Інститут історії України НАН України
Національна Академія Наук України
Інститут Історії України
Цей день в історії XXст.:
23 (10) листопада   1913  -  У м. Сімферополі таврійський губернатор дозволив святкувати день присвячений пам’яті видатного хірурга Миколи Івановича Пирогова здійснюючи збирання грошей на спорудження будинку Пирогова в Криму.          23 листопада   1921  -  Харків. НКВС встановив порядок реєстрації статутів товариств і спілок при адміністративному управлінні НКВС в особливій нараді за участю юрисконсультів НКВС.          23 листопада   1919  -  Переїзд голови Директорії С.Петлюри та уряду УНР з Проскурова через Війтівці до Старокостянтинова.          23 листопада   1919  -  Любар, Волинська губ. Гайдамацька бригада отамана О.Волоха роззброїла 1-й полк Січових стрільців й заарештувала його командира полковника І.Андруха.          23 листопада   1922  -  Подільська губернія. Пущено Заливащенський цукровий завод. Пролетарская          
       

Пошук по сайту:
UKR ENG
        
Національна академія наук України
Український національний
комітет істориків
LIKБЕЗ
ИСТОРИЧЕСКИЙ ФРОНТ
Архіви
України
Національна бібліотека України імені В.І.Вернадського
Український інститут національної пам'яті
Інститут української археографії
та джерелознавства
ім. М. С. Грушевського НАН України
Події за

Матеріали розділу генеруються автоматично на базі серії довідників 'Україна: хроніка подій ХХ століття'. На разі до календаря “підключено” лише частину хронікального масиву. Робота над наповненням бази календаря триває.


23 (10) листопада   1913   (субота)  -  У м. Сімферополі таврійський губернатор дозволив святкувати день присвячений пам’яті видатного хірурга Миколи Івановича Пирогова здійснюючи збирання грошей на спорудження будинку Пирогова в Криму.

Ніч з 22 на 23 (з 9 на 10) листопада   1918   (п’ятниця-субота)  -  В Києві революційні загони за наказом Українського військового революційного комітету про збройний виступ при підході республіканських військ захопили Поділ, де діяли сили більшовиків, Лук’янівку і Куренівку, Либедський район і частину Старокиївської ділянки, обеззброїли варту. Проте через неузгодженість дій всіх загонів – невдалий виступ на Печерську – штаб о 6-й год. ранку наказав зняти караули і розійтись, тим більше, що їх, почали тіснити загони кінної варти. Німці у цій боротьбі гетьманських сил і сил Ревкому зберігали нейтралітет.

23 (10) листопада   1918   (субота)  -  На Полтавщині ліквідовано губернський комітет УПСР, який налагодив зв’язок з Харковом і брав участь у підготовці повстання. Начальник освідомчого відділу при губернському старості наполягав на передачі керівників есерів воєнному суду.

23 (10) листопада   1918   (субота)  -  Житомир. Подільська губернія проголошена на військовому стані. На станції Проскурів роззброєна і заарештована варта. Телеграфний зв’язок з Києвом перервано.

23 листопада   1919   (неділя)  -  Переїзд голови Директорії С.Петлюри та уряду УНР з Проскурова через Війтівці до Старокостянтинова.

23 листопада   1919   (неділя)  -  Любар, Волинська губ. Гайдамацька бригада отамана О.Волоха роззброїла 1-й полк Січових стрільців й заарештувала його командира полковника І.Андруха.

23 листопада   1920   (вівторок)  -  Чернігів. Загальноміська конференція профсоюзів, завкомів і комслужб.

23 листопада   1920   (вівторок)  -  Харків. Пленум ЦК КП(б)У, на якому розглянуто питання про VІІІ Всеросійський з’їзд рад, обрано політбюро ЦК КП(б)У у складі: Х.Г. Раковський, Г.І. Петровський, В.Я. Чубар, Д.З. Мануїльський, В.М. Молотов (в.о. першого секретаря).

23 листопада   1921   (середа)  -  Харків. НКВС встановив порядок реєстрації статутів товариств і спілок при адміністративному управлінні НКВС в особливій нараді за участю юрисконсультів НКВС.

