Інститут історії України НАН України

ЕНЦИКЛОПЕДІЯ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ

УКРАЇНСЬКИЙ ІСТОРИЧНИЙ ЖУРНАЛ

ПЕРІОДИЧНІ ТА СЕРІЙНІ ВИДАННЯ ІНСТИТУТУ

ВИДАННЯ ІНСТИТУТУ (1936-2015)

АВТОРЕФЕРАТИ. ДИСЕРТАЦІЇ

ІСТОРИЧНІ СТУДІЇ В УКРАЇНІ ТА СВІТІ: МАТЕРІАЛИ ДО БІБЛІОГРАФІЇ

НОВИНИ З КНИЖКОВОЇ ПОЛИЦІ

RSS-стрічкиRSS
Отримувати новини порталу на e-mail:


Delivered by FeedBurner

Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Таким же чином можете повідомити про непрацюючі посилання
Система Orphus

Події за

Матеріали розділу генеруються автоматично на базі серії довідників 'Україна: хроніка подій ХХ століття'. На разі до календаря “підключено” лише частину хронікального масиву. Робота над наповненням бази календаря триває.


9 жовтня (26 вересня)   1918   (середа)  -  Київ. Нарада комісії по з’ясуванню питання про часткову евакуацію з міста урядових, громадських та приватних установ розглянула заходи столичного отамана в справі обмеження в’їзду до міста. Виконання доручили обраній на нараді підкомісії. Щодо евакуації установ вирішили розглянути питання про кожну окремо. Визнали необхідним евакуювати з Києва управління Подільської, Поліської, Північно-Донецької залізниць і пов’язаних з ними установ. Підлягали евакуації також управління уповноваженого Південно-Західного фронту і Обласний військово-промисловий комітет та інші об’єкти.

9 жовтня   1919   (четвер)  -  Кам’янець–Подільський. Звернення Союзу українок з відозвою до жінок усього світу з проханням допомогти зняти заборону на ввезення до України ліків, перев’язочних матеріалів, медичного приладдя.

9 жовтня   1919   (четвер)  -  Делегація американського Червоного Хреста, що прибула до України з метою заснувати свої місії на залізничних станціях, виїхала з Кам’янця на Жмеринку і Козятин.

9 жовтня   1919   (четвер)  -  Париж. Нота–протест директора Бюро національностей при парламентському комітеті французької Палати депутатів Ж.Пелісьє Паризькій мирній конференції з приводу визнання уряду Колчака верховною владою в Росії. Стосовно України заявлено, що вважати Україну провінцією Росії, віддавати народ України проти його волі під владу Колчака було б фатальною помилкою.

9 жовтня   1920   (субота)  -  Станіславів (суч. Івано-Франківськ). Засідання РНМ УНР, на якому ухвалено законопроект про надання права народним управам місцевого самоврядування збільшувати розмір земських та міських податків вдвічі у порівнянні з 1919 р. і до п’яти разів у порівнянні з 1918 р.

9 жовтня   1920   (субота)  -  Харків. Постанова ВУЦВК про тимчасове перенесення повітового центру з м. Ольгополя до м. Бершадь та з м. Літина до м. Хмельник без перейменування назви повітів.

9 жовтня   1920   (субота)  -  Бої частин Російської армії генерала П. Врангеля в районі Олександрівська (суч. Запоріжжя), захоплення на правому березі Дніпра Томаківки.

9 жовтня   1920   (субота)  -  Голова Директорії УНР С. Петлюра підписав постанову про надання уповноважень голові дипломатичної місії в Румунії К. Мацієвичу і генералу С. Дельвігу вести переговори і укласти військову конвенцію з урядом генерала П. Врангеля за умов визнання останнім самостійності УНР і її уряду.

9 жовтня   1921   (неділя)  -  Глухівський повіт Чернігівської губернії. З’їзд КНС прийняв рішення про передачу голодуючим Царицинської губернії повітового зернового фонду КНС.

9 жовтня   1921   (неділя)  -  Харків. Президія ВУЦВК ухвалила постанову про відрахування до губернських виконкомів фіксованої частки промислового та інших прямих державних податків.

9 жовтня   1921   (неділя)  -  Київ. Відкрито будинок санітарної освіти.

