Інститут історії України НАН України
Національна Академія Наук України
Інститут Історії України
Цей день в історії XXст.:
18 грудня   1921  -  Вінниця. Державний шкіряний трест пустив взуттєву фабрику.          18 грудня   1921  -  Харків. ВУЦВК прийняв постанову “Про права та обов’язки найманців кімнат”.          18 грудня   1921  -  Італійський уряд вирішив асигнувати 10 млн. лір для забезпечення одягом та продовольством голодуючих дітей Поволжя.          18 грудня   1921  -  Одеса. Прибули представники голодуючої Царицинської губернії. Їм надано 85 вагонів збіжжя.          18 грудня   1919  -  Москва. Ухвалення Вищою радою народного господарства РСФРР постанови про утворення Промбюро - обласного бюро ВРНГ по відбудові промисловості України.          
       

Пошук по сайту:
UKR ENG
        
Національна академія наук України
Український національний
комітет істориків
LIKБЕЗ
ИСТОРИЧЕСКИЙ ФРОНТ
Архіви
України
Національна бібліотека України імені В.І.Вернадського
Український інститут національної пам'яті
Інститут української археографії
та джерелознавства
ім. М. С. Грушевського НАН України
Події за

Матеріали розділу генеруються автоматично на базі серії довідників 'Україна: хроніка подій ХХ століття'. На разі до календаря “підключено” лише частину хронікального масиву. Робота над наповненням бази календаря триває.


18 (5) грудня   1918   (середа)  -  На засіданні Ради комісарів під головуванням В.Чехівського ухвалено запросити на її засідання командуючого Осадним Корпусом Є.Коновальця для передачі йому інформації ряду військових комісарів. Рада ухвалила надіслати делегацію в м.Боярку для зустрічі Директорії, а в Києві її мав привітати Б.Мартос.

18 (5) грудня   1918   (середа)  -  Рада комісарів ухвалила всі зносини з німецькими військами проводити тільки через комісара Міністерства закордонних справ; ніякого військового майна не вивозити з території України. З питання про порядок виплати німцям за майно, що залишалось в Україні, ухвалили видавати тільки квитки, щоб гроші за нього видавались тільки після з’ясування власників майна. До приїзду Директорії підготувати доповідь про таємні фінансові асигнування та видатки гетьманського уряду.

18 грудня   1919   (четвер)  -  Москва. Ухвалення Вищою радою народного господарства РСФРР постанови про утворення Промбюро - обласного бюро ВРНГ по відбудові промисловості України.

18-31 грудня   1919   ()  -  Проведення частинами Південного фронту Червоної армії Донбаської операції, в ході якої вона завдала поразки Добровольчій і Донській білим арміям, заволоділа 24 грудня Луганськом, 27 грудня Бахмутом, 30 грудня Горлівкою, 31 грудня Яснуватою. Залишки білих військ відступили до Криму.

18 грудня   1920   (субота)  -  Спільне засідання І армійського з’їзду 1-ї кінної армії і V з’їзду рад Катеринославського повіту, на якому ухвалена резолюція про господарське будівництво (провести трудову повинність в містах; націоналізувати заводи і майстерні; перевірити посівний матеріал; реорганізувати сільськогосподарську кооперацію).

18 грудня   1920   (субота)  -  Харків. Постанова РНК УСРР і командуючого всіма збройними силами на Україні про управління тилами для боротьби з бандитизмом. Територію України було розбито на основні тили (у відповідності з адміністративним поділом на губернії і повіти) з призначенням відповідних начальників губернських та повітових участків, які відповідали за підтримку “революційного порядку” та скликали постійні наради для узгодження організаційно-політичної роботи з проводимими військовими операціями.

18 грудня   1921   (неділя)  -  Вінниця. Державний шкіряний трест пустив взуттєву фабрику.

18 грудня   1921   (неділя)  -  Харків. ВУЦВК прийняв постанову “Про права та обов’язки найманців кімнат”.