23 листопада   1922   (четвер)  -  Подільська губернія. Пущено Заливащенський цукровий завод. Пролетарская

23 листопада   1923   (п’ятниця)  -  Львів. Польський уряд провів арешти серед членів українського технічного та літературного товариств за звинуваченням у антидержавній діяльності.

23 листопада   1923   (п’ятниця)  -  Харків. Українська економічна рада прийняла постанову про будівництво гідроелектростанції на р. Дисенці.

23 листопада   1924   (неділя)  -  Харків. Верховний суд УСРР засудив до смертної кари організатора єврейських погромів на Чернігівщини ватажка банди Шведа.

23 листопада   1924   (неділя)  -  Проведено вибори сільських рад в Україні. У Київській губернії переобрано 257 рад. До них обрано 4 тис. 895 депутатів, з них 776 – члени КП(б)У і 3 тис. 321 – члени комнезамів. Частка комсомольців становила 8-15%, жінок – 20 %. У Катеринославській губернії переобрано лише 39 рад. До них обрано 1 тис. 251 депутата, у тому числі 89 членів КП(б)У. Комсомольці серед депутатів становили 3–6%. У Волинській губернії переобрано 120 рад. До них обрано 2 тис. 216 депутатів, з них 107 – члени КП(б)У. Частка комсомольців становила 4-7 %.

23 листопада   1924   (неділя)  -  Харків. У будинку Українського марксистського інституту відбулися установчі збори Української асоціації матеріалістів.

23 листопада   1924   (неділя)  -  Київ. У Першому державному театрі для дітей відбулась прем’єра вистави “Соловейко” по Г. Андерсону.

23-25 липня   1925   (четвер – субота)  -  Харків. Відбувся пленум ЦК КП(б)У. Порядок денний: про комітети незаможних селян; про реалізацію врожаю; про активізацію роботи профспілок. Прийнято резолюції: “По доповіді політбюро ЦК КП(б)У”, “Про комітети незаможних селян”.

23 листопада   1925   (понеділок)  -  Харків. Наркомпраці УСРР вирішив організувати сезонні трудові кооперативи по очищенню снігу, рубці льоду, пилянню дров й т. п. робіт для працевлаштування безробітних чорноробів.

23 листопада   1929   (субота)  -  Харків, м. РВР УВО видав наказ із поздоровленням бійців 1-ї Запорізької червонокозачої дивізії зі святом – 10-ти річчям з дня народження з’єднання.

23 листопада   1929   (субота)  -  УСРР. У ряді міст відбулися демонстрації, збори трудящих з протестом проти “злочинної діяльності петлюрівських недобитків” – “СВУ”, які вимагали “якнайсуворіше покарати зрадників!”

23 листопада   1929   (субота)  -  Одеса, м. Заподіяв собі смерть притягнений у справі „СВУ” поет А.Казка. „

Листопад, 23   1932   (середа)  -  Харків. Записка Молотова для Хатаєвича. Визнав позицію Хатаєвича «неправильною, небільшовицькою», зазначив про першочерговість виконання державних завдань, не допускати «опортуністичних крайнощів» – «брати будь-який хліб і де завгодно»

Листопад, 23   1932   (середа)  -  Політбюро ЦК ВКП(б) у присутності Молотова, Кагановича, Сталіна ухвалило рішення про боротьбу з незаконною торгівлею хлібом, борошном, обсяг якої перевищував 16 кг, про конфіскацію зерна, борошна, печеного хліба понад встановлену норму та оголошення колгоспників чи одноосібників «спекулянтами»

Листопад, 23   1932   (середа)  -  Телеграма голови ЦКК КП(б)У В. Затонського С. Косіору про застосування репресій у Макарівському районі Київської області. Особисто пропонував провести чистку районної парторганізації та занести на «чорну дошку» села Наливайківка і Фасова

Листопад, 23   1933   (четвер)  -  Газета «Правда» повідомила про зустріч Сталіна, Калініна, Молотова та Кагановича з делегацією колгоспників Одеської області. Розмова тривала 3 години. Зазначено, що колгоспники відзвітували про виконання плану хлібозаготівель та завершення сібви озимих

23 листопада   1939   (середа)  -  Дніпропетровськ. Заводу “Світлофор” присуджено золоту медаль за представлену продукцію на Всесвітній Паризькій виставці.

