Інститут історії України НАН України

ЕНЦИКЛОПЕДІЯ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ

УКРАЇНСЬКИЙ ІСТОРИЧНИЙ ЖУРНАЛ

ПЕРІОДИЧНІ ТА СЕРІЙНІ ВИДАННЯ ІНСТИТУТУ

ВИДАННЯ ІНСТИТУТУ (1936-2016)

АВТОРЕФЕРАТИ. ДИСЕРТАЦІЇ

ІСТОРИЧНІ СТУДІЇ В УКРАЇНІ ТА СВІТІ: МАТЕРІАЛИ ДО БІБЛІОГРАФІЇ

НОВИНИ З КНИЖКОВОЇ ПОЛИЦІ

FaceBook Інститут у FaceBook

RSS-стрічкиRSS
Отримувати новини порталу на e-mail:


Delivered by FeedBurner

Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Таким же чином можете повідомити про непрацюючі посилання
Система Orphus

Події за

Матеріали розділу генеруються автоматично на базі серії довідників 'Україна: хроніка подій ХХ століття'. На разі до календаря “підключено” лише частину хронікального масиву. Робота над наповненням бази календаря триває.


29(16) вересня   1918   (неділя4)  -  Київ. Євген Васильович Спекторський – ординарний професор університету Св. Володимира, доктор громадського права, затверджений гетьманом Павлом Скоропадським на посаді ректора університету Св. Володимира.

29(16) вересня   1918   (неділя4)  -  Київ. Феоктист Петрович Сушицький, виконуючий обов’язки екстраординарного професора Київського Державного Українського Університету, затверджений гетьманом Павлом Скоропадським на посаді ректора Київського державного українського університету.

29 вересня   1919   (понеділок)  -  З Харкова до Києва прибув відомий українофоб митрополит Антоній. В Софійському соборі його зустріло шовіністично налаштоване товариство. Наступного дня був відправлений молебень на його честь.

29 вересня   1920   (середа)  -  Старобільськ, Старобільського повіту, Донецької губернії. Вступ до міста повстанських загонів отамана Н. Махна. Отаман Н. Махно підписав звернення до всіх повстанських махновських загонів, в якому поінформував про досягнуте перемир’я з радянською владою і наказував припинити ворожі дії проти Червоної армії і радянських установ.

29 вересня   1920   (середа)  -  Харків. Засідання політбюро ЦК КП(б)У, на якому розглянуто питання про відносини з отаманом Н. Махном. Вирішено угоду про перемир’я не оголошувати, а лише обмежитися повідомленням про перехід загонів Н. Махна у тил військ генерала П. Врангеля.

29 вересня   1920   (середа)  -  Харків. Об’єднане засідання І Харківського губернського з’їзду комнезамів і широкої безпартійної робітничої конференції, на якому ухвалено “одинадцять заповідей” незаможного селянина: найлютішим ворогом бідняка та незаможника проголошувався куркуль; незаможного селянина закликали виконувати декрети радянської влади, щоб стати “дійсним господарем села”, та пам’ятати про хлібну розверстку (“виколочувати хліб у жадібного ненажерливого куркуля”); незаможник мав слідкувати за тим, щоб куркуль не потрапив до виконкомів і рад; його закликали “стерти з лиця землі пана і Петлюру, поміщика і бандита”, виступити проти “Врангеля і польського пана”.

29 вересня   1920   (середа)  -  Синельниково, Катеринославська губернія. Вступ частин Червоної армії.

29 вересня   1920   (середа)  -  Станіславів (суч. Івано-Франківськ). Засідання РНМ УНР, на якому ухвалено асигнувати 1 млрд. гривень на закупку речей військового постачання; ухвалені законопроекти про перевибори до губерніальних, повітових, міських і містечкових народних самоврядувань; про перетворення Тимчасової закупочної комісії у Варшаві в Державну закупочну комісію за кордоном.

29 вересня   1920   (середа)  -  Кам’янець-Подільський. Початок видання щоденної української громадської, політичної і літературної газети “Слово” – органу Кам’янець-Подільської національної ради.

