Інститут історії України НАН України

ЕНЦИКЛОПЕДІЯ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ

УКРАЇНСЬКИЙ ІСТОРИЧНИЙ ЖУРНАЛ

ПЕРІОДИЧНІ ТА СЕРІЙНІ ВИДАННЯ ІНСТИТУТУ

ВИДАННЯ ІНСТИТУТУ (1936-2016)

АВТОРЕФЕРАТИ. ДИСЕРТАЦІЇ

ІСТОРИЧНІ СТУДІЇ В УКРАЇНІ ТА СВІТІ: МАТЕРІАЛИ ДО БІБЛІОГРАФІЇ

НОВИНИ З КНИЖКОВОЇ ПОЛИЦІ

FaceBook Інститут у FaceBook

RSS-стрічкиRSS
Отримувати новини порталу на e-mail:


Delivered by FeedBurner

Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Таким же чином можете повідомити про непрацюючі посилання
Система Orphus

Події за

Матеріали розділу генеруються автоматично на базі серії довідників 'Україна: хроніка подій ХХ століття'. На разі до календаря “підключено” лише частину хронікального масиву. Робота над наповненням бази календаря триває.


9 грудня   1919   (вівторок)  -  Кам'янець-Подільський. Повідомлення про прибуття до міста великої партії подарунків дітям (без різниці національностей), які надійшли від американських поляків. Подарунки складалися з предметів першої необхідності (одяг, взуття) на загальну суму у 600 млн. крб. Такий самий транспорт подарунків прибув і до Львова.

9 грудня   1920   (четвер)  -  Тарнув (Польща). Засідання РНМ УНР, на якому заслухано доклад керуючого міністерством фінансів про фінансове становище; для обліку майна ухвалено скласти комісію.

9 грудня   1921   (п’ятниця)  -  Москва. Рада праці та оборони ухвалила план концентрації здобичі вугілля в Донецькому басейні. У зв’язку зі скороченням здобичі антрациту Центральному правлінню кам’яновугільної промисловості Донбасу запропоновано збільшити число антрацитових шахт, які залишалися за державою, а також визнано надударними роботи по житловому будівництву в Донбасі.

9 грудня   1921   (п’ятниця)  -  Волинська губернська ЧК ліквідувала групу контрабандистів, які відправляли за кордон нелегальних емігрантів. З кожного з них за перевезення стягалася плата в розмірі 15 тис. миколаївських карбованців. Спійманих контрабандистів розстріляно.

9 грудня   1921   (п’ятниця)  -  Харківська губернська комісія допомоги голодуючим надіслала до Царицинської губернії 2 вагони продовольства для відкриття їдалень для 100 дорослих голодуючих та 30 дітей.

9 грудня   1921   (п’ятниця)  -  Севастополь Кримської АСРР. Пущено шкіряний завод.

9-13 грудня   1921   (п’ятниця – середа)  -  Харків. Відбулася VІ конференція КП(б)У. Порядок денний: доповідь ЦК КП(б)У; доповідь центральної комісії по чистці партії; доповідь ЦК КСМУ; про промисловість в умовах НЕПУ; про роботу в профспілках; про кооперацію; про голод та посівну кампанію; про податкову кампанію; про завдання РСЧА в мирному стані; про питання партійного будівництва; вибори керівних органів КП(б)У. Конференція ухвалила перехід на нову організаційну структуру в промисловості – створення трестів. Прийняла постанови та резолюції „Про партійне будівництво”, „Промисловість в умовах нової економічної політики”, „Про роботу в профспілках”, „Про кооперацію”, „Допомога неврожайним губерніям”, „Про частини особливого призначення” та ін.

9-13 грудня   1921   (п’ятниця – середа)  -  Харків. До VІ конференції КП(б)У відкрито виставку з історії КП(б)У.

9 грудня   1922   (п’ятниця)  -  Харків. Відкрилася Всеукраїнська конференція Пролеткультів, яка обговорила доповідь “Революція і культурні завдання робітничого класу”.