9 жовтня   1921   (неділя)  -  Харків. Українська економічна рада дозволила заміняти сплату хлібного продовольчого податку насінням масляних за еквівалентами: один пуд масляного насіння за один пуд зерна хлібних культур.

9 жовтня   1921   (неділя)  -  Харків. Музичний відділ Головполітосвіти організував пересувний оперний театр для постанови невеликих оперних вистав. Пересувна опера мала гастролювати в повітових містах.

9 жовтня   1921   (неділя)  -  Харків. У залі громадської бібліотеки вийшов перший усний збірник Артілі письменників „Чи бути театру?”. В збірнику брали участь професори В. Рожицин і О. Білецький, а також поети Шенгелі та О.Лан. Після читання збірника відбувся диспут.

9 жовтня   1921   (неділя)  -  Харків. У приміщенні Державної опери відбулась агітаційна вистава - показовий суд над оперетою, комічною оперою та музичною комедією, організований для з’ясування правомочності існування цього жанру мистецтва. Суд супроводжувався демонстрацією уривків з різних вистав відповідних жанрів.

9 жовтня   1921   (неділя)  -  Харків. Всеукраїнський літературний комітет оголосив до 5-ї річниці Жовтневої революції конкурс одноактні художні вистави революційного змісту. Премійовані п’єси мали розміщуватися у збірнику “Жовтень”. Виділено три премії.

9 жовтня   1921   (неділя)  -  Харків. З метою організації основної трупи харківського оперного театру укладено угоди з артистами з Одеси та Києва.

9 жовтня   1921   (неділя)  -  Харків. Прибуло посольство польського уряду в складі 43 співробітників на чолі з уповноваженим міністром та надзвичайним посланцем Польщі в Україні Пулаським.

9 жовтня   1922   (понеділок)  -  Крим. Розпочато кампанію боротьби з хабарництвом на залізницях. Заарештовано цілі бригади, спіймані при отриманні хабарів.

9 жовтня   1923   (вівторок)  -  Харків. РНК УСРР постановила звільнити В. Ксандрова з посади голови Укрраднаргоспу. Головою призначено К. Максимова.

9 жовтня   1925   (п’ятниця)  -  Волинський округ. Було виокремлено Бабичевський польський район.

9 жовтня   1925   (п’ятниця)  -  Суми. Завершено перевірку міської міліції. За наслідками перевірки було звільнено 14 міліціонерів.

9 жовтня   1925   (п’ятниця)  -  Кременчук. Відбулися перші збори висуванців за участю 140 осіб.

9 жовтня   1925   (п’ятниця)  -  Розпочалася підготовка Катеринославського лісництва до “тижня лісу”. Планувалося посадити 10 тис. дерев.

9 жовтня   1925   (п’ятниця)  -  Харків. Завершено відбудову плиточного заводу.

9 жовтня   1925   (п’ятниця)  -  Катеринославський округ. Селянам було передано 20 тис. десятин лісу. До кінця місяця планувалося передати ще 10 тис.

9 жовтня   1925   (п’ятниця)  -  Черкаси. Відбувся випуск 75 “червоних” фармацевтів для сільських аптек.

9 жовтня   1925   (п’ятниця)  -  Український соляний трест закупив у Німеччині електричні бурові машини для електрифікації та механізації своїх підприємств.

9 жовтня   1925   (п’ятниця)  -  Охтирка Харківського округу. Після капітального ремонту пущено борошномельний комбінат продуктивністю 10 тис. пудів борошна на добу.

9 жовтня   1925   (п’ятниця)  -  Маріупольський порт. Вантажилися хлібом 8 іноземних пароплавів. З початку експортної кампанії порт відвідало 70 закордонних пароплавів.

9 жовтня   1925   (п’ятниця)  -  Містечко Хорошове Харківського округу. Організовано будинок відпочинку для 50 інвалідів.

9 жовтня   1925   (п’ятниця)  -  Сталіно Донецької губернії. Розпочалося будівництво хлібозаводу. Планувалося спорудження хлібозаводів у Єнакієвому та Артемівську.

9 жовтня   1925   (п’ятниця)  -  Повідомлялося про поширення серед селян Бердичівського округу руху за санітарно-гігієнічне впорядкування села. У двох селах з ініціативи селян було споруджено артезіанські колодязі.