29 вересня   1920   (середа)  -  Відень (Австрія). Повідомлення про заснування “Союзу українських видавництв за кордоном”. До нього з метою координації видавничої діяльності увійшли “Вернигора”, “Книгоспілка”, “Видавниче відділення “Дніпросоюзу” та “Катеринославське Видавниче Товариство”.

29 вересня   1920   (середа)  -  РНК УСРР оголосила про проведення в Україні з 1 по 8 жовтня “Тижня захисту дітей”.

29 вересня – 3 жовтня   1920   (середа – неділя)  -  Харків. І Харківський губернський з’їзд комнезамів, який заслухав доповідь губвиконкому, обговорив завдання комнезамів, земельне і продовольче питання та ухвалив відповідні резолюції. Комнезами проголошувались “бойовим класовим органом сільської бідноти”, які мають вести “безжалісну боротьбу за повне знищення буржуя і куркуля і за закріплення радянської влади”.

29 вересня   1920   (середа)  -  Рига (Латвія). Мирна делегація ЗУНР провела прес-конференцію з кореспондентами американських, німецьких і латвійських газет та зустрілася з мирною делегацією Білоруської Народної Республіки.

29 вересня   1921   (четвер)  -  Верхньодніпровськ Катеринославської губернії. Товариство „Просвіта ім. Т. Шевченка” перебудувало свою діяльність на основі статуту Наркомосу УСРР.

29 вересня   1921   (четвер)  -  Харків. Колегія Політосвіти заборонила постановку оперет.

29 вересня   1921   (четвер)  -  Харків. При Укрпурі (Політичному управління Ревійсьради військ України та Криму) та штабі командуючого цього округу відкрито військово-політичний технікум.

29 вересня   1921   (четвер)  -  Підпалено баржу з зерном, що перевозила 9 тис. пудів зерна зі Ржищева до Києва.

29 вересня   1922   (п’ятниця)  -  Харків. Українська економічна рада затвердила статут Всеукраїнського торгово-промислового акціонерного товариства “Всеукрторгпром”. Його засновниками стали губвиконкоми УСРР.

29 вересня   1924   (понеділок)  -  Катеринослав. Губернська рада професійних спілок вирішила надати допомогу ленінградським робітникам, які постраждали від повені.

29 вересня   1924   (понеділок)  -  Миколаїв. На суднобудівному заводі ім. А. Марті завершено капітальний ремонт пароплава “Севастополь”.

29 вересня   1925   (субота)  -  Опубліковано вирок суду в “справі терпенівських землевпорядників”: одного з них приречено до розстрілу, а інших – до 10 років ув’язнення з конфіскацією майна.

29 вересня   1925   (субота)  -  Сталінський округ. На площі 9 тис. десятин землі організовано дослідну сільськогосподарську станцію.

29 вересня   1925   (субота)  -  Харків. Політбюро ЦК КП(б)У прийняло постанову про безробіття. Було підтверджено попередні постанови про боротьбу з безробіттям, зокрема, про боротьбу з сільським безробіттям. Зауважено на необхідності виокремлення основних центрів безробіття (Харкова, Києва, Одеси та Катеринослава) при проведенні заходів по наданню допомоги безробітним, зокрема, при асигнуванні коштів на боротьбу з безробіттям. Українській економічній раді доручено визначити форми огородження цих міст від надмірного напливу безробітних та поліпшити в них становище безробітних. Зокрема, Вищій раді народного господарства, Наркомпраці УСРР та Всеукраїнській спілці кустарної промисловості (Кустпрому) запропоновано забезпечити безкоштовне учнівство в кустарній промисловості на засадах утримання учнів кустарями. Крім того, пояснювалося, що рішення політбюро про відрахування полуденного заробітку в фонд допомоги безробітним згідно з постановою від 29 травня про проведення місячника допомоги безробітним мало виключно добровільне значення не тільки серед робітників.

29 вересня   1925   (субота)  -  У мистецькому об’єднанні “Березіль” заснована студія мови та термінології, яка за допомогою ВУАН мала розробити театральну термінологію для підготовки спеціального словника. На штатну посаду знавця української мови було запрошено Ніковського.