18 грудня   1921   (неділя)  -  Італійський уряд вирішив асигнувати 10 млн. лір для забезпечення одягом та продовольством голодуючих дітей Поволжя.

18 грудня   1921   (неділя)  -  Одеса. Прибули представники голодуючої Царицинської губернії. Їм надано 85 вагонів збіжжя.

18 грудня   1922   (понеділок)  -  Харків. В Академічному театрі відбувся урочистий вечір, присвячений 40-річному ювілею сценічної діяльності видатної української артистки М. Заньковецької.

18 грудня   1922   (понеділок)  -  З Харкова до Москви вилетів перший літак марки “Фокер”, який доставив на Х з’їзд рад делегатів-комуністів. Політ тривав 4,5 годин.

18 грудня   1923   (вівторок)  -  Харків. ВУЦВК ухвалив постанову про перевезення з Москви до Харкова архівних матеріалів, які висвітлювали історію революційного руху та радянського будівництва в Україні. Також вирішено перевести аналогічні матеріали з Ростова-на-Дону та з Кам’янця-Подільського до Києва.

18 грудня   1924   (четвер)  -  Харків. Президія ВУЦВК створила комісію по керівництву переселенським рухом в Україні. Головою комісії призначено наркозема УСРР І. Клименка. Комісією одержано директиву ЦК КП(б)У про переселення переселенців без розподілу по національностям.

18 грудня   1924   ()  -  Одеса. Відкрито відділення Радянсько-східної торговельної палати.

18 грудня   1925   (п’ятниця)  -  Волинський окрвиконком організував 5 німецьких сільрад та вирішив виокремити 3 єврейські сільради й 1 селищну єврейську раду.

18 грудня   1925   (п’ятниця)  -  Київ. Президія окрвиконкому заслухала доповідь комісії в справах виселення колишніх поміщиків. Вирішено не виселяти поміщиків, які встановили із селянами добрі стосунки та не застосовували кабальних угод.

18 грудня   1925   (п’ятниця)  -  Київ. В окружному суді розпочалося слухання справи про зловживання в київському відділенні Держбанку.

18 грудня   1925   (п’ятниця)  -  Полтавське ДПУ закінчило слідство та передало до суду справу про зловживання на Жовтневій (колишній Карлівській) цукроварні за продаж малясу приватникам.

18 грудня   1925   (п’ятниця)  -  Київ. ВУАН отримала пропозицію від Баварської академії наук про встановлення наукових зв’язків. Баварська академія надіслала ВУАН низку праць німецьких науковців.

18 грудня   1925   (п’ятниця)  -  Полтава. Текстильпром (Державне об’єднання текстильних підприємств на Полтавщині) підготував до пуску фабрику шовкових панчіх, обладнану німецьким устаткуванням.

18 грудня   1925   (п’ятниця)  -  Харків. ВУЦВК прийняв постанову, згідно з якою всі неврожайні місцевості УСРР, головним чином Правобережжя, отримали пільги по сплаті єдиного сільськогосподарського податку в 1925/26 р. Повністю звільнялися від сплати податку та недоїмок за два попередні роки райони МАСРР, що постраждалі від посухи. В Тульчинському, Могилівському, Кам’янецькому та Одеському округах звільнялися від податку 200 сіл. Для низки районів та сіл розмір податку знижувався від 20% до 80% залежно від інтенсивності неврожаю. Зокрема, в Молдавії податок було знижено в 42 селах; в Тульчинському, Могилівському та Кам’янецькому округах – в 102 селах.

18 грудня   1925   (п’ятниця)  -  Артемівськ. При відділі праці організовано комісію з вивчення умов жіночої праці.