9 грудня   1924   (вівторок)  -  Харків. На відкритому засіданні нарсуду розглянуто справу Венглівського, звинуваченого у шпигунстві на користь Польщі. Звинуваченого засуджено до вищої міри покарання.

9 грудня   1924   (вівторок)  -  Завершено кампанію по висуванню безпартійних селян до органів радвлади у південних округах УСРР. У Херсонському окрузі одного селянина призначено членом окружної колегії Наркомюсту УСРР та одного – членом губернської колегії робітничо-селянської інспекції. В Одеському окрузі представник селянин увійшов до складу губернської колегії соцзабезу; у Первомайському – губернської колегії Наркомосу, у Миколаївському – губернської колегії Наркомфіну; у Балтському – губернської колегії Наркомосу. Висування селян заплановано й в інших округах. У випадках відсутності вільних посад для висуванців, мали звільнятися відповідальні працівники.

9-11 грудня   1924   (четвер - субота)  -  Харків. Відбувся І Всеукраїнський з’їзд профспілки шкіряників. Порядок денний: звіт ЦК; організаційні питання; заробітна плата і продуктивність праці; про розвиток шкіряної промисловості в Україні (доповідь Укршкіртресту та Україно-кримського відділу Шкірсиндикату); про постачання промисловою сировиною.

9 грудня   1925   (середа)  -  Рутчинківська копальня. Винайдено новий шар вугілля, що міг щомісячно забезпечувати видобуток 1,2 млн. т вугілля.

9 грудня   1925   (середа)  -  Київ. Трест “Фаянс – Фарфор – Скло” приступив до будівництва нового скляного заводу.

9 грудня   1925   (середа)  -  Макіївка. На металургійному заводі розпочалося будівництво четвертої доменної печі із щомісячною продуктивністю до 1 млн. пудів чавуну.

9 грудня   1925   (середа)  -  Харків. Наркомвнуторг УСРР затвердив річний план постачання УСРР промисловими товарами в розмірі 587 млн. крб. Порівняно з попереднім роком збут збільшився на 87%.

9 грудня   1925   (середа)  -  Харків. Особлива нарада при Вищій раді народного господарства УСРР з представниками Наркомвнуторгу та Кустекспорту (Об’єднане закордонне представництво українських кооперативних спілок у Лондоні) постановила організувати в УСРР товариство допомоги розвиткові художньої промисловості.

9 грудня   1925   (середа)  -  Харків. Наркомпраці УСРР надіслав окружним комітетам по боротьбі з безробіттям інструкцію про організацію боротьби з розтратами та крадіжками в трудових колективах безробітних.

9 грудня   1925   (середа)  -  Харків. При біржі праці організовано школу-завод з ливарним і ковальськими цехами для професійного навчання 300 підлітків. Строк навчання – 3 роки.

9 грудня   1928   (понеділок)  -  Харків, м. НКОЗ обговорив 5-тирічний план розвитку охорони здоров’я у республіці. Згідно з проектом плану передбачені витрати у розмірі 750 млн. руб.

Грудень, 9   1932   (п’ятниця)  -  Краснопілля, Краснопільський район, Харківська область. Лист секретаря Краснопільського райкому партії до Харківського обкому. Зазначає про незабезпеченість хлібом МТС, лікарень, установ, невдоволення селян, цитує їхні висловлювання: «Все рівно з голоду вмирати цю зиму, так або інакше» (колгоспник с. Славгород К. Хіценко); «Я партизан, бив куркулів, а сьогодні згоден різати комуністів. Хіба я повинен з голоду вмирати, все рівно отнімуть, так украду» (колгоспник Петро Довжик)»

Грудень, 9   1932   (п’ятниця)  -  Телеграма В. Чубаря В. Куйбишеву про виконання на 110 % експортного завдання: відвантажено пшениці 23 758 т, ячменю – 38 819 т, кукурудзи – 36 920 т