23 листопада   1939   (середа)  -  Київ. Президія Верховної Ради УРСР видала указ про присвоєння звання народних артистів УРСР П.Столяровському, О.Петрусенко, К.Хохлову, М.Крушельницькому; звання заслуженого діяча мистецтв О.Довженку; звання заслуженого артиста УРСР Н.Рахліну.

23 листопада   1939   (середа)  -  Київ. РНК УРСР видав постанову „Про реорганізацію системи управління пивоварною, безалкогольною, оцтовою, кислотною і вуглекислою галузями промисловості Народного комісаріату харчової промисловості УРСР”. Увалено розділити Головне управління пивоварної промисловості на Головне управління пивоварної і дріжжової промисловості (Укрголовпиво) з безпосереднім підпорядкуванням йому пивоварних і дріжжових заводів та Головне управління фруктових вод з підпорядкуванням йому відповідних заводів.

23 листопада   1939   (середа)  -  Київ. Політбюро ЦК КП(б)У ухвалило затвердити І.М.Євтушенко на посаді редактора Станіславської обласної газети „Радянська Україна”; М.Ф.Шовкопляса – керівником Тарнопільської, С.С.Мосцепана – керівником Станіславської, І.С.Шевченка – керівником Волинської, В.М.Закору – керівником Луцької, С.С.Фонова – керівником Львівської контор Держбанку; Ф.Г.Михайлова – начальником Львівського обласного управління легкої промисловості.

23 листопада   1940   (субота)  -  Відбулося приєднання Румунії до «пакту трьох».

23 листопада   1940   (субота)  -  ТАРС заперечив повідомлення про те, що приєднання Угорщини до «пакту трьох» було узгоджене з СРСР.

23 листопада   1940   (субота)  -  РНК СРСР видав постанову «Про додаткові вибори дійсних членів і членів-кореспондентів Академії наук СРСР». Містився дозвіл АН СРСР провести в лютому 1941 р. вибори 10 дійсних членів Академії наук (по відділенню хімічних наук — 6, по Відділенню геолого-географічних наук — 4) і 40 членівкореспондентів Академії наук СРСР по інших відділеннях і спеціальностях.

23 листопада   1940   (субота)  -  За повідомленням Управління трудових резервів в Україні в основному закінчено призов молоді в ремісничі і залізничні училища та школи ФЗН. На 23 листопада в усіх областях і районах республіки призовні комісії закінчили роботу. 12 областей в тому числі Київська, Харківська, Дніпропетровська і Запорізька, завершили призов ще 22 листопада. Зазначалося, що призов пройшов успішно, з великим піднесення серед молоді. Заяв від добровольців надійшло близько 350 тис., тобто по 3 заяви на одне місце. Наступні призови молоді відбудуться в липні і вересні 1941 р.

23 листопада   1941   (неділя)  -  Розпорядженням німецької окупаційної влади розпущено Рівненську обласну управу. Окремі відділи колишньої управи мали працювати при гебіткомісаріаті.

23 листопада   1941   (неділя)  -  У Полтаві було розстріляно 1538 місцевих євреїв.

23 листопада   1941   (неділя)  -  У м. Євпаторія зондеркоманда 11а розстріляла 650 місцевих євреїв.

23 листопада   1942   (понеділок)  -  З’єднання Південно-Західного і Сталінградського фронтів у районі східніше Калача завершили оточення 6-ї і частини 4-ї танкових армій противника (22 дивізії і понад 330 тис. осіб) і оволоділи Калачем.

23 листопада   1942   (понеділок)  -  Присвоєне звання Героя Радянського Союзу командиру ескадрильї 131 винищувального авіаційного полку лейтенанту П.Яровому за героїзм, виявлений в боях з гітлерівськими загарбниками. Брав участь в 10 повітряних боях. 26 липня 1942 р. Яровий залишився сам проти 5 літаків, використавши всі боєприпаси з бою не вийшов, а продовжував морально впливати на ворога, застосовуючи атаку в лоб, чим забезпечив посадку всіх бомбардувальників і зберіг життя 4 екіпажів СУ-2.

