причини переходу на бік Червоної армії та закликав провести 25 лютого у Вінниці 1-й військовий з’їзд.

11 лютого   1920   (середа)  -  Медведівка, Черкаського повіту, Київської губернії. З’єднання північної та південної колон армії УНР, що перебувала в Зимовому поході. Нарада командного складу, на якій було вирішено перейти на лівий берег Дніпра; захопити Золотоношу; провести демонстраційні акції на Дубни – Хорол та Гребінку. Отамана А. Гулого-Гуленка призначено команадиром Запорізької дивізії, до якої входили також його партизансько-повстанські загони. За іншими даними це сталося 12 лютого.

11 лютого   1920   (середа)  -  Одеса, Одеської губернії. Організація Одеського губернського ревкому.

11 лютого   1920   (середа)  -  Київ. Губернська нарада КП(б)У, на якій ухвалено резолюцію про ставлення до боротьбистів. З огляду на зростання “націоналістичних елементів” та “петлюрівські гасла” в партії боротьбистів нарада проголосила найближчою задачею КП(б)У зближення з революційною частиною боротьбистів, “внесення в її середовище розколу для ізоляції контрреволюційних елементів з метою полегшення найбільш безболісної ліквідації цієї нової форми петлюрівщини”.

11 лютого   1920   (середа)  -  Кам’янець-Подільський, Подільської губернії. Арешт представників уряду УНР І. Мазепи, А. Лівицького, І. Огієнко, О. Безпалка відповідно до наказу польського головного комісара Волині й Подільського фронту А. Мінкевича. Офіційне вибачення за “прикрий випадок” арешту було надано польським МЗС 11 березня українській дипломатичній місії в Варшаві.

11 лютого   1921   (п’ятниця)  -  Сімферополь, Кримська обл. РСФРР. Організовано бюро Кримської ради професійних спілок, яке скликало кримський з’їзд профспілок на 1 березня.

11 лютого   1921   (п’ятниця)  -  Харків. РНК УСРР визнала ударними роботи по налагодженню зв’язку в Донбасі та Олександрівській губернії. Всім закладам, зокрема округу шляхів сполучення та Українській раді народного господарства, запропоновано виконувати вимоги уповноваженого Наркомпоштелю РСФРР при РНК УСРР стосовно Донбасу позачергово. Уповноваженому Наркомпоштелю поставлено за обов’язок прискорити відбудову телефонного зв’язку між Харковом і Бахмутом і телеграфного – по всьому Донбасу. Для відбудови зв’язку в Донбасі відправлено 15 рот зв’язку і 9 радіостанцій.

11 лютого   1921   (п’ятниця)  -  Харків. При РНК УСРР створено надзвичайну комісію по благоустрою міст у складі представників НКВС, НК охорони здоров’я, Української ради народного господарства і Південбюро ВЦРПС під головуванням наркома НКВС В. Антонова.

11 лютого   1921   (п’ятниця)  -  Харків. РНК УСРР прийняла постанову “Про Центральну міжвідомчу комісію для обліку та розподілу літератури при Центральному відділі розповсюдження друку Всеукраїнського державного видавництва”. Комісія створювалася з метою раціонального використання книжкових запасів УСРР.

11 лютого   1921   (п’ятниця)  -  Харків. В театрі-студії прийнято до постановки інсценування Я.Мамонтова поеми Т. Шевченка “Чернець” (у зв’язку з 60-річчям з дня смерті Т. Шевченка).

11 лютого   1921   (п’ятниця)  -  Харків. В ознаменування 50-річної наукової діяльності видатного українського агронома професора А. Зайкевича РНК УСРР постановила визнати Солонецьку дослідну сільськогосподарську станцію, де працював професор, постійно діючим закладом і надати їй звання ім. А. Зайкевича; зобов’язати Наркомзем, Наркомпрод, Наркомсоцзабез і Наркомпраці довічно забезпечити професора умовами для продуктивної наукової діяльності.