9 жовтня   1925   (п’ятниця)  -  Харків. Створено комісію по обслідуванню медичної допомоги на громадських роботах.

9 жовтня   1928   (середа)  -  Харків, м. Оголошено Всеукраїнський огляд сільрад.

9 жовтня   1928   (середа)  -  Ромни, м. Робітнича конференція представників союзу Харчосмак ухвалила передати місцеву синагогу під клуб.

9 жовтня   1929   (середа)  -  Москва, м. Колегія ОДПУ звітувала про виконання директиви політбюро ЦК ВКП(б) від 3 жовтня 1929 р.: за неповними даними станом на 4 жовтня 1929 р. у різних районах СРСР репресовано 7817 осіб, з них близько 60% – „куркулів”; для посилення оперативної роботи на місця відряджені 42 відповідальних оперативних працівника. Містилася пропозиція „для забезпечення швидкості проведення заходів репресій” вдатися до організації терміном на три місяці так званих Трійок при ПП ОДПУ, зокрема в УСРР.

9 жовтня   1929   (середа)  -  Харків, м. Народний комісаріат земельних справ УСРР затвердив Статут Українського виноградно-виробничого тресту „Укрвинтрест”.

9 жовтня   1929   (середа)  -  Чорний Острів, с. нині Львівської області. Народився Патик Володимир Йосипович – український живописець, заслужений художник України (1996); у 1953 закінчив Львівський інститут прикладного та декоративного мистецтва (навчався у Р.Сельвинського); автор творів: „Через кладку” (1955), „Т.Шевченко на Батьківщині”, „Гуцульська мадонна” (обидва – 1965), „Дівчина з Буковини” (1966), „Довбуш – наша слава” (1967), „Остання путь” (1987), „Ох, і не однаково мені” (1988), „Відродження нації” (1990), „Монмартр” (1995); розпис кінотеатру ім. Богдана Хмельницького у Львові (1970).

9 жовтня   1929   (середа)  -  Львів, м. У приміщеннях Греко-Католицької Духовної семінарії відбулося урочисте відкриття першої на українських землях Греко-Католицької Богословської Академії.

Жовтень, 9   1932   (неділя)  -  Газета «Вісті» ВУЦВК повідомила, що в Україні план осінньої сівби виконано на 47,7 %

Жовтень,9   1933   (понеділок)  -  Лист Л. Кагановича до Й. Сталіна. Повідомляв, що хліб лежить у валках у полі, не заскиртований, а озимий посів незавершений, відстають південні райони – Україна, Північний Кавказ, Крим

9 жовтня   1939   (понеділок)  -  Львів. Командувач 6-ї армії РСЧА Ф.Голіков видав наказ про такі місця розташування частин армії: УІ-й стрілецький корпус – Львів, Буськ, Золочів, Глиняни, Рава-Руська, Крехів, Добросин, Краковець, Любачів; ХVІІ-й стрілецький корпус – Хирів, Самбір, Добромиль та ін..; ІІ-й кінний корпус – Жовква, Кам’янка-Струмилова, Куликів, Янів, Львів, Миколаїв, Бібка, Щирець. Штаб армії – Львів.

9 жовтня   1939   (понеділок)  -  Київ. Політбюро ЦК КП(б)У обговорило питання про додаткове видання „Краткого курсу истории ВКП(б)” українською мовою. Ухвалено, відповідно до рішення ЦК ВКП(б) від 28 вересня 1939 р., запропонувати Держполітвидаву додатково видати для Західної України 300 тис. примірників книги.

9 жовтня   1939   (понеділок)  -  Москва. Народний комісар річкового флоту СРСР повідомив про початок навігації по річках Західної України. Першим у рейс вирушив пасажирський пароплав “Ульянов” за маршрутом Дніпро-Двін.

9 жовтня   1939   (понеділок)  -  УРСР. Радянська преса повідомила про відправлення до Західної України торговельними організаціями УРСР 10800 тонн солі, 17 вагонів сірників, 1500 т. гасу, 36 вагонів махорки, у тому числі до Львову 3 тис. тонн солі, 12 вагонів махорки, 5 вагонів сірників.