23 листопада   1942   (понеділок)  -  Житомирський генералкомісар видав розпорядження всім гебітс- і штадткомісарам встановити суворий контроль над українськими лікарями в зв’язку з наданням ними допомоги місцевим жителям по ухиленню від виїзду в Німеччину.

23 листопада   1942   (понеділок)  -  Лубенський гебітскомісар направив старостам сільських управ розпорядження про арешт усіх громадян, які ухиляються від виїзду на роботу в Німеччину.

23 листопада   1942   (понеділок)  -  Партизани з’єднання під командуванням О.Сабурова в результаті трьохденних боїв знищили 350 солдат і офіцерів ворога, бронемашину і гармату, збили літак-коректувальник і один літак пошкодили.

23 листопада   1942   (понеділок)  -  З Жовкви Львівської області депортовано в табір в Белжец 2400 євреїв.

23 листопада   1943   (вівторок)  -  Радянські війська звільнили районний центр Онуфріївку Кіровоградської області.

23 листопада   1943   (вівторок)  -  Партизанський загін Кам’янець-Подільської області під командуванням А.Одухи здійснив наліт на райцентр Міньківці, куди гітлерівці зігнали жителів для відправки у Німеччину, та звільнив понад 100 чоловік.

23 листопада   1943   (вівторок)  -  Партизани загону ім.Ворошилова № 2 під командуванням І.Діброва зайняли с.Плоске Кіровоградської області.

23 листопада   1943   (вівторок)  -  Газета “Деснянська Правда” опублікувала повідомлення про відбудову чернігівського залізничного вузлу.

23 листопада   1943   (вівторок)  -  Дніпродзержинський вагонобудівний завод поряд з виготовленням інших виробів приступив до виконання замовлень 3-го Українського фронту.

23 листопада   1943   (вівторок)  -  Радянські війська звільнили районний центр Онуфріївку Кіровоградської області.

23 листопада   1946   (субота)  -  Польща. Міністерство громадської адміністрації і Міністерство громадської безпеки видали спеціальне розпорядження з вимогою виселити з країни до 31 грудня 1946 р. усіх українців, які підписали евакуаційні картки й не виїхали, або ж були переселені, а потім нелегально повернулися до Польщі.

23 липня   1953   (четвер)  -  Варшава (ПДР). Розпочалися гастролі Українського державного народного хору під керуванням заслуженого діяча мистецтв УРСР, лауреата Сталінської премії Г.Верьовки.

23 листопада   1954   (вівторок)  -  Дрогобич. Повідомляється, що на Стрийському відрізку Львівської залізниці почав курсувати поїзд-універмаг з 5 вагонів.

23 листопада   1955   (середа)  -  Повідомляється про ІІІ Республіканський фестиваль навчальних, науково-популярних і документальних сільсько-господарських фільмів, організований за ініціативи Міністерства сільського господарства УРСР, Міністерства радгоспів УРСР і Республіканського комітету працівників сільського господарства і заготівель. У фестивалі беруть участь близько 7000 районних кінотеатрів, сільських, державних і профспілкових стаціонарів.

23 листопада   1956   (п’ятниця)  -  Київ. В зв’язку з ліквідацією управлінь Міністерства юстицій УРСР при обласних радах депутатів трудящих, президія ВР УРСР видала указ про внесення змін у статті 14 і 59 положення про вибори народних суддів УРСР.

23 листопада   1956   (п’ятниця)  -  Київ. Відповідно до указу президії ВР СРСР від 3 вересня 1956 року “Про зміну постанови ЦВК і РНК СРСР від 7 липня 1932 року “Про відповідальність працівників установ і управлінського апарату господарських органів за порушення правил загальної і протипожежної охорони службових будинків і приміщень і правил зберігання службових документів”, президія ВР УРСР видала указ про внесення змін у положення про дисциплінарну відповідальність порядком підлеглості.