11 лютого   1921   (п’ятниця)  -  Харків. РНК УСРР прийняла постанову “Про організацію рибальства та рибної промисловості в Україні”. Ухвалено провести націоналізацію великих підприємств рибної промисловості. Передано у відання Наркомпроду організацію рибальства в Україні, встановлено порядок засобів використання рибних ресурсів, а також промислового реманенту, риболовного спорядження, рибних суден.

11 лютого   1921   (п’ятниця)  -  Бахмут, Донецька губернія. Начальник санітарного управління Донбасу за погодженням з Наркоздоров’ям РСФРР вирішив відправити на оздоровлення до здравниць Криму 600 хворих шахтарів.

11 лютого   1921   (п’ятниця)  -  Харків. Українська економічна рада прийняла постанову про створення бюро для обслуговування іноземців при НКЗС.

11 лютого   1922   (субота)  -  Харків. Українська економічна рада прийняла постанову “Про меліоративні товариства” з метою залучення до меліоративної справи сільського населення УСРР.

11 лютого   1922   (субота)  -  Одеса. У приміщенні колишнього кредитного товариства відкрилося відділення Держбанку.

11 лютого   1922   (субота)  -  Одеса. У Вищому сільськогосподарському інституті відбувся перший випуск агрономів.

11 лютого   1922   (субота)  -  Харків. Головний комітет соціального виховання постановив видавати журнал “Соціальне виховання”.

11 лютого   1922   (субота)  -  Харків. Українська економічна рада прийняла постанову “Про Центральне бюро по обслуговуванню чужоземців у Харкові при Народному комісаріаті закордонних справ”.

11 лютого   1922   (субота)  -  Запоріжжя. Губвиконком, губком і губкомісія допомоги голодуючим звернулися до Центральної комісії допомоги голодуючим із проханням про надання негайної допомоги населенню губернії.

11 лютого   1922   (субота)  -  Голова ВЦВК М.І. Калінін і голова ВУЦВК Г. Петровський виїхали на Правобережну Україну. Мета поїздки – активізація роботи по наданню допомоги голодуючим РСФРР.

11 лютого   1925   (середа)  -  Харків. ЦК КП(б)У постановив реорганізувати виставку Іспарта в Музей революції УСРР при ВУЦВК, залишаючи керівництво роботою музею за Іспартом.

11 лютого   1925   (середа)  -  При підсекції Наукового товариства організовано математичний гурток. До тимчасового бюро гуртка обрано Кухарську, Мандрика, П. Голубенка.

11 лютого   1925   (середа)  -  Харків РНК УСРР асигнувала 10 тис. крб. на будівництво селища для 3 тис. залізничників у с. Біличі поблизу Києва.

11 лютого   1925   (середа)  -  Київський округ. Відбудовано Мозирський міст через р. Прип’ять, зруйнований в 1919 р. Міст, який з’єднав Правобережну Україну з Білорусією.

11 лютого   1925   (середа)  -  Київ. Губернська комісія незаможних селян організувала з безробітних наймитів артіль по вивезенню лісу.

11 лютого   1925   (середа)  -  Харків. Президія ВУЦВК звільнила І. Клименка з посади наркома земельних справ УСРР й призначила на цю посаду колишнього наркома РСІ А. Дудника.

11 лютого   1925   (середа)  -  Харків. Президія ВУЦВК звільнила за особистим прохання з посади наркома охорони здоров’я УСРР М. Гуревича.

11 лютого   1928   (субота)  -  Харків, м. НКВС УСРР видав постанову „Про додержання класового підходу при застосуванні заходів адміністративного впливу”.

11 лютого   1928   (субота)  -  Харків, м. Відбулося засідання політбюро ЦК КП(б)У. Учасники обговорили стан виконання хлібозаготівельного плану.

11 лютого   1928   (субота)  -  Харків, м. Г.Петровський на засіданні політбюро ЦК КП(б)У повідомив про катастрофу на Рутчевському рудоуправлінні, де відбувся вибух динаміту.