Грудень, 9   1933   (субота)  -  Постанова президії ЦК ВКП(б) про переселення колгоспників в УСРР та з інших областей СРСР. Заплановано переселити з Чернігівської, Київської та Вінницької областей 16 тис. сімей колгоспників до Харківської, Одеської, Донецької та Дніпропетровської областей, а також 3 тис. господарств колгоспників із ЦЧО в Харківську і 300 єврейських сімей Західної області в Дніпропетровську область

Грудень, 9   1933   (субота)  -  РНК СРСР відмовив Комітету заготівель при РНК СРСР зменшити протягом другого півріччя 1933 р. експортний план на 20 млн пудів

Грудень, 9   1933   (субота)  -  Спецповідомлення секретно-політичного відділу ОДПУ про відправку в Україну потягів із переселенцями. Зазначено, що станом на 25 листопада було відправлено 124 потяги, 8 тис. сімей, 40 651 особу, 5313 коней, 7416 корів, 12 833 голови дрібної худоби

9 грудня   1939   (субота)  -  Київ. Політбюро ЦК КП(б)У затвердило текст офіційного привітання редакції газети „Тваринництво України” від ЦК КП(б)У і РНК УРСР. Серед інших висловлювалася настанова редакції „наполегливо і терпляче роз’яснювати колгоспним масам, що зміцнення колгоспного господарства... в інтересах самих колгоспників”.

9 грудня   1939   (субота)  -  Відновлений у званні дійсного члена АН УРСР професор К.Студинський.

9 грудня   1939   (субота)  -  Західна Україна. Розпочалося формування облхарчпромів для керівництва підприємствами харчової промисловості; на базі Цукрового банку створено Львівський цукротрест у складі 7 заводів; у Тарнові і Львові організовано міжобласні спиртотрести у складі 280 горілчаних заводів; ухвалено об’єднати кондитерські підприємства у кондитерський трест.

9 грудня   1939   (субота)  -  Київ. У приміщенні Софійського заповідника організовано виставку робіт відомого харківського архітектора, художника В.Троценка. В експозиції представ- лено більше 200 робіт майстра.

9 грудня   1939   (субота)  -  Київ. У бібліотеці АН УРСР організовано виставку про Фінляндію. Представлені експонати про історичне минуле і сьогодення краю, зокрема про похід РСЧА.

9 грудня   1939   (субота)  -  Введено в експлуатацію першу чергу Дніпровського водопроводу, розрахованого на подачу до Києва 100 тис. куб. м. води щодоби. Вартість об’єкту – 60 млн. руб.

9 грудня   1939   (субота)  -  Харів-Дніпропетровськ. Започатковано практику організації при великих житлових будинках їдалень, здатних видавати домогосподаркам до 500 обідів щодня вартістю 2-3 руб. Ухвалено поширити новацію на Київ, Одесу, Ворошиловград, Сталіно та інші міста республіки.

9 грудня   1941   (вівторок)  -  Радянські війська залишили з боями районний центр і залізничну станцію Балаклія Харківської області.

9 грудня   1941   (вівторок)  -  Голова м. Києва видав постанову про заходи, щодо реєстрації безробітних на біржі праці. Згідно якої керівники та коменданти будинків до 15 грудня 1941 р. повинні перевірити своїх мешканців і доставити незареєстрованих безробітних чоловіків віком до 60 років на біржу праці, використовуючи при цьому, в разі потреби, й поліцію. Власники патентів на торгівлю чи інший промисел повинні перереєструвати свої свідоцтва. За ухилення від явки на біржу праці передбачалася система грошових штрафів та позбавлення продуктових карток.

9 грудня   1941   (вівторок)  -  Відбувся Собор УПЦ, на якому було проголошено архієпископа Олексія (Громадського) екзархом України.