29 вересня   1929   (неділя)  -  Іванівка, с. тепер Семенівського району Полтавської області. Народився Іконник Віктор Михайлович – український хоровий диригент, народний артист УРСР (1989); у 1957 закінчив Одеську консерваторію (навчався у педагога Д.Загрецького), викладав у Ніженському (1957), Київському (1961-73) педагогічному інститутах, Київській консерваторії (1961-68); впродовж 1973-89 обіймав посаду художнього керівника і головного диригента Київського камерного хору, (з 1992 – реорганізований в Ансамбль класичної музики (хор і оркестр) ім. Б.Лятошинського; автор хорових творів та обробок народних пісень (збірка „Хорові мініатюри”, 1981). Лауреат Державної премії УРСР ім. Т.Г.Шевченка (1982).

Вересень, 29   1932   (четвер)  -  Газета «Вісті» ВУЦВК інформувала про те, що на Харківщині засіяно 38,6 % – 745 370 га озимини, радгоспами – 63,9 %, колгоспами – 39,9 %, одноосібними господарствами – 29,1 %, а Україна загалом засіяла 36,5 % озимого клину

Вересень, 29   1933   (п’ятниця)  -  Книги запису смерті Луговицької сільради Чорнухинського району Харківської області. Помер однорічний хлопчик І. Ушака як «слабкий від народження»

29 вересня   1939   (п’ятниця)  -  СРСР. У зв’язку з нормалізацією ситуації на західних кордонах СРСР, почалося зменшення чисельності Червоної армії. До 25 листопада звільнено зі служби 1 412 978 осіб.

29 вересня   1939   (п’ятниця)  -  Західна Україна. Командуючий Українським фронтом маршал С.Тимошенко доповів Й.Сталіну і К.Ворошилову про ліквідацію у районі Шацька після триденних боїв 3,5 тисячного угруповання частин Корпусу Охорони Пограниччя під командуванням генерала Орліка-Руцкемана (за польськими джерелами частини 50ї армії втратили близько 500 бійців та 8 танків); С.Тимошенко виступив з офіційним зверненням „До трудового населення Західної України”.

29 вересня   1939   (п’ятниця)  -  Львів. „Народний Совет Галицкой земли” у складі Ю.Юрчакевича та ін. Надіслали листа до РНК СРСР з проханням змінити лінію кордону між Німеччиною і Радянським Союзом так, щоб „їх рідний край і область між Попрадом і Сяном назавжди увішла до складу Союзу Радянських Соціалістичних республік”.

29 вересня   1939   (п’ятниця)  -  Дніпропетровськ. Дніпропетровський обком партії ухвалив постанову про підтримку руху за оволодіння жіноцтвом новими професіями. Міськкоми і райкоми КП(б)У, обком ЛКСМУ, профспілкові і господарські організації зобов’язувалися “широко розгорнути масово-політичну роботу для подальшого залучення у виробництво величезних резервів жіночої праці”.

29 вересня   1939   (п’ятниця)  -  Москва. Відбулися збори Відділу історії і філософії АН СРСР. Учасники заслухали доповідь В.Пічета “Історична доля народів Західної України і Західної Білорусії”. Введення Червоної армії на західноукраїнський терен проголошено “актом величезнішого прогресивного значення в сучасній історії”.

29 вересня   1939   (п’ятниця)  -  Київ. Політбюро ЦК КП(б)У затвердило проект постанови РНК УРСР про утворення урядової комісії для прийому Дніпровського водопровода і каналізації у м.Києві.

29 вересня   1939   (п’ятниця)  -  Київ. Політбюро ЦК КП(б)У затвердило проект постанови РНК УРСР „Про будівництво в Києві 9 утеплених деревяних житлових будинків.