11 лютого   1929   (понеділок)  -  Харків. Агітаційно-пропагандистський відділ ЦК КП(б)У обговорив питання про участь преси у висвітленні боротьби з “правим ухилом” та “примиренством”.

11 лютого   1929   (понеділок)  -  Москва, м. РПО СРСР видала постанову „Про заходи для забезпечення правильного вибору типу і системи підстав і фундаментів під споруди”. Містилася настанова Комісмії з будівництва при РПО СРСР у чотирьохмісячний термін розробити у співпраці з відповідними відомствами СРСР та представництвами союзних республік при уряді СРСР та опублікувати перелік основних техніко-економічних вимог при спорудженні фундаментів будівель.

11 лютого   1929   (понеділок)  -  Харків, м. 12-15 лютого у сесійній залі ВУЦВК відбувся І Всеукраїнський з’їзд селянських товариств взаємодопомоги.

11 лютого   1929   (понеділок)  -  Москва, м. Відбулася зустріч делегації українських письменників із Й.Сталіним. Вождь поділився своїм баченням перспектив розвитку національної літератури та її завдань; українські літератори, зокрема, висловили бурхливі протести з приводу змальованого М.Булгаковим у п’єсі „Дні Турбіних” зневажливого ставлення його героїв до української мови.

Лютий, 11   1932   (четвер)  -  Зінов’євський район. Половина сільрад припинила хлібоздачу

Лютий, 11   1933   (субота)  -  Лист колгоспника І. Олійника до газети «Колгоспне село» про те, що він «не получив авансу хлібом ні одного кілограма» на зароблені трудодні

Лютий, 11   1933   (субота)  -  Опубліковано постанову ВУЦВК і РНК УСРР «Про відповiдальність голів сільських рад за незаконне звільнення одноосібних селянських господарств та колгоспницьких дворів від здавання м’яса державі та невручення їм зобов’язань». Передбачалося позбавлення волі від одного до 10-ти років

11 лютого   1939   (субота)  -  Київ. Політбюро ЦК КП(б)У затвердило І.Г.Лисенка на посаді завідувача Відділу пропаганди і агітації ЦК КП(б)У.

11 лютого   1939   (субота)  -  м. Чортків, Тернопільська область. Народилася Росляк Роксолана Михайлівна – українська співачка (сопрано), педагог. З 1948 – в Канаді, закінчила 1964 вокальний відділ Торонтського університету, дебютувала 1967 в Канадській оперній компанії; співала в оперних театрах Лондона, Нью Йорка, містах Канади; викладає в Королівській консерваторії Торонто.

11 лютого   1940   (неділя)  -  Війська Північно-Західного фронту перейшли у наступ і прорвали головну смугу «Лінії Маннергейма».

11 лютого   1940   (неділя)  -  З радянських військ, виділених з 8-ї армії, сформовано 15-ту армію; командуючим 8-ї армії призначено командарма 2-го рангу Г.М.Штерна; 15-ю — М.П.Ковальова; командуючим 9-ї армії призначено комкора В.І.Чуйкова.

11 лютого   1940   (неділя)  -  Фінляндія. Почався генеральний наступ військ Північно-західного фронту; радянські війська вели бої по всьому фронту, головний удар наносився на фронті Сумма-Ляде; внаслідок наступу радянським військам вдалося вклинитися у фінську оборону на 1,5 км.