23 – 24 квітня   1959   (четвер – п’ятниця)  -  Київ. Відбувся перший установчий з’їзд журналістів України. Обрано секретаріат і редакційну комісії. Обговорено питання: “Про завдання журналістів республіки в боротьбі за виконання рішень ХХІ з’їзду КПРС”; “Про підсумки обговорення проекту статуту Спілки журналістів СРСР на обласній конференції і пропозиції щодо статуту”. Проведено вибори правління Спілки журналістів України, вибори ревізійної комісії, вибори делегатів на І Всесоюзний з’їзд журналістів.

23 листопада   1962   (п’ятниця)  -  УРСР вступила до Міжурядової океанографічної комісії, мета якої полягала у сприянні проведення наукових досліджень океанів для пізнання їх природи та освоєння їх ресурсів.

23 листопада   1964   (понеділок)  -  Дніпропетровська область. Здано в експлуатацію останній, восьмий агрегат Дніпродзержинської ГЕС.

23 листопада   1968   (субота)  -  с. Осипенко (Запорізька область). На батьківщині однієї з перших у світі жінок-льотчиць, Героя Радянського Союзу Поліни Осипенко відбулось урочисте відкриття будинку-музею.

23 листопада   1970   (понеділок)  -  Указом президії Верховної Ради СРСР Донецьку область нагороджено орденом Леніна.

23 листопада   1973   (п’ятниця)  -  Відбулося чергове засідання президії Верховної Ради УРСР. Розглянуто питання про роботу рад Херсонської області із забезпечення додержання соціалістичної законності і охорони громадського порядку, за результатами чого була прийнята відповідна постанова. Відмічалося, що багато рад області не здійснювали належного контролю за додержанням законодавства; рішення, які ними приймалися, належним чином не виконувалися; деякі ради та їх виконкоми іноді самі приймали незаконні рішення. В області неефективно працювали в ряді районів комісії у справах неповнолітніх і з боротьби з пияцтвом; відмічався високий рівень злочинності, в той же час виконкоми Рад не виявляли потрібної вимогливості до підпорядкованих їм органів внутрішніх справ; не забезпечувалося швидке і повне розкриття кожного злочину. Перед Херсонським облвиконкомом, місцевими радами, міністерствами та відомствами була поставлена вимога доповісти президії Верховної Ради УРСР про усунення недоліків та результати виконання цієї постанови до 1 вересня 1974 р.

23 листопада   1978   (четвер)  -  У Києві відкрився VII з’їзд Українського театрального товариства, присвячений проблемам сучасного сценічного мистецтва, його ролі в духовному житті трудящих. У ньому взяло участь понад 200 майстрів сцени, мистецтвознавців і критиків, представників творчих спілок, товариств і організацій культури. З доповіддю виступила голова правління Ольга Кусенко, народна артистка СРСР.

23 листопада   1978   (четвер)  -  Опубліковано постанову Центрального комітету КПРС і Ради міністрів СРСР “Про заходи по дальшому поліпшенню матеріально-побутових умов учасників Великої Вітчизняної війни”.

23 листопада   1979   (п’ятниця)  -  24 підприємства Запорізької області постійно виконують замовлення Куби і виготовляють вироби близько 50 найменувань. Особлива роль у цьому співробітництві належить “Запоріжсталі”, алюмінієвому заводу та ін.

23 листопада   1983   (середа)  -  Київ. Відбулася науково-практична конференція, присвячена 60-річчю робсількорівського руху в СРСР..

23 листопада   1983   (середа)  -  Київ. На 80-му році життя помер письменник і громадський діяч, академік АН УРСР Микола Бажан

23 – 24 листопада   1984   (п’ятниця – субота)  -  Київ. Проходив ХІV з’їзд споживчої кооперації України, яка об’єднувала близько 14 млн. сільських жителів.

23 листопада   1985   (субота)  -  Опубліковано виклад постанови ЦК КПРС і Ради міністрів СРСР “Про вдосконалення управління агропромисловим комплексом”.