18 грудня   1929   (середа)  -  Харків, м. Політбюро ЦК КП(б)У заслухало доповідь представника РВР Морських сил Чорного моря про стан національно-культурного обслуговування моряків-українців. Містилися доручення: Оргрозподілу ЦК – відрядити „для посилення політичної роботи в частинах РСЧФ 10-15 партійних працівників-етнічних українців; Секретаріату ЦК КП(б)У – розробити організаційні форми шефських зв’язків основних промислових організацій України (Донбас, Кривий Ріг, Дніпропетровськ, Харків) з частинами кораблів Морських сил Чорного моря; ЦК ЛКСМУ –– доповісти про стан шефської роботи в РСЧФ; ухвалено „в радянському порядку” встановити з центральних і місцевих ресурсів щорічну матеріальну (шефську) допомогу частинам Морських сил Чорного моря.

18 грудня   1929   (середа)  -  Москва, м. Політбюро ЦК ВКП(б) затвердило підготовлений комісією А.Я.Яковлєва проект постанови про темпи колективізації.

18 грудня   1929   (середа)  -  Харків, м. 18-21 листопада відбувся пленум ЦК КП(б)У. Учасники обговорили підсумки роботи листопадового пленуму ЦК ВКП(б), контрольні цифри розвитку народного господарства України на 1929-1930 р., роботу партійних, профспілкових і господарських організацій на підприємствах, заслухали доповідь ЦК ЛКСМУ про діяльність комсомолу.

18 грудня   1929   (середа)  -  Харків, м. ДПУ УСРР повідомило про викриття в Україні “шпигунської організації, що працювала у Києві за завданням і під керівництвом польського консула”. Заарештовано 33 осіб, почалося слідство.

18 грудня   1929   (середа)  -  Харків, м. Політбюро ЦК КП(б)У обговорило питання „про СВУ”. Ухвалено намітити попередній склад суду, державного обвинувачення, громадського обвинувачення, розпочати відкритий судовий процес не пізніше 5 лютого 1930 р.

18 грудня   1929   (середа)  -  Харків, м. Відбулася зустріч делегації вчительства Харківщини з М.Скрипником, у ході якої обговорено ряд питань, пов’язаних з участю вчителів у процесі “соціалістичного будівництва”. “Хто стоятиме осторонь від нашого громадського життя, – попередив М.Скрипник, – той кінець-кінцем підпаде під вплив ворожих нам класових елементів”.

Грудень, 18   1932   (неділя)  -  Село Великотернівка, Криворізький район, Дніпропетровська область. Виявлено «новий куркульський маневр»: перемолочували ячну солому, в якій немає зерна, а пшеничну, де щонайменше було 10 % чистого зерна, не перемолочували, сипали землю до заготовленого хліба, щоб відмовлялися приймати

Грудень, 18   1933   (понеділок)  -  Опубліковано постанову РНК СРСР та ЦК ВКП(б) про дозвіл колгоспам, колгоспникам та «трудящим одноосібникам» Київської та Одеської областей здійснювати продаж власного хліба кооперативним організаціям, а також на міських і сільських базарах

18 грудня   1939   (понеділок)  -  Москва. Всесоюзна книжкова палата повідомила про видання з 1917 до жовтня 1939 р. праць Сталіна загальним тиражем 270,6 млн. примірників, у тому числі українською мовою – 25, 6 млн. примірників. Державне політичне видавництво випустило книгу М.Калініна до 60-ти річчя з дня народження Й. Сталіна.

18 грудня   1940   (середа)  -  Берлін. Гітлер затвердив директиву № 21 по веденню війни проти СРСР — «Операція Барбаросса».

18 грудня   1940   (середа)  -  Київ. Народився Коваленко Георгій Федорович — український мистецтвознавець, доктор мистецтвознавства (1995).З 1976 р. працює в Державному інституті мистецтвознавства (Москва). Автор монографій: «Художник театру Данило Лідер» (1980), «Олександра Екстер» (1993), статті зпроблем театрутаобразотворчого мистецтва.