11 лютого   1940   (неділя)  -  Київ. Заступник наркома внутрішніх справ УРСР капітан державної безпеки М.Горлинський представив доповідну записку наркому внутрішніх справ СРСР Л.Берії та секретарю ЦК КП(б)У М.Хрущову про випадки дезертирства в лавах Червоної армії. «Дані, що надходять до НКВС УРСР, — йшлося у записці, — свідчать, що за останній час на Україні почастішали випадки дезертирства військовослужбовців з діючих частин РСЧА». Це були переважно військовозобов’язані запасу, призвані до кадру РСЧА під час часткової мобілізації і направлені до діючих частин Червоної армії. За неповними даними з моменту переходу частинами Червоної армії Фінляндського кордону... на Україні зареєстровано 626 випадків дезертирства. По Чернігівській області органами НКВС затримано понад 200 військовослужбовців, які дезертирували з військових ешелонів; по Житомирській — 195 випадків; в Київській — 69; в Кировоградській — (на протязі січня — лютого 1940 р.) 57 випадків дезертирства військовослужбовців, які втекли з військових частин, що дислокувалися у західних областях України і Ленінградській військовій окрузі тощо. Попереднім слідством встановило, що однією з причин дезертирування стали листи з дому, в яких дружини описувався тяжкий матеріальний стан родини. Крім того певна кількість дезертирів намагалася уйти чи ушла за кордон.

11 лютого   1940   (неділя)  -  У ході першої хвилі депортації біженців з території Польщі, згідно доповідної записки заступника наркому НКВС УРСР в 11 областях України було розселено 32 775 біженців та 15 000 безробітних, зокрема для примусової праці у вугільній промисловості Сталінської та Ворошиловградської областей. Найбільші контингенти біженців опинилися у Вінницькій і Житомирській областях. Органи НКВС характеризували цих людей як переважно «антирадянський і контрреволюційний елемент», «непридатний, або малопридатний для фізичної праці», без потрібної спеціалізації. Серед етнічних груп біженців переважали євреї, поляки, українці.

11 лютого   1940   (неділя)  -  Москва. Укладено господарську угоду між СРСР і Німеччиною, згідно якої передбачається вивіз з СРСР до Німеччини сировини та промислових товарів з Німеччини до СРСР. Від радянської сторони угоду підписав нарком зовнішньої торгівлі СРСР А. Мікоян і торговий представник СРСР в Німеччині Є.Бабєрін. Від німецької — особливий уповноважений уряду Німеччини Ріттер та голова німецької економічної делегації Шнурре.

11 лютого   1942   (середа)  -  Гітлерівці окупували райцентр та залізничну станцію Олександрівка Сталінської області.

11 лютого   1942   (середа)  -  Кам’янець-Подільська міська управа оголосила про розстріл 10 заручників за ушкодження кабелю фельдкомендатури. Попереджено населення міста, що кожен замах, скерований проти німецької армії чи проти німецьких цивільних установ, каратиметься якнайсуворіше.

11 лютого   1942   (середа)  -  Опубліковане повідомлення про стан освіти, кількість фахових шкіл в Галичині, відкритих при сприянні Українського крайового комітету. У Львові діяло 8 фахових шкіл та 4 фахові школи для жінок.

11 лютого   1942   (середа)  -  Гітлерівці розстріляли в с. Солоному Дніпропетровської області 49 мирних жителів, у тому числі 13 дітей, 31 жінку.

11 лютого   1943   (четвер)  -  Радянські війська зайняли міста Красноармійське Сталінської області, Зміїв та Лозову Харківської області.

11 лютого   1943   (четвер)  -  Начальник Центрального штабу партизанського руху видав наказ про підпорядкування представництва ЦШПР на Південно-Західному фронті Українському штабу партизанського руху.

11 лютого   1943   (четвер)  -  З’єднання партизанських загонів під командуванням М.Наумова на підступах до с.Мезенівка Сумської області розгромило штаб 21-го полку німецьких військ.

11 лютого   1943   (четвер)  -  Радянські війська зайняли міста Красноармійське Сталінської області, Зміїв та Лозову Харківської області.

11 лютого   1943   (четвер)  -  Начальник Центрального штабу партизанського руху видав наказ про підпорядкування представництва ЦШПР на Південно-Західному фронті Українському штабу партизанського руху.