23 листопада   1985   (субота)  -  Указ президії Верховної Ради УРСР “Про зміни в системі органів управління агропромисловим комплексом Української РСР”, згідно якого утворювався союзно-республіканський Державний агропромисловий комітет УРСР на базі Міністерства сільського господарства УРСР, Міністерства плодовочевого господарства УРСР, Міністерства сільського будівництва УРСР, Міністерства м’ясної і молочної промисловості УРСР, Міністерства харчової промисловості УРСР, Державного комітету УРСР по виробничо-технічному забезпеченню сільського господарства і Головного управління по садівництву, виноградарству і виноробній промисловості УРСР; крім цього Міністерство заготівель УРСР перетворювалося у союзно-республіканське Міністерство хлібопродуктів УРСР.

23 листопада   1988   (середа)  -  Київ. Президія Верховної Ради УРСР розглянула питання про обговорення в республіці проектів Закону СРСР про зміни і доповнення Конституції (Основного Закону) СРСР і Закону СРСР про вибори народних депутатів СРСР й підтримала проекти цих законів. Разом з тим Президія Верховної Ради УРСР зазначила, що вважає прийняті на сесії Верховної Ради Естонської РСР поправки до статті 74 Конституції цієї республіки (про те, що найвищі органи державної влади Естонської РСР можуть у певних випадках призупинити або встановити межі застосування законодавчих та інших актів Союзу РСР), які суперечать положенням діючої Конституції СРСР, завдають значної шкоди вищим інтересам Союзу РСР як соціалістичної федерації, не сприяють зміцненню та згуртованості радянських народів, дальшому розгортанню процесу перебудови нашого суспільства.

23 листопада   1990   (п’ятниця)  -  Москва. У прийнятій Верховною Радою СРСР постанові “Про становище в країні” відзначалось, що обстановка в СРСР продовжує погіршуватись і наближається до критичного стану. Становище в політичній, соціально-економічній сферах і на споживчому ринку ускладнюється, порушена товарно-грошова збалансованість. Гострота міжнаціональних відносин набула небезпечного характеру. Відбувається розпад структур виконавчої влади. Посилюється негативний вплив тіньової економіки, падають дисципліна і порядок, зростає злочинність. У країні склалася надзвичайна ситуація.

23-24 листопада   1990   (п’ятниця – субота)  -  Ашхабад. Візит урядової делегації України на чолі з головою Ради міністрів УРСР В.Фокіним у Туркменію. Відбулися зустрічі з Президентом Туркменської РСР С.Ніязовим, прем’єр-міністром республіки Х.Ахмедовим, іншими офіційними особами. В результаті візиту була підписана угода про економічне та культурне співробітництво між Українською РСР і Туркменською РСР.

23 листопада   1993   (вівторок)  -  в Києві відбувся Перший з'їзд нейрохірургів України. Обговорили проблему впливу Чорнобильскої катастрофи на мозок людини.

23 липня   1994   (субота)  -  Під час експедиції спортсменів альпіністського клубу "Одеса" в Гімалаї встановлено прапор України на вершині Чогорі К-2 (8611 м.)

23-27 жовтня   1994   (неділя-четвер)  -  У Канаді з офіційним візитом перебував Президент України Л. Кучма. Український Президент провів переговори з Прем'єр-міністром Ж.Кретьєном, генерал-губернатором Р.Д. Гнатишиним, керівниками парламенту і представниками ділових кіл. За підсумками переговорів підписано договір про дружбу і співробітництво між Україною і Канадою (24.10.), угоди про співробітництво в економічній та військовій сферах. У Вінніпезі Л. Кучма виступив на відкритті міжнародної конференції "Партнерство заради економічних перетворень в Україні"

23-25 листопада   1994   (середа-п'ятниця)  -  У столичному Палаці спорту відбулася 3-тя Міжнародна спеціалізована виставка "Охорона здоровя-94", участь в якій взяли понад 200 фірм з 23 країн світу

23-28 листопада   1994   (середа-понеділок)  -  У Києві проходив Міжнародний театральний фестиваль "Словянські зустрічі".

23 листопада   1995   (четвер)  -  Президент України Л.Кучма підписав указ "Про постійного представника Президента України у Верховній Раді України". Постійним представником Президента України у Верховній Раді призначено В.Мусіяку.