18 грудня   1940   (середа)  -  Москва. РНК СРСР видав постанову «Про покладання державного контролю над художнім радіомовленням на органи Головліту».

18 грудня   1941   (четвер)  -  У наказі житомирського генералкомісара, направленого гебитс- і штадткомісарам, пропонувалося за кожен постріл у німця розстрілювати 10, а за кожного пораненого чи забитого — 100 місцевих жителів.

18 грудня   1942   (п’ятниця)  -  Війська Південно-Західного фронту розчленували фронт противника від Нової Калитви до станиці Чернишевська на 4 ізольовані ділянки.

18 грудня   1942   (п’ятниця)  -  Довідка обкому ВКП(б) про стан партизанського руху в Криму. На цей день нараховувалося 3134 партизана. Містилася інформація про склад загонів, втрати, підсумки бойової діяльності, продовольче становище, дислокацію загонів тощо.

18 грудня   1942   (п’ятниця)  -  Воїни 1-ї гвардійської армії Південно-Західного фронту (командуючий генерал-полковник М. Ватутін) визволили с.Півнівку Міловського району Луганської області. Майже одночасно на територію УРСР вступили воїни 6-й армії генерала Ф. Харитонова. Ця подія ознаменувала початок визволення Української РСР від гітлерівців.

18 грудня   1942   (п’ятниця)  -  У Берліні відбулася нарада представників імперського міністерства у справах окупованих східних областей і генерального штабу ОКХ Німеччини, де обговорювалося питання про можливості “докорінної зміни східної політики” Третього рейху з метою завоювання прихильності місцевого населення, в першу чергу росіян і українців і залучення їх до боротьби з більшовизмом. Та ці пропозиції були відкинуті А.Гітлером.

18 грудня   1942   (п’ятниця)  -  Опубліковане звернення до селян окупаційної влади щодо виконання запровадженого нового порядку землекористування.

18 грудня   1942   (п’ятниця)  -  Окупанти спалили 77 дворів с.Рокитне Бобровицького району Чернігівської області, загинуло 197 жителів.

18 грудня   1943   (субота)  -  У військовому трибуналі 4-го Українського фронту закінчився судовий процес зі справи про звірства німецько-фашистських загарбників на території Харкова та області в період їх тимчасової окупації.

18 грудня   1943   (субота)  -  Київська область. Окупанти спалили 42 двори села Краснянка Великополовецького району, розстріляно 112 жителів, спалено 23 дітей.

18 грудня   1943   (субота)  -  У військовому трибуналі 4-го Українського фронту закінчився судовий процес зі справи про звірства німецько-фашистських загарбників на території Харкова та області в період їх тимчасової окупації.

18 грудня   1943   (субота)  -  Київська область. Окупанти спалили 42 двори села Краснянка Великополовецького району, розстріляно 112 жителів, спалено 23 дітей.

18 грудня   1948   (субота)  -  Президія Верховної Ради УРСР прийняла постанову “Про роботу виконавчих комітетів Тернопільської і Львівської обласних Рад депутатів трудящих по керівництву районними, міськими, сільськими і селищними Радами депутатів трудящих”. Відмічено, що виконкоми значної частини місцевих рад Львівської і Тернопільської областей у повсякденній роботі недостатньо використовували радянський актив, у частині районів, сіл і міст цих областей місцеві ради не приділяли достатньої уваги виконанню пропозицій виборців. На керівних посадах у виконкомах місцевих рад було чимало працівників, які не мали необхідного досвіду радянської роботи і допускали серйозні помилки, а іноді грубе порушення законності і правопорядку. Наголошено, що одним із основних недоліків у керівництві роботою місцевих рад була часта заміна голів і секретарів виконкомів (з дня виборів у Львівській області замінили з різних причин голів сільських і селищних рад – 93, секретарів – 102; у Тернопільській області відповідно 83 голови і 73 секретаря). Президія Верховної Ради УРСР зобов’язала виконкоми Львівської і Тернопільської обласних рад виправити існуючі недоліки в керівництві діяльністю місцевих рад, зміцнювати їх політичну роль у справі організації мас на “остаточний розгром решток українських буржуазно-націоналістичних і куркульських елементів”, “соціалістичну перебудову” міста і села.