11 лютого   1943   (четвер)  -  З’єднання партизанських загонів під командуванням М.Наумова на підступах до с.Мезенівка Сумської області розгромило штаб 21-го полку німецьких військ.

11 лютого   1944   (п’ятниця)  -  Війська правого флангу 1-го Українського фронту заволоділи залізничним вузлом і опорним пунктом оборони вермахту містом Шепетівка (Кам’янець-Подільська обл.). Рівне-Луцька наступальна операція завершилась відтісненням лівого флангу 4-ї танкової армії в Галичину і створенням передумов для наступу на Львів.

11 лютого   1944   (п’ятниця)  -  У Львові відбувся ювілейний вечір з приводу 65-ліття з дня народження визначного поета Олександра Олеся. Вечір був організований Спілкою українських письменників.

11 лютого   1946   (понеділок)  -  Представником УРСР у Раді безпеки ООН внесено проект резолюції з питання створення комісії для розслідування становища, що склалося в Індонезії. За рішенням Ради безпеки комісію створено у складі США, СРСР, Китаю, Великобританії і Голландії для розслідування на місці, відновлення миру в Індонезії і подання Раді безпеки ООН доповіді про результати проведеної комісією роботи.

11 лютого   1954   (четвер)  -  Київ. Відбувся громадський перегляд нового кольорового художнього фільму “Мастера русского балета”, виробництво кіностудії “Ленфильм”.

11 лютого   1955   (п’ятниця)  -  Одеса, Сталіно. На промислових підприємствах міст відбулися багатотисячні мітинги робітників, інженерів, техніків, службовців, присвячені висновкам другої сесії ВР СРСР.

11 лютого   1957   (понеділок)  -  Москва. Верховна Рада СРСР прийняла закони: “Про віднесення до відання союзних республік законодавства про устрій судів, прийняття цивільного, кримінального і процесуального кодексів”, “Про віднесення до відання союзних республік розв’язання питань обласного, крайового, адміністративно-територіального устрою”.

11 лютого   1958   (вівторок)  -  Київ. Рада міністрів УРСР прийняла постанову “Про посилення заходів по боротьбі з захворюваністю поліомієлітом”. Рада міністрів УРСР зобов’язала Міністерство охорони здоров’я УРСР протягом 1958 – 1960 рр. організувати на базі колишнього тубсанаторію ім. Коха в Одесі інститут по виробництву вакцини проти поліомієліту. Було також намічено: організувати у західних областях України на базі існуючих санаторіїв бюджетне відділення на 50 ліжок для лікування дітей з залишковими явищами поліоємієліту; збільшити, в залежності від потреби, кількість лікарняних ліжок для лікування цієї хвороби і забезпечити відповідні відділення лікарень фізіотерапевтичною апаратурою та устаткуванням для лікувальної фізкультури тощо.

11 лютого   1965   (четвер)  -  Повідомлялося, що на Мелітопольському заводі ім.30-річчя ВЛКСМ (Запорізька область) виготовлено перший зразок холодильника-малятка для автомашин “Волга” та “Москвич”.

11 лютого   1966   (п’ятниця)  -  З конвеєра Запорізького заводу “Комунар” зійшов 125-тисячний автомобіль марки “Запорожець”.

11 лютого   1966   (п’ятниця)  -  У районі м. Канева відкрито новий міст через Дніпро.

11 лютого   1967   (субота)  -  Указом президії Верховної Ради СРСР за успіхи, досягнуті в господарському й культурному будівництві Херсонську область нагороджено орденом Леніна.

11 лютого   1970   (середа)  -  м. Київ. У зв’язку з випадком опромінення співробітників лабораторії прикладної нейтронної фізики Інституту фізики АН УРСР ЦК КПУ та Рада міністрів прийняли спільну постанову “ Про заходи по запобіганню забруднення повітряного і водного басейнів та грунтів м. Києва”.