23 листопада   1995   (четвер)  -  Кабінет міністрів України ухвалив постанову "Про заходи щодо охорони водно-болотних угідь, які мають міжнародне значення".

23-24 липня   1998   (четвер - п'ятниця)  -  Візит міністра закордонних справ Францію Ю.Ведріна до Києва.

23 листопада   1998   (понеділок)  -  Кабінет міністрів України затвердив порядок кредитування нового будівництва та відновлення житла і надвірних споруд для жителів Закарпатської області, які постраждали внаслідок стихійного лиха.

23 листопада   1998   (понеділок)  -  Президент України своїм указом звільнив з посади глави Адміністрації Президента України Є.Кушнарьова.

23 листопада   2000   (четвер)  -  Кабінет міністрів України затвердив комплексну програму першочергового забезпечення сільських населених пунктів, що користуються привізною водою, централізованим водопостачанням у 2001-2005 роках і прогноз до 2010 року.


Запрошуємо ознайомитися з Інтернет-проектами:

Сьогодні в історії
МETASEEK:
цей день в історії
Вікіпедія
Проект: Цей_день_в_історії
Ukrainian Media Service
Цей тиждень в історії

Этот день в истории
Історичний Календар
Українського інституту
національної пам'яті
KM.RU:
Хронограф
Історичний
Календар

Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Таким же чином можете повідомити про непрацюючі посилання
Система Orphus

Етичний кодекс
членів Фулбрайтівського
товариства України

Recommendation Rec(2001)15 on history teaching in twenty-first-century Europe.
(переклад з англійської)«Про викладання історії в Європі у ХХІ столітті»

European Parliament resolution of 2 April 2009 on European conscience and totalitarianism
(переклад з англійської)«Резолюція Європейського Парламенту від 2 квітня 2009 року щодо європейської свідомості та тоталітаризму»

L`association Liberté pour l`histoire
(переклад з англійської)«Блуазьке звернення» Асоціації французьких істориків «Свободу історії!»

Міжнародний комітет
історичних наук (ICHS)

Універсальна декларація архівів

Підтримати

Principles of Access to Archives
Adopted by International Council on Archives
Annual General Meeting on August 24, 2012
Internet Encyclopedia Of Ukraine
The Internet Encyclopedia
of Ukraine

Український історичний
портал
Iзборник. Історія України IX-XVIII ст.
ІЗБОРНИК:
Історія України IX-XVIII ст.
Першоджерела та інтерпретації

Web-бібліографія старої України.1240–1800

Європейська бібліотека:
Ресурси 47 національних бібліотек

Портал Ukrainica

VIFAOST
Віртуальна бібліотека "Східна Європа"

Історія та гуманітарні дисципліни

"Міста та села України"
Багатотомне енциклопедичне видання

Фонд «Osrodka KARTA»

Портал
«Уроки истории»

EuroDocs: Online Sources
for European History

"Відлуння віків"

The History Network for Young Europeans

Military Ukraine
Воєнно-історичний форум

Історія цивілізацій

"Історична правда"

Україна Incognita:
Історичний веб-проект

"Український воєнно-історичний портал"

Історія:
Сумський історичний портал

Historians.in.ua

КРИТИКА
простір незалежної думки

История городов и сел

Фото-Планета.
Фотографії міст,
селищ, сіл.
Україна

АРГУМЕНТ:
История

Старожитності

CEJSH – The Central European Journal of Social Sciences and Humanities

Российский индекс научного цитирования – портал е-Library.ru

Slavic
Humanities Index

___________________________________

Керівник проекту – Валерій Смолій
Концепція проекту – Геннадій Боряк
Редакція і переклад текстів – Ольга Шаленко
Програмування – Олексій Жданович
Макет і редакція сайту – Сергій Балик, Тетяна Водотика, Оксана Ганжа, Наталія Кашеварова,
Олена Ковальчук, Надія Лісунова, Кирило Мачача, Тетяна Омельчук,
Георгій Папакін, Оксана Юркова
Copyright © 2008 – 2011 Інститут історії України Національної академії наук України
Всі права застережені

mobil porn türbanlı porno türk porno hd porno mobil porno