9 жовтня   1940   (середа)  -  Москва. РНК СРСР видав постанову «Про черговий призов колгоспної і міської молоді в ремісничі і залізничні училища і в школи фабричнозаводського навчання по областях, краях і республіках». Ухвалено, у відповідності з Указом Президії Верховної Ради СРСР від 2 жовтня 1940 р.«Про державні трудові резерви СРСР», зобов’язати обласні, крайові виконкоми рад депутатів трудящих і РНК союзних республік призвати у період з 10 по 25 листопада 1940 р. для навчання у ФЗУ колгоспну і міську молодь чоловічої статі, зокрема в УРСР у Харківській області — 16900 осіб, Сталінській — 15810, Дніпропетровській — 15300, Ворошиловградській — 12300, Київській — 11600, Запорізькій — 10730, Миколаївській — 8 тис., Одеській — 7400, Полтавській — 5600, Кримській АРСР — 4650, Сумській — 4450, Чернігівській — 2700, Житомирській — 2000, Вінницькій — 1230, Кіровоградській — 800, Кам’янецьПодільській —400, Львівській — 300, Ровенській — 150; пропонувалося відрядити ззагальної кількості призваних на навчання до інших областей УРСР, зокрема з Чернігівської до Ворошиловградської області — 1700, з Полтавської до Сталінської — 3000, з Сумської до Сталінської — 2 тис.юнаків.

9 жовтня   1941   (четвер)  -  Радянські війська залишили з боями районні центри Будьоннівка, Володарське, Приморське Сталінської області; Зіньків, Котельва Полтавської області; Краснокутськ Харківської області.

9 жовтня   1941   (четвер)  -  ДКО затвердив розроблений Наркоматом електростанцій план демонтажу й евакуації підприємств і мереж Донбасенерго.

9 жовтня   1941   (четвер)  -  У дистрикті Галичина розпочався виїзд галицьких робітників на роботу до Німеччини. Організацією виїзду займалися уряди праці у Львові, Станіславі, Дрогобичі та Тернополі. Збірним пунктом для робітників, бажаючих виїхати, був визначений Перемишль, звідки відходити транспорти з робітниками до Німеччини. В останній декаді вересня з Галичини виїхало 6000 сільськогосподарських та 2000 робітників інших професій.

9 жовтня   1942   (п’ятниця)  -  Президія Верховної Ради СРСР прийняла Указ “Про встановлення повної єдиноначальності і скасування інститутів військових комісарів у Червоній армії”. Відповідальність за бойову і політичну роботу в частинах, з’єднаннях і установах Червоної армії покладалася на командирів. Замість інституту військових комісарів і політичних керівників вводився інститут заступників командирів з політичної частини. Для всіх політпрацівників, як і для командирів Червоної армії, вводилися загальні військові звання і знаки розрізнення.

9 жовтня   1942   (п’ятниця)  -  Київська міська комендатура видала наказ про вивіз з Києва на примусові роботи в Німеччину 7 тис. робітників.

9 жовтня   1942   (п’ятниця)  -  У газеті “Нове українське слово” надруковане повідомлення штадткомісара, у якому говорилося про те, що всі бездітні жінки віком від 16 до 45 років, які проживали в м. Києві, а також жінки зазначеного віку, що мали дітей старше 16 років, повинні з’явитися на пункт з набору робочої сили з речами для негайного від’їзду в Німеччину.

9 жовтня   1944   (понеділок)  -  Радянські війська оволоділи окружним центром Закарпатської області Воловець.

9 жовтня   1944   (понеділок)  -  Сто років виповнилося Київській астрономічній обсерваторії.

9 жовтня   1945   (вівторок)  -  Дніпродзержинськ. Указом президії ВР УРСР у місті утворено райони – Дніпровський, Сталінський та Баглійський.

9 жовтня   1945   (вівторок)  -  Костопіль. Повідомляється, що відбудовано і здано у експлуатацію скляний завод.

9 жовтня   1947   (четвер)  -  Президія Верховної Ради УРСР затвердила “Положення про вибори до обласних, окружних, районних, міських, сільських і селищних Рад депутатів трудящих Української РСР”. Регламентувалася виборча система, складання списків виборців; визначався порядок утворення виборчих округів, дільниць і виборчих комісій з виборів депутатів місцевих рад; встановлювався порядок виставлення кандидатів у депутати, день виборів, порядок голосування та визначення наслідків виборців.