18 грудня   1950   (понеділок)  -  Київ. У державному російському драматичному театрі імені Лесі Українки відбулась прем’єра п’єси О.Островського «На всякого мудреца довольно простоты». У головних ролях виступили народні артисти УРСР Л.Карташова, М.Білоусов, В.Халатов, заслужені артисти УРСР В.Драга, В.Дуклер, Г.Долгов, К.Богданова, артисти Є.Опалова, А.Ячницький. П’єсу поставив заслужений діяч мистецтв УРСР В.Неллі, художнє оформлення Н.Духновського, музика Л.Соковніна.

18 грудня   1950   (понеділок)  -  Помер художник Р.Кочерга.

18 – 23 грудня   1953   (п’ятниця – середа)  -  Москва. Спеціальне засідання ВР СРСР розглянуло справу колишніх керівників держбезпеки країни Л.Берія і його поплічників В.Декановоза, В.Меркулова, Л.Влодзимирського, П.Мешика, С.Гоглідзе, Б.Кобулова і винесло їм смертний вирок.

18 грудня   1955   (неділя)  -  Повідомляється про Республіканську нараду художників, на якій обговорювались питання художнього та поліграфічного оформлення шкільних підручників. В обговоренні взяли участь художники, мистецтвознавці і представники громадськості.

18 грудня   1955   (неділя)  -  Дніпродзержинськ. Повідомляється, що на металургійному заводі введена в дію гамма-дефектоскопічна лабораторія, обладнана стаціонарною і рухомою установками за контролем якості сталевих злитків, готового прокату сталевого лиття і деталей діючого обладнання. За допомогою гамма-променів радіоактивного кобальта метал просвічується на глибину 20 см.

18 грудня   1957   (середа)  -  Київ. Постановою ЦК КПУ і РМ УРСР “Про видання Української Радянської енциклопедії” при президії АН УРСР створено на правах науково-дослідної установи Головну редакцію УРЕ.

18 грудня   1962   (вівторок)  -  Повідомлялося, що громадськість Сімферополя відзначила 150-річчя середньої школи №1 ім. К.Ушинського. Свого часу у цій школі працював Д.Мендєлєєв, членом піклувальної ради школи був хірург М.Пирогов, тут вчився художник І.Айвазовський, академік І.Курчатов. З нагоди ювілею учні заклали новий сад.

18 грудня   1964   (п’ятниця)  -  Відбувся ІХ пленум ЦК ЛКСМУ, на якому обговорено доповідь Ю.Єльченка про об’єднання промислових і сільських обласних комсомольських організацій. Пленум схвалив постанови пленумів ЦК КПРС і ЦК КПУ про об’єднання промислових і сільських обкомів і постановив відносити єдині комсомольські організації.

18 грудня   1965   (субота)  -  Інституту історії партії при ЦК КПУ доручено зробити аналіз самвидаву, поширюваного в республіці.

18 грудня   1978   (понеділок)  -  У сесійній залі Верховної Ради УРСР відкрилась дев’ята сесія Верховної Ради УРСР дев’ятого скликання. Сесія розглянула питання про державний план економічного і соціального розвитку УРСР на 1979 р. і хід виконання Державного плану економічного і соціального розвитку УРСР у 1978 р., про державний бюджет УРСР на 1979 р. і звіт про виконання Державного бюджету УРСР за 1977 р. та ін.