9 грудня   1942   (середа)  -  Президія Верховної Ради СРСР прийняла Указ “Про відстрочку виборів у Верховну Раду СРСР”. Вибори відкладались до грудня 1943 р., на цей же термін продовжувались повноваження Верховної Ради СРСР 1-го скликання.

9 грудня   1942   (середа)  -  Опубліковане повідомлення про лист колгоспників і колгоспниць Тамбовської області в ЦК ВКП(б) про збір протягом двох тижнів 40 млн. карбованців на будівництво танкової колони “Тамбовський колгоспник”. Цим покладений початок масовому патріотичному руху радянського народу за збір коштів на озброєння РСЧА.

9 грудня   1942   (середа)  -  Повідомлення про ювілейний вечір, присвячений 220-річчю з дня народження Г. Сковороди. Вечір, організований АН УРСР і Союзом радянських письменників України, відбувся в Уфі.

9 грудня   1942   (середа)  -  Президія ВЦСПС прийняла постанову “Про роботу профспілкових організацій з робочого постачання і побутового обслуговування робітників та службовців”.

9 грудня   1943   (четвер)  -  Війська 2-го Українського фронту визволили місто Знам’янка Кіровоградської області, у визволенні взяв участь партизанський загін І.Діброва.

9 грудня   1943   (четвер)  -  Оргбюро ЦК профсоюза робітників радгоспів УРСР прийняв постанову про організацію політико-виховної та культурно-масової роботи у радгоспах, визволених від нацистської окупації.

9 грудня   1943   (четвер)  -  Війська 2-го Українського фронту визволили місто Знам’янка Кіровоградської області, у визволенні взяв участь партизанський загін І.Діброва.

9 грудня   1944   (субота)  -  Війська 2-го Українського фронту оволоділи населеними пунктами Угорщини містами Балашшадьярмат, Ноград, Вац, Асод, Ерчі.

9 грудня   1945   (неділя)  -  Харків. Повідомляється, що на заводі міста було спроектовано тепловоз з механічною передачою, потужністю в 300 кінських сил.

9 грудня   1946   (понеділок)  -  Херсон. Обласний комітет КП(б)У й облвиконком надіслали М.Хрущову доповідну записку про скрутне продовольче становище області. В 96 перевірених колгоспах (з 896) встановлено факти опухання від голоду, гостро потребували продовольчої допомоги 50 тис. осіб. Облвиконком і обком КП(б)У звільнили повністю або частково 686 колгоспів області від обов’язкового постачання зерна державі в розмірі 6 тис. тонн, 476 колгоспів змогли видати колгоспникам на трудодень менше ніж 150 г хліба усіх культур. Прохалося у Ради міністрів УРСР і ЦК КП(б)У надати колгоспам, які постраждали від посухи, продовольчу позику у розмірі 5 тис. тонн зерна.

9 грудня   1948   (четвер)  -  Дніпропетровськ. На заводі імені Лібкнехта дала першу плавку відбудована мартенівська піч № 4.

9 грудня   1950   (субота)  -  У Шотландію на запрошення профспілкового відділення товариства англо-радянської дружби виїхала українська профспілкова делегація у складі: М.Підтиченка, П.Лисогора, І.Бридько, Ю.Альохіна.

9 грудня   1951   (неділя)  -  Запоріжжя. Відбудовано завод феросплавів.

9 грудня   1953   (середа)  -  Київ. Президія ВР УРСР встановила для висококваліфікованих агрономів, які мають видатні заслуги в розвитку сільського господарства почесне звання “заслужений агроном УРСР”.

9 грудня   1955   (п’ятниця)  -  Дніпродзержинськ. На металургійному заводі ім. Дзержинського завершено будівництво нової 370-тонної мартенівської печі.

9 грудня   1955   (п’ятниця)  -  Київ. Відбулися загальні збори АН УРСР присвячені 50-річчю першої Російської революції.