9 жовтня   1949   (неділя)  -  «Радянська Україна» опублікувала редакційну статтю «Літературна критика в «Літературній газеті». Редакція газети обвинувачується в безпринципності та низькому ідейному рівні критичних статей.

9 жовтня   1955   (неділя)  -  Київ. Відбувся І фестиваль молоді Київщини.

9 жовтня   1957   (середа)  -  Здано в експлуатацію шахти: “Станіславська – Комсомольська”, “Донецька – Комсольська” № 2.

9 жовтня   1961   (понеділок)  -  Рішенням Чернігівської обласної ради народних депутатів села Новостроєніє і Старогородка включено в смугу селища міського типу Остер.

9 жовтня   1961   (понеділок)  -  Рішенням Чернігівської обласної ради народних депутатів села селище міського типу Остер Остерського району віднесено до категорії міст районного підпорядкування.

9 жовтня   1961   (понеділок)  -  В загальній дискусії на XVI сесії Генеральної Асамблеї ООН відбувся виступ міністра закордонних справ УРСР Л.Паламарчука. Він засудив мілітаризацію ФРН, спростував закиди західноєвропейських політиків у нагнітанні напруги в Берліні з боку СРСР, закликав прийняти в члени ООН Монгольську Народну Республіку, засудив економічну блокаду Куби з боку США тощо. Також Л.Паламачук зазначив, що відновлення випробування в СРСР ядерної зброї – крок вимушений, спрямований на зменшення загрози ядерної війни. Він закликав об’єднати зусилля всіх країн і народів у боротьбі за мир.

9 жовтня   1963   (середа)  -  Видано постанову президії Верховної Ради УРСР “Про роботу виконкомів місцевих рад Вінницької області по виконанню Указу “Про посилення відповідальності за самогоноваріння і пияцтво в Українській РСР”. У ній констатувалося послаблення роботи Вінницького сільського облвиконкому по організації боротьби з самогоноварінням і пияцтвом, відсутність систематичного контролю з його боку за виконанням указу, відзначались факти байдужої позиції, а іноді й потурання, голів та членів виконкомів деяких сільських рад щодо самогоноваріння і пияцтва. Постановою також відзначалась незадовільна робота органів міліції, суду та прокуратури області. Тому президія Верховної Ради УРСР визнала незадовільною роботу виконкому Вінницького обласної (сільської) ради депутатів трудящих по виконанню указу президії Верховної Ради від 27 червня 1961 р. “Про посилення відповідальності за самогоноваріння і пияцтво в Українській РСР” і зобов’язувала виконкоми рішуче підвищити вимогливість до виконкомів районних, міських, сільських і селищних рад в роботі по організації боротьби з самогоноварінням і пияцтвом, осудження кожного виявленого випадку їх проявів громадськістю на сільських сходах, зборах виробничих колективів підприємств, організацій.

9 жовтня   1964   (п’ятниця)  -  м. Івано-Франківськ. На околицях міста став до ладу Ямницький цементний завод, потужність якого – 160 тис. тон портланд-цементу марки “400-500” на рік.

9 жовтня   1964   (п’ятниця)  -  Повідомлялося, що абонентів телефонної мережі Сум переведено на обслуговування АТС.

9 жовтня   1965   (субота)  -  Повідомлялося, що у харківські магазини чоловічої галантереї надійшла у продаж перша партія батарейних електробритв “Ехо” місцевого виробництва.

9 жовтня   1966   (неділя)  -  м. Дрогобич (Львівська область). У рамках святкування 110-річчя з дня народження І. Франка відкрито пам’ятник видатному письменнику.

9 жовтня   1966   (неділя)  -  В УРСР вперше урочисто відзначено Всесоюзний день працівників сільського господарства.

9 жовтня   1968   (середа)  -  Рада міністрів УРСР ухвалила постанову “Про організацію в смт. Стеблів літературно-меморіального музею І. С. Нечуя-Левицького – філіалу Черкаського краєзнавчого музею”.