11 лютого   1972   (п’ятниця)  -  В ЦК КПУ відбулася нарада керівників і секретарів парторганізацій творчих спілок, міністерств і відомств, науково-дослідних установ та мистецьких ВНЗ, редакторів республіканських газет, журналів та директорів видавництв, на якій обговорювалися завдання літературно-художньої критики в світлі постановки ЦК КПРС “Про літературно-художню критику”.

11 лютого   1972   (п’ятниця)  -  Організовано Інститут кріобіології і кріомедицини АН УРСР.

11 лютого   1977   (п’ятниця)  -  Після двомісячних гастролей у Польській Народній Республіці повернувся до Києва колектив Українського художньо-спортивного ансамблю “Балет на льоду”. Всього дано 52 спектаклі, на яких побувало понад 300 тис. глядачів.

11 лютого   1978   (субота)  -  Протягом майже двох місяців український оперний співак народний артист СРСР Анатолій Солов’яненко брав участь у спектаклях нью-йоркської “Метрополітен-Опера”. Це перше запрошення українського радянського вокаліста. Виступ київського співака отримав широкий резонанс серед публіки і критиків. Він успішно дебютував з арією італійського співака в опері “Кавалер троянд” Р.Штрауса, у ролі Турідду в “Сільській честі” П.Масканьї.

11 – 12 лютого   1982   (четвер – п’ятниця)  -  Київ. Проходила республіканська нарада-семінар з питань цукробурякового виробництва, на якій обговорювалися завдання по забезпеченню виконання планів і соціалістичних зобов’язань по виробництву і заготівлях буряків та виробленню цукру в нинішньому і наступних роках п’ятирічки.

11 лютого   1983   (п’ятниця)  -  Указ президії Верховної Ради Української РСР “Про внесення змін і доповнень до Земельного Кодексу УРСР”. Відповідно до видання Зводу законів Української РСР та з метою дальшого вдосконалення земельного законодавства президія Верховної Ради Української РСР постановила внести до Земельного кодексу Української РСР необхідні зміни та доповнення.

11 лютого   1983   (п’ятниця)  -  Указ президії Верховної Ради Української РСР “Про внесення змін і доповнень до Кодексу Української РСР про надра”. Відповідно до Зводу законів Української РСР та з метою дальшого вдосконалення законодавства Української РСР про надра президія Верховної Ради Української РСР постановила внести до Кодексу Української РСР про надра необхідні зміни та доповнення.

11 лютого   1983   (п’ятниця)  -  Президія АН УРСР прийняла постанову “Про створення Відділення хімії поверхні Інституту фізичної хімії ім. Л. В. Писаржевського”.

11 лютого   1988   (четвер)  -  Постанова ЦК КПРС і Ради міністрів СРСР “Про заходи щодо прискорення розвитку індивідуального житлового будівництва”. У постанові наголошувалось, що для виконання поставленого ХХVІІ з’їздом КПРС завдання забезпечити до 2000 року кожної радянської сім’ї окремою квартирою або індивідуальним будинком особливого значення набуває істотне розширення індивідуального житлового будівництва і підвищення його якості.

11-12 лютого   1989   (субота-неділя)  -  Київ. Установча конференція, на якій створено українську добровільну організацію - Товариство української мови імені Тараса Шевченка. Головні завдання Товариства: сприяти збереженню та дальшому розвиткові української мови в республіці, утвердженню її в усіх ділянках суспільного життя, берегти і розвивати національну культуру й традиції українського народу, формувати національну самосвідомість та історичну пам’ять громадян, сприяти подоланню національного нігілізму та гармонійному розвиткові міжнаціональних відносин. Фундатори товариства - Спілка письменників України, Український фонд культури, Інститути мовознавства імені О.Потебні та літератури імені Т.Шевченка. Головою обрано Дмитра Павличка.

11 лютого   1990   (неділя)  -  Вінніпег. З нагоди 85-ліття існування й діяльності однієї з найстаріших українських установ у Канаді – товариства читальні “Просвіта”, відбулися урочисті збори.