18 грудня   1979   (вівторок)  -  Колектив одного з найбільших в Європі прокатних станів “3600” на Жданівському металургійному заводі “Азовсталь” достроково освоїв проектну потужність. Через робочі кліті було пропущено стальний зливок з позначкою “1750000” – стільки тон металу прокатано з початку року. Вперше у вітчизняній практиці тут освоєно контрольовану прокатку низьковуглецевої сталі, що вдвоє збільшує її міцність без додаткової термообробки.

18 грудня   1981   (п’ятниця)  -  Проходила ІХ звітно-виборна конференція Київської організації Спілки журналістів Української РСР, яка обговорила підсумки роботи організації за два роки, завдання, що випливають з рішень ХХVІ з’їзду КПРС і ХХVІ з’їзду Компартії України.

18 грудня   1985   (середа)  -  Повідомлялося про завершення в Інституті історії АН УРСР видання десятитомної “Истории Украинской ССР”.

18 грудня   1990   (вівторок)  -  Постанова Верховної Ради УРСР “Про земельну реформу”.

18 грудня   1991   (середа)  -  Верховна Рада України прийняла закони України "Про державне мито", "Про акцизний збір".

18 грудня   1991   (середа)  -  У пресі повідомлялось, що в Черкасах побувала делегація з американського міста-побратима Санта-Рози. Мета приїзду - отримати з перших рук інформацію про політичну та економічну ситуацію в Україні, розвідати "вигідність" прямого ділового співробітництва.

18 грудня   1991   (середа)  -  У пресі повідомлялось, що у Рівному запроваджено нові талони, які давали їх власникам купити на місяць кілограм м'яса та пів-кілограма ковбаси.

18 грудня   1991   (середа)  -  Незалежність України визнала Вірменія.

18 грудня   1991   (середа)  -  Верховна Рада України прийняла Звернення до Міжнародного Олімпійського комітету з проханням визнати Національний олімпійський комітет України і допустити національну Олімпійську збірну команду України до участі в Олімпійських іграх 1992 р.

18 19 грудня   1991   (середа, четвер)  -  У Києві з коротким робочим візитом перебував держсекретар США Д.Бейкер. Відбулась розмова з Президентом України Л.Кравчуком. Л.Кравчук повідомив, що Україна звернулась до США з проханням надіслати експертів з питань ядерного роззброєння і скорочення звичайних озброєнь.

18-20 грудня   1996   (середа - п'ятниця)  -  В Україні перебував Верховний комісар ОБСЄ у справах національних меншин Макс ван дер Стул з метою подальшого вивчення ситуації в АР Крим.

18 грудня   1997   (четвер)  -  В ході візиту в Москву (Росія) першим віце-прем'єр-міністром України А Голубченком підписано угоду між урядом України й РАТ "Газпром" стосовно постачання російського газу в Україну.

18 грудня   1997   (четвер)  -  Київ. У столичному Будинку художника відбулися урочисті збори, присвячені 80-річчю з часу заснування Української академії мистецтв.

18 грудня   1998   (п’ятниця)  -  Президент України своїм указом встановив спеціальний режим інвестиційної діяльності на територіях пріоритетного розвитку в Луганській області.

18 грудня   1998   (п’ятниця)  -  Кабінет міністрів України прийняв постанови: "Про деякі заходи підтримки діяльності фізкультурно-спортивного товариства "Динамо" України" та "Про порядок підготовки спортивних споруд та інших спеціально відведених місць для проведення масових спортивних та культурно-видовищних заходів".

18 грудня   1998   (п’ятниця)  -  Вирішено питання пільгового проїзду студентів вищих навчальних закладів I-IV рівнів акредитації та учнів професійно-технічних навчальних закладів.

18 грудня   1998   (п’ятниця)  -  Визначено територіальні межі Львівської та Одеської залізниць на суміжних з Республікою Молдова територіях.

18 грудня   1998   (п’ятниця)  -  Кабінет Міністрів України розглянув питання запобігання та захисту населення від ВІЛ-інфекції та СНІД.