29 вересня   1939   (п’ятниця)  -  Київ. РНК УРСР видав постанову „Про план здачі колгоспами свиней в 1940 році в рахунок обов’язкової поставки м’яса державі”. Затверджено план у розмірі 97 тис. тонн живої ваги з розподілом по областях, зокрема для Київської – 8850 тонн, Чернігівської – 6200, Житомирської – 5100, Вінницької – 6950, Кам’янець-Подільської – 5200, Сумської – 5100, Полтавської – 9850, Харківської – 6950, Ворошиловградської – 3500, Сталінської – 4000, Дніпропетровської – 8000, Запорізької – 8500, Кіровоградської – 5550, Миколаївської – 5200, Одеської – 6200, Молавської АРСР – 1850.

29 вересня   1941   (понеділок)  -  Розпочалася Донбасько-Ростовська оборонна операція військ Південного фронту (12, 18, і 9-та армії) при взаємодії військ лівого крила Південно-Західного фронту (6-та армія), яка тривала до 4 листопада. Німецькі війська: 17-а польова армія, 1-а танкова група (з 6 жовтня – 1-а танкова армія), частина сил 11-ї польової армії і основні сили 3-ї румунської армії групи армій “Південь” (командуючий - генерал-фельдмаршал Г. Рундштедт).

29 вересня   1941   (понеділок)  -  Німецька 1-а танкова група й моторизована дивізія 11-ї армії вийшли в район міста Осипенко, оточивши частину сил радянської 1-ї та 9-ї армій. Муковський І.Т.

29 вересня   1941   (понеділок)  -  Радянські війська залишили з боями районний центр Штепівка Сумської області.

29 вересня   1941   (понеділок)  -  В Києві розпочалися розстріли єврейського населення в урочищі Бабин Яр. За даними донесення оперативної групи про події в СРСР № 106 від 7 жовтня 1941 р. “у співпраці зі штабом групи і двома загонами поліцейського полку “Південь” зондеркоманда 4а стратила 29 і 30 вересня 33 771 єврея”.

29 вересня   1942   (вівторк)  -  У боях під Сталінградом син шахтаря, мешканець Горлівки, старший сержант І.Веденін спрямував свій палаючий літак Іл-2 на. Німецькі танки і машини з пальним і боєприпасами.

29 вересня   1942   (вівторк)  -  Президія Верховної Ради СРСР прийняла Указ “Про переведення на становище мобілізованих робітників, службовців та інженерно-технічних працівників у близьких до фронту районах”. Мобілізовані закріплювалися за тими підприємствами та установами, на яких вони працювали; в необхідних випадках вони підлягали обов’язковій евакуації; самочинне покидання мобілізованими підприємств розглядалося як дезертирство.

29 вересня   1942   (вівторк)  -  Газета “Комуніст” опублікувала повідомлення О.Стаханова про трудові успіхи гірників шахти № 3 тресту “Кіроввугілля” у Караганді.

29 вересня   1942   (вівторк)  -  Повідомлення Радінформбюро про масовий розстріл фашистами мирних громадян м. Миколаєва та інших міст України. Зазначалося, що в Миколаєві після нападу партизан на аеродром, німці заарештували і розстріляли 500 ні в чому не винних людей.

29 вересня   1943   (вівторок)  -  Війська Степового фронту визволили місто Кременчук Полтавської області.

29 вересня   1943   (вівторок)  -  На київському напрямі радянські війська оволоділи залізничним вузлом Дарниця та рядом укріплених опорних пунктів ворога на лівому березі р.Дніпро.

29 вересня   1943   (вівторок)  -  Радянські війська визволили райцентр Козелець Чернігівської області.

29 вересня   1943   (вівторок)  -  Військова рада Південно-Західного фронту прийняла постанову про мобілізацію місцевого населення Запорізької та Дніпропетровської областей на відбудову визволених дільниць залізниць.

29 вересня   1943   (вівторок)  -  Рада Народних комісарів створила Комітет у справах архітектури для забезпечення державного керівництва архітектурними та планувальними роботами з відбудови зруйнованих нацистськими загарбниками міст та населених пунктів.

29 вересня   1943   (вівторок)  -  Окупанти спалили 55 дворів села Сільце Славутського району Хмельницької області, загинуло 10 жителів.

29 вересня   1943   (вівторок)  -  З 18 серпня до 29 вересня спалено близько 70 тис. трупів у Бабиному Яру командою з в’язнів Сирецького концтабору, деякі з них здійснили втечу.