11 лютого   1992   (вівторок)  -  В Києві відбувся ІІІ з'їзд фермерів України, який вніс доповнення до статуту та програми асоціації фермерів, та обрав її головою М. Шкарбана.

11 лютого   1992   (вівторок)  -  Україна встановила дипломатичні стосунки з Федеративною Республікою Бразилія.

11 лютого   1997   (вівторок)  -  На засіданні виконкому Федерації футболу України, яке пройшло під головуванням її президента В.Пустовойтенка, схвалено проект Державної цільової комплексної програми розвитку футболу в Україні на 1997-2000 роки .

11 лютого   1997   (вівторок)  -  Генеральний секретар НАТО Х.Солана, зважаючи на внесок України у справу втілення мирної угоди в Боснії і Герцеговині , надіслав листи подяки на ім'я міністра закордонних справ України Г.Удовенка та міністра оборони України О.Кузьмука .Він висловив глибоку вдячність військовослужбовцям Збройних Сил України, які були залучені до Сил втілення мирної угоди (СВУ) , підкресливши високий рівень їхньої підготовки.

11 лютого   1998   (середа)  -  Мiнiстерство охорони здоров'я затвердило порядок органiзацiї роботи цiлителя, який здiйснює медичну дiяльнiсть в галузi народної та нетрадицiйної медицини.

11 лютого   2000   (п'ятниця)  -  Президент України видав указ "Про вдосконалення діяльності державних органів, роботи державних службовців та підвищення ефективності використання бюджетних коштів".

11 лютого   2000   (п'ятниця)  -  У київському кінопалаці відбулася прем'єра фільму Єжи Гофмана "Вогнем і мечем".


Етичний кодекс
членів Фулбрайтівського
товариства України

Етичний кодекс ученого України

Recommendation Rec(2001)15 on history teaching in twenty-first-century Europe.
(переклад з англійської)«Про викладання історії в Європі у ХХІ столітті»

European Parliament resolution of 2 April 2009 on European conscience and totalitarianism
(переклад з англійської)«Резолюція Європейського Парламенту від 2 квітня 2009 року щодо європейської свідомості та тоталітаризму»

L`association Liberté pour l`histoire
(переклад з англійської)«Блуазьке звернення» Асоціації французьких істориків «Свободу історії!»

Міжнародний комітет
історичних наук (ICHS)

Універсальна декларація архівів

Підтримати

Principles of Access to Archives
Adopted by International Council on Archives
Annual General Meeting on August 24, 2012
Internet Encyclopedia Of Ukraine
The Internet Encyclopedia
of Ukraine

Український історичний
портал
Iзборник. Історія України IX-XVIII ст.
ІЗБОРНИК:
Історія України IX-XVIII ст.
Першоджерела та інтерпретації

Web-бібліографія старої України.1240–1800

Європейська бібліотека:
Ресурси 47 національних бібліотек

Портал Ukrainica

VIFAOST
Віртуальна бібліотека "Східна Європа"

Історія та гуманітарні дисципліни

"Міста та села України"
Багатотомне енциклопедичне видання

Фонд «Osrodka KARTA»

Портал
«Уроки истории»

EuroDocs: Online Sources
for European History

Europeana

"Відлуння віків"

The History Network for Young Europeans

Military Ukraine
Воєнно-історичний форум

Історія цивілізацій

"Історична правда"

Україна Incognita:
Історичний веб-проект

"Український воєнно-історичний портал"

Історія:
Сумський історичний портал

Historians.in.ua

КРИТИКА
простір незалежної думки

История городов и сел

Фото-Планета.
Фотографії міст,
селищ, сіл.
Україна

АРГУМЕНТ:
История

Старожитності

CEJSH – The Central European Journal of Social Sciences and Humanities

Российский индекс научного цитирования – портал е-Library.ru

Slavic
Humanities Index

Index Copernicus

EBSCO. Journal & e-Package Services