9 грудня   1958   (вівторок)  -  Київ. ЦК КПУ і Рада міністрів УРСР прийняли постанову “Про заходи по поліпшенню справи планіровки і забудови населених пунктів УРСР”.

9 грудня   1960   (п’ятниця)  -  Київ. Відкриття найбільшого в Україні Палацу спорту.

9 грудня   1967   (субота)  -  Академія наук УРСР, Українське товариство дружби і культурного зв’язку з зарубіжними країнами, Товариство “Знання” УРСР провели збори представників громадськості столиці України, присвячені Міжнародному дню прав людини.

9 грудня   1968   (понеділок)  -  Указом президії Верховної Ради УРСР Міністерство охорони громадського порядку Української РСР перейменоване в союзно-республіканське Міністерство внутрішніх справ Української РСР.

9 грудня   1968   (понеділок)  -  м. Київ. Завершив роботу V з’їзд композиторів УРСР.

9 грудня   1971   (четвер)  -  м. Одеса. За показами О.Притики був заарештований літератор Олекса Різників.

9 грудня   1973   (неділя)  -  Помер український радянський письменник, лауреат Державної премії СРСР Л.Первомайський.

9 грудня   1975   (вівторок)  -  У зв’язку із закінченням строку повноважень народних суддів районних (міських) народних судів УРСР обраних 13 грудня 1970 р., президія Верховної Ради УРСР постановила призначити вибори суддів районних (міських) народних судів УРСР на неділю, 11 квітня 1976 р.

9 грудня   1988   (п’ятниця)  -  За постановою бюро Київського міськкому партії, виконкому міськради, ради профспілок і міському ЛКСМ України створена комісія для координації роботи у Києві для надання допомоги постраждалим від землетрусу у Вірменській РСР.

9 грудня   1988   (п’ятниця)  -  Опубліковано інтерв’ю голови президії Верховної Ради УРСР, члена політбюро ЦК Компартії України Валентини Шевченко, у якому наголошувалось, що в 1988 р. вона і певні кола в уряді УРСР були за зміну 20-ї статті Основ законодавства СРСР і союзних республік про народну освіту. У ній йдеться, що крім мови, якою проводиться викладання, другу мову учні визначають за бажанням, що призвело до звільнення учнів у російських школах в Україні від вивчення української мови. Та Москва з цим не погодилася. “Коли 1985 року розроблялася нова редакція Основ, ми заперечували проти включення цього положення. З нами не погодилися”. 1988 р. В.Шевченко звернулася з листом до президії Верховної Ради СРСР, де пропонувала у статті 20 Основ записати: “Вивчення національної мови у школах з російською мовою навчання, а також порядок і умови звільнення від її вивчення визначаються законодавством союзних республік”. Лист передали на висновок міністерству юстиції СРСР і державному комітету СРСР по народній освіті. Відповідь була негативна.

9 грудня   1989   (субота)  -  Київ. З’їзд представників парафій Української автокефальної православної церкви з більшості регіонів України. На з’їзді обговорювались проблеми та найближчі завдання за відродження УАПЦ в Україні.

9 грудня   1990   (неділя)  -  Львів. У різних районах міста були проведені студентські пікети проти підписання союзного договору, а також з вимогами звільнити з-під арешту депутата С.Хмару.

9 грудня   1991   (понеділок)  -  Прийнято постанову Верховної Ради України "Про участь України в олімпійському русі", якою визначались заходи та звернення до МОК про визнання Національного олімпійського комітету України, направлення делегації до штаб-квартири МОК для проведення консультаційної зустрічі з питань участі України в міжнародному олімпійському русі.

9 грудня   1992   (неділя)  -  Міністерством України зареєстровано Українське товариство російської культури "Русь"

9 грудня   1993   (четвер)  -  У Києві відбувся 3 - й позачерговий з'їзд Українського союзу промисловців і підприємців. Президентом обрано Л. Кучму.