29 вересня   1943   (вівторок)  -  Війська Степового фронту визволили місто Кременчук Полтавської області.

29 вересня   1943   (вівторок)  -  На київському напрямі радянські війська оволоділи залізничним вузлом Дарниця та рядом укріплених опорних пунктів ворога на лівому березі р.Дніпро.

29 вересня   1943   (вівторок)  -  Радянські війська визволили райцентр Козелець Чернігівської області.

29 вересня   1943   (вівторок)  -  Військова рада Південно-Західного фронту прийняла постанову про мобілізацію місцевого населення Запорізької та Дніпропетровської областей на відбудову визволених дільниць залізниць.

29 вересня   1943   (вівторок)  -  Рада Народних комісарів створила Комітет у справах архітектури для забезпечення державного керівництва архітектурними та планувальними роботами з відбудови зруйнованих нацистськими загарбниками міст та населених пунктів.

29 вересня   1943   (вівторок)  -  Окупанти спалили 55 дворів села Сільце Славутського району Хмельницької області, загинуло 10 жителів.

29 вересня   1943   (вівторок)  -  З 18 серпня до 29 вересня спалено близько 70 тис. трупів у Бабиному Яру командою з в’язнів Сирецького концтабору, деякі з них здійснили втечу.

29 вересня   1954   (середа)  -  Повідомляється про комплексну експедицію наукових працівників Академії архітектури УРСР по трьох областях України. Науковці вивчали невідкладні питання благоустрою села та колгоспу, досвід планування та забудови районних центрів та інші питання.

29 вересня   1954   (середа)  -  Київ. На підставі указу президії ВР СРСР від 5 серпня 1954 р. “Про скасування кримінальної відповідальності вагітних жінок за вчинення аборту” указом президії ВР УРСР були внесені відповідні зміни до Кримінального кодексу УРСР (виключено статтю 1432).

29 вересня   1955   (четвер)  -  Севастополь. Затонув флагман Чорноморської ескадри лінкор “Новороссийск”.

29 вересня   1962   (субота)  -  м. Одеса. Відкрито центральний поштамт.

29 вересня   1962   (субота)  -  Президія Верховної Ради УРСР ратифікувала Конвенцію про боротьбу з дискримінацією в галузі освіти, яка зобов’язувала її учасників скасувати всі юридичні обмеження для отримання освіти, надавати іноземним громадянам, що проживають на їх території, такого ж доступу до освіти, як і своїм громадянам, не надавати переваг жодній категорії населення тощо.

29 вересня   1962   (субота)  -  Президія Верховної Ради УРСР ратифікувала Конвенцію про обмін офіційними виданнями і урядовими документами між державами та Конвенцію про міжнародний обмін виданнями, прийняті ООН з питань освіти, науки і культури 3 грудня 1958 р. Згідно з ними договірні держави зобов’язувалися заохочувати і полегшувати обмін офіційними виданнями і документами між урядами, неурядовими освітніми, науково-технічними і культурними установами.

29 вересня   1964   (вівторок)  -  м. Миколаїв. На суднобудівному заводі ім.Носенка здано в експлуатацію плавучу лабораторію – науково-промислове судно “Академик Книпович”, водотоннажністю близько 4 тис.тон з необмеженим районом плавання. Судно призначене для комплексного дослідження вод і грунтів океану, розробки методики розвідки скупчення риби та її промислового лову.

29 вересня   1965   (середа)  -  м. Харків. Турбінний завод виготовив для Назаровської ДРЕС парову турбіну потужністю 500 кВт.

29 вересня   1966   (четвер)  -  м. Київ. У Бабиному Яру на місці розстрілу фашистськими окупантами киян відбувся несанкціонований мітинг, в якому взяли участь члени СПУ В. Некрасов, І. Дзюба, Б. Антоненко-Давидович.

29 вересня   1968   (неділя)  -  м. Київ. У Бабиному Яру відбувся несанкціонований мітинг, на якому було оприлюднено численні факти дискримінації євреїв.