9 жовтня   1971   (субота)  -  Прем’єр-міністр Канади П’єр Еліот Трюдо під час Х Конгресу українців Канади зустрівся з 12 українськими студентами із комітету для звільнення українських в’язнів в СРСР, які організували 85-годинну добровільну голодівку з метою загострення уваги канадського уряду навколо проблеми масових нелегальних арештів українських патріотів в УРСР.

9 жовтня   1975   (четвер)  -  Президія Верховної Ради УРСР прийняла постанову “Про роботу Рад депутатів трудящих Одеської області по посиленню правового виховання громадян, піднесенню ролі трудових колективів і громадських організацій в цій справі та забезпеченню додержання соціалістичної законності”. У постанові відмічалося, що на деяких підприємствах, будовах, у селах і селищах області не велася боротьба з дрібним розкраданням державної власності, порушеннями трудової дисципліни і громадського порядку, пияцтвом; були непоодинокими випадки, коли керівники установ, підприємств, організацій, правління колгоспів приймали рішення, видавали накази і розпорядження, які не відповідали закону і ущемляли права трудящих; протягом 1973 – 1974 рр. і першого півріччя 1975 р. органи прокуратури області опротестували 2853 незаконні акти державних організацій, правлінь колгоспів; виконавчі комітети місцевих рад допускали випадки винесення рішень, що суперечили чинному законодавству. Президія Верховної Ради УРСР зобов’язала ради, виконкоми області, відповідні міністерства і відомства усунути недоліки, відмічені в постанові.

9 жовтня   1977   (неділя)  -  О 5 год. 40 хв. в Радянському Союзі здійснено запуск космічного корабля “Союз 25”, пілотованого екіпажем у складі командира корабля підполковника В. Ковальонка і бортінженера В.Рюміна.

9 жовтня   1978   (понеділок)  -  На вісімдесят четвертому році життя помер український письменник Іван Ле (Мойся). Він народився 22 березня 1895 р. в с.Мойсенцях на Черкащині. Автор романів “Історія радості”, “Роман Міжгір’я”, “Наливайко”, “Хмельницький”, “Інтеграл” та ін. У 1967 р. за роман “Хмельницький” удостоєний Державної премії УРСР ім. Т.Шевченка. Похований на Байковому кладовищі.

9 жовтня   1982   (субота)  -  У м. Нью-Йорк (США) в штаб-квартирі ООН закінчила роботу фотовиставка, присвячена 1500-річчю Києва.

9 жовтня   1984   (вівторок)  -  Київ. Відбулися збори представників громадськості, присвячені відкриттю днів Іспанії в СРСР.

9 жовтня   1985   (середа)  -  Опубліковано виклад Комплексної програми розвитку виробництва товарів народного споживання і сфери послуг на 1986 – 2000 рр.

9 жовтня   1989   (понеділок)  -  Прийнятий Закон СРСР “Про порядок розв’язання колективних трудових спорів (конфліктів)” мав регулювати порядок розв’язання колективних трудових спорів (конфліктів) з питань застосування діючого законодавства про працю, укладення і виконання умов колективних договорів і угод щодо встановлення нових або зміни існуючих соціально-економічних умов праці та побуту між трудовими колективами (колективами підрозділів) і адміністрацією підприємства, установи, організації або галузевими (міжгалузевими) органами управління.

9 жовтня   1990   (вівторок)  -  Заява Верховної Ради Української РСР з приводу постанови сенату Республіки Польща від 3 серпня 1990 р. щодо акції “Вісла”, у якій зазначалось, що народ України з розумінням сприйняв постанову сенату Республіки Польща щодо осуду санкціонованої польським повоєнним урядом і здійсненої 1947 року акції “Вісла”. Визнання сенатом протиправності акції “Вісла” Верховна рада УРСР розцінила як серйозний крок до виправлення кривд, заподіяних українцям у Польщі. Одночасно відзначалось, що поляки так само зазнали в ті часи немало горя і страждань з українського боку. У Заяві Верховної Ради Української РСР засуджувались злочини сталінського режиму проти поляків.

9 жовтня   1990   (вівторок)  -  Закон СРСР “Про громадські об’єднання” визнавав право на об’єднання невід’ємним правом людини і громадянина. У Законі підкреслювалося, що радянська держава гарантує громадянам СРСР свободу створення громадських об’єднань.