9 грудня   1994   (п’ятниця)  -  Президент України Л. Кучма видав указ "Про Комісію по державних нагородах України при Президентові України". Указ, затвердив Положення про Комісію, відповідно до якого на Комісію як постійно діючий дорадчий орган покладалось завдання попереднього розгляду питань, пов'язаних з нагородженням державними нагородами України.

9 грудня   1994   (п’ятниця)  -  Президент України Л. Кучма видав указ "Про утворення Державного комітету України з питань садівництва, виноградарства та виноробної промисловості". Комітет утворювався з метою формування та здійснення єдиної державної політики щодо розвитку садівництва, виноградарства та виноробної промисловості, удосконалення управління галуззю та забезпечення населення україни високоякісною продукцією.

9 грудня   1994   (п’ятниця)  -  У Москві проходило засідання Ради глав урядів СНД. Українську делегацію на переговорах очолював прем'єр-міністр В. Масол. Обговорювалися проблеми кордонів та митних угод, створення Митного союзу і Міждержавного фонду допомоги біженцям та вимушеним переселенцям. Прем'єр міністри України та Росії підписали Угоду "Про розв'язання питання боргів і активів колишнього Радянського союзу

9 грудня   1994   (п’ятниця)  -  Національний банк України випустив в обіг купон багаторазового використання номінальною вартістю 500 тис. українських крб.

9 грудня   1994   (п’ятниця)  -  У Північній Атлантиці в районі Канади зазнало аварії і затонуло суховантажне судно Чорноморського пароплавства "Сальвадор Альєнде". Двоє членів екіпажу були врятовані, 7 загинули, 22 пропали безвісті.

9- 10 грудня   1994   (п'ятниця-субота)  -  У Київському Будинку вчителя проходила міжнародна конференція "Уроки розстріляного Відродження"

9 грудня   1994   (п’ятниця)  -  Верховна Рада України ратифікувала Конвенцію про правову допомогу та правові відносини у цивільних сімейних і кримінальних справах (із застереженнями), підписану 22 січня 1993 р. у Мінську.

9 грудня   1994   (п’ятниця)  -  Президент України Л. Кучма видав указ "Про створення заказників загальнодержавного значення ". Перелік заказників включав: у Волинській області - "Кормин", "Кручене озеро", "Мошне", "Чахівський", "Урочище Джерела", "Губин", "Софіянівський", "Урочище Суничник", "Згоранські озера"; у Запорізькій області - "Заплава р. Берда"; Кіровоградській області - "Войнівський", "Когутівка", "Монастирище", "Миколаївський", "Чорноташлицький", "Шумок", "Богданівська балка", "Бузове", "Власівська балка", "Лікарівський".

9 грудня   1994   (п’ятниця)  -  Вперше в Україні ( в Одесі) відбувся земельний аукціон, на якому участь у торгах взяли підприємства з іноземним капіталом, міжнароджні організації та іноземні юридичні особи.

9 грудня   1995   (субота)  -  Відповідно до указу Президента України Л.Кучми створено Комісію з питань відтворення видатних пам'яток історії та культури (голова комісії - академік Петро Тронько). Указом передбачалося розроблення довгострокової програми відтворення видатних пам'яток історії та культури , відбудову комплексу Михайлівського Золотоверхого монастиря, Успенського Собору Києво-Печерської Лаври у м. Києві та інших визначних пам'яток.

9 грудня   1997   (вівторок)  -  Верховна Рада України ратифікувала Рамкову конвенцію Ради Європи про захист національних меншин.

9 грудня   1998   (середа)  -  Президент України підписав указ "Про спеціальний режим інвестиційної діяльності у Закарпатській області".

9 грудня   1998   (середа)  -  Президент України підписав указ "Про спеціальну економічну зону "Закарпаття".

9 грудня   1998   (середа)  -  Президент України підписав указ "Про території та об'єкти природно-заповідного фонду загальнодержавного значення.

9 грудня   1998   (середа)  -  