29 вересня   1970   (вівторок)  -  м. Київ. Здано в експлуатацію комплекс споруд центральних державних архівів УРСР.

29 вересня   1970   (вівторок)  -  м. Київ. З дружнім візитом в столиці України перебував Президент Індії В. В. Гірі.

29 вересня   1971   (середа)  -  Б.Антоненко-Давидович, І.Дзюба, В.Чорновол надіслали листа до ЦК КПУ з приводу пасквільної статті Я.Рудченка “Апостол” і його штандарти” у газеті “Радянська освіта” за 14 серпня 1971 р., що була відповіддю на голоси західної преси щодо судової справи історика і публіциста В.Мороза.

29 вересня   1977   (четвер)  -  У Києві закінчив свою роботу ІІ з’їзд ендокринологів України. Обговорювались питання розвитку ендокринологічної хірургії, зокрема, пошук ефективних шляхів заміни підшлункової залози при тяжких її ураженнях.

29 вересня   1977   (четвер)  -  У Києві закінчилися гастролі румунської державної оперної трупи м. Калуж-Напока. Понад 200 майстрів сцени країни брали участь у гастролях. 10 тис. трудящих Києва побували на спектаклях трупи.

29 вересня   1978   (п’ятниця)  -  Завершено спорудження найбільшої в Європі високовольтної лінії електропередачі Вінниця – Альбертірма (УНР). Поставлено під проектну напругу в 750 кВт її останню дільницю – підстанцію Західноукраїнська – Державний кордон СРСР. З введенням ЛЕП – 750 почався новий етап у розвитку багаторічної традиції широкого експорту та імпорту електроенергії між соцкраїнами. Довжина енергомоста перевищила 1300 км.

29 вересня   1982   (середа)  -  Київ. Відбулося засідання об’єднаного пленуму правлінь творчих спілок і товариств УРСР, присвячене 60-річчю утворення СРСР.

29 вересня   1985   (неділя)  -  Повідомлялося, що Київський університет ім. Т. Шевченка відзначав півторастолітній ювілей книговидавничої діяльності свого вузу, яка розпочалася через рік після заснування університету у невеличкій друкарні, переданій йому військовим відомством.

29 вересня – 3 жовтня   1986   (понеділок – п’ятниця)  -  Відень. 30-та сесія генеральної конференції Міжнародного агентства з атомної енергії, у якій взяли участь делегації 101 країни, в тому числі СРСР, УРСР, БРСР. На думку керівника делегації УРСР директора Інституту ядерних досліджень АН УРСР І.Вишневського, хід та результати сесії підтвердили як політичну важливість практичної участі Української РСР у діяльності МАГАТЕ, так і велике значення подальшого розширення її участі в міжнародному співробітництві у галузі мирного використання ядерної енергії в цілому для забезпечення народногосподарських інтересів республіки. Підкреслюючи велике значення, яке УРСР надає розвитку співробітництва з країнами, що розвиваються, делегація заявила від імені уряду про добровільний внесок України у фонд технічної допомоги МАГАТЕ на суму 432 тис. дол. з виплатою у національній валюті.

29 вересня   1989   (п’ятниця)  -  Повідомлялось, що після досить тривалої перерви активізувалися противники будівництва Кримської атомної електростанції, що зводиться поблизу райцентру Леніне на Керченському півострові. Знову розгорнулося збирання підписів під протестами, постали пікети на шляхах, що ведуть на будмайданчик АЕС. Майже щовихідного відбуваються мітинги. Так, наприклад, у Сімферополі під гаслом “Крим і АЕС несумісні!” екологічний мітинг був організований Кримською асоціацією “Екологія і мир”.

29 вересня   1990   (субота)  -  Опубліковано Звернення центрального комітету Компартії України до комуністів, усіх громадян республіки, яке було прийняте у зв’язку з тим, що „готуються масові акції, спрямовані на дискредитацію вищого органу державної влади в республіці - Верховної Ради УРСР, підштовхування до загострення кризової ситуації”. Наголошувалось, що під прикриттям новоявленої організації – Асоціації демократичних рад і демократичних блоків у радах народних депутатів України ті ж сили закликають “ознаменувати “відкриття сесії “загальнореспубліканським страйком” і “загальнонаціональною маніфестацією”. ЦК КПУ звернувся до всього населення України не піддаватись на провокаційна заклики.