9 жовтня   1990   (вівторок)  -  Івано-Франківськ. Згідно рішення місцевої ради народних депутатів, демонтували пам’ятник В.Леніну, який знаходився у центрі міста.

9 жовтня   1990   (вівторок)  -  Івано-Франківськ. Повідомлялось про проведення першого в Україні збору ветеранів Української повстанської армії. На ньому було створено Братство вояків Української повстанської армії Карпатського краю (Івано-Франківщина, Закарпаття, Буковина).

9 жовтня   1990   (вівторок)  -  Повідомлялось, що футболісти Київського “Динамо”, отримавши блискучу перемогу над командою ЦСК (Москва), втринадцяте стали чемпіонами Радянського Союзу.

9 жовтня - 17 червня 1993 р   1992   (п'ятниця - неділя)  -  Розпочався чемпіонат України з гандболу серед жіночих команд.

9 жовтня   1992   (п’ятниця)  -  Президент України Л. Кравчук здійснив офіційний візит до Республіки Болгарії. Підписано Договір про державні відносини та співробітництво між двома країнами.

9 жовтня   1993   (субота)  -  В Україну прибув видатний норвезький вчений і дослідник, борець за екологічне оздоровлення планети Т. Хейєрдал.

9 жовтня   1995   (понеділок)  -  Укрінформ прийнято до Європейського альянсу пресових агентств.

9-11 жовтня   1996   (середа - п'ятниця)  -  В Україні з офіційним візитом перебував Голова Ради міністрів Республіки Польща В.Цімошевич.

9 жовтня   1997   (четвер)  -  Завершилася десята ювілейна екологічна експедиція "Дністер-97", проведена львівським громадським об'єднанням "Товариство Лева".

9-10 жовтня   1997   (четвер - п'ятниця)  -  Львів. Пройшов економічний форум ""Економіка в діалозі -97" за участю українських та німецьких бізнесменів.

9 жовтня   1998   (п’ятниця)  -  У Донецьку відбувся конгрес хірургів України.


Етичний кодекс
членів Фулбрайтівського
товариства України

Етичний кодекс ученого України

Recommendation Rec(2001)15 on history teaching in twenty-first-century Europe.
(переклад з англійської)«Про викладання історії в Європі у ХХІ столітті»

European Parliament resolution of 2 April 2009 on European conscience and totalitarianism
(переклад з англійської)«Резолюція Європейського Парламенту від 2 квітня 2009 року щодо європейської свідомості та тоталітаризму»

L`association Liberté pour l`histoire
(переклад з англійської)«Блуазьке звернення» Асоціації французьких істориків «Свободу історії!»

Міжнародний комітет
історичних наук (ICHS)

Універсальна декларація архівів

Підтримати

Principles of Access to Archives
Adopted by International Council on Archives
Annual General Meeting on August 24, 2012
Internet Encyclopedia Of Ukraine
The Internet Encyclopedia
of Ukraine

Український історичний
портал
Iзборник. Історія України IX-XVIII ст.
ІЗБОРНИК:
Історія України IX-XVIII ст.
Першоджерела та інтерпретації

Web-бібліографія старої України.1240–1800

Європейська бібліотека:
Ресурси 47 національних бібліотек

Портал Ukrainica

VIFAOST
Віртуальна бібліотека "Східна Європа"

Історія та гуманітарні дисципліни

"Міста та села України"
Багатотомне енциклопедичне видання

Фонд «Osrodka KARTA»

Портал
«Уроки истории»

EuroDocs: Online Sources
for European History

Europeana

"Відлуння віків"

The History Network for Young Europeans

Military Ukraine
Воєнно-історичний форум

Історія цивілізацій

"Історична правда"

Україна Incognita:
Історичний веб-проект

"Український воєнно-історичний портал"

Історія:
Сумський історичний портал

Historians.in.ua

КРИТИКА
простір незалежної думки

История городов и сел

Фото-Планета.
Фотографії міст,
селищ, сіл.
Україна

АРГУМЕНТ:
История

Старожитності

CEJSH – The Central European Journal of Social Sciences and Humanities

Российский индекс научного цитирования – портал е-Library.ru

Slavic
Humanities Index

Index Copernicus

EBSCO. Journal & e-Package Services