18 грудня   1998   (п’ятниця)  -  Правління Національного банку України затвердило порядок відкриття банками рахунків у національній та іноземній валюті.

18-19 грудня   1998   (п'ятниця – субота)  -  Відбувся візит до Москви делегації Верховної Ради України на чолі з її головою О.Ткаченком в ході якого пройшли переговори в Державній Думі Російської Федерації щодо активізації процесу ратифікації широкомасштабного українсько-російського договору 1997р. Ліві політичні сили в українському парламенті обіцяли позитивно вирішити питання про приєднання України до Міжпарламентської асамблеї (МПА) СНД.

18 грудня   2000   (понеділок)  -  Відбувся візит в Україну президента Польщі О.Квасьневського. Разом із Президентом України Л.Кучмою він відвідав Одеський нафтовий термінал.


Запрошуємо ознайомитися з Інтернет-проектами:

Сьогодні в історії
МETASEEK:
цей день в історії
Вікіпедія
Проект: Цей_день_в_історії
Ukrainian Media Service
Цей тиждень в історії

Этот день в истории
Історичний Календар
Українського інституту
національної пам'яті
KM.RU:
Хронограф
Історичний
Календар

Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Таким же чином можете повідомити про непрацюючі посилання
Система Orphus

Етичний кодекс
членів Фулбрайтівського
товариства України

Recommendation Rec(2001)15 on history teaching in twenty-first-century Europe.
(переклад з англійської)«Про викладання історії в Європі у ХХІ столітті»

European Parliament resolution of 2 April 2009 on European conscience and totalitarianism
(переклад з англійської)«Резолюція Європейського Парламенту від 2 квітня 2009 року щодо європейської свідомості та тоталітаризму»

L`association Liberté pour l`histoire
(переклад з англійської)«Блуазьке звернення» Асоціації французьких істориків «Свободу історії!»

Міжнародний комітет
історичних наук (ICHS)

Універсальна декларація архівів

Підтримати

Principles of Access to Archives
Adopted by International Council on Archives
Annual General Meeting on August 24, 2012
Internet Encyclopedia Of Ukraine
The Internet Encyclopedia
of Ukraine

Український історичний
портал
Iзборник. Історія України IX-XVIII ст.
ІЗБОРНИК:
Історія України IX-XVIII ст.
Першоджерела та інтерпретації

Web-бібліографія старої України.1240–1800

Європейська бібліотека:
Ресурси 47 національних бібліотек

Портал Ukrainica

VIFAOST
Віртуальна бібліотека "Східна Європа"

Історія та гуманітарні дисципліни

"Міста та села України"
Багатотомне енциклопедичне видання

Фонд «Osrodka KARTA»

Портал
«Уроки истории»

EuroDocs: Online Sources
for European History

"Відлуння віків"

The History Network for Young Europeans

Military Ukraine
Воєнно-історичний форум

Історія цивілізацій

"Історична правда"

Україна Incognita:
Історичний веб-проект

"Український воєнно-історичний портал"

Історія:
Сумський історичний портал

Historians.in.ua

КРИТИКА
простір незалежної думки

История городов и сел

Фото-Планета.
Фотографії міст,
селищ, сіл.
Україна

АРГУМЕНТ:
История

Старожитності

CEJSH – The Central European Journal of Social Sciences and Humanities

Российский индекс научного цитирования – портал е-Library.ru

Slavic
Humanities Index

___________________________________

Керівник проекту – Валерій Смолій
Концепція проекту – Геннадій Боряк
Редакція і переклад текстів – Ольга Шаленко
Програмування – Олексій Жданович
Макет і редакція сайту – Сергій Балик, Тетяна Водотика, Оксана Ганжа, Наталія Кашеварова,
Олена Ковальчук, Надія Лісунова, Кирило Мачача, Тетяна Омельчук,
Георгій Папакін, Оксана Юркова
Copyright © 2008 – 2011 Інститут історії України Національної академії наук України
Всі права застережені