29 вересня   1992   (вівторок)  -  У Львівському політехнічному інституті завершено створення технопарку.

29 вересня - 2 жовтня   1992   (віторок - п’ятниця)  -  В Україні з офіційним візитом перебував Генерал-губернатор Канади Р. Гнатишин.

29 вересня   1993   (середа)  -  У Нью - Йорку міністри закордонних справ України і Венесуели підписали Протокол про встановлення дипломатичних відносин між двома країнами.

29 травня   1995   (понеділок)  -  Кабінет міністрів України ухвалив постанови: "Про створення у м. Київ Державного політехнічного музею"; "Про Програму правової освіти населення України".

29 вересня   1996   (неділя)  -  Ковель ( Волинська область). Відкрито пам'ятник жертвам Другої світової війни.

29-30 березня   1999   (понеділок - вівторок)  -  У Бухаресті пройшов черговий раунд українсько-румунських переговорів щодо демаркації континентального шельфу.

29 вересня   1999   (середа)  -  Державний комітет України з питань науки та інтелектуальної власності спільно з міністерствами економіки та фінансів України затвердили порядок визначення обсягів фінансування наукових об'єктів, що становлять національне надбання.

29 вересня   2000   (п'ятниця)  -  Відставка міністра закордонних справ України Б.Тарасюка.

29 вересня   2000   (п'ятниця)  -  Президент України Л.Кучма, Голова Верховної Ради І.Плющ і Прем'єр-міністр В.Ющенко вшанували пам'ять десятків тисяч людей, знищених фашистами у Бабиному яру в Києві.


Етичний кодекс
членів Фулбрайтівського
товариства України

Етичний кодекс ученого України

Recommendation Rec(2001)15 on history teaching in twenty-first-century Europe.
(переклад з англійської)«Про викладання історії в Європі у ХХІ столітті»

European Parliament resolution of 2 April 2009 on European conscience and totalitarianism
(переклад з англійської)«Резолюція Європейського Парламенту від 2 квітня 2009 року щодо європейської свідомості та тоталітаризму»

L`association Liberté pour l`histoire
(переклад з англійської)«Блуазьке звернення» Асоціації французьких істориків «Свободу історії!»

Міжнародний комітет
історичних наук (ICHS)

Універсальна декларація архівів

Підтримати

Principles of Access to Archives
Adopted by International Council on Archives
Annual General Meeting on August 24, 2012
Internet Encyclopedia Of Ukraine
The Internet Encyclopedia
of Ukraine

Український історичний
портал
Iзборник. Історія України IX-XVIII ст.
ІЗБОРНИК:
Історія України IX-XVIII ст.
Першоджерела та інтерпретації

Web-бібліографія старої України.1240–1800

Європейська бібліотека:
Ресурси 47 національних бібліотек

Портал Ukrainica

VIFAOST
Віртуальна бібліотека "Східна Європа"

Історія та гуманітарні дисципліни

"Міста та села України"
Багатотомне енциклопедичне видання

Фонд «Osrodka KARTA»

Портал
«Уроки истории»

EuroDocs: Online Sources
for European History

Europeana

"Відлуння віків"

The History Network for Young Europeans

Military Ukraine
Воєнно-історичний форум

Історія цивілізацій

"Історична правда"

Україна Incognita:
Історичний веб-проект

"Український воєнно-історичний портал"

Історія:
Сумський історичний портал

Historians.in.ua

КРИТИКА
простір незалежної думки

История городов и сел

Фото-Планета.
Фотографії міст,
селищ, сіл.
Україна

АРГУМЕНТ:
История

Старожитності

CEJSH – The Central European Journal of Social Sciences and Humanities

Российский индекс научного цитирования – портал е-Library.ru

Slavic
Humanities Index

Index Copernicus

EBSCO. Journal & e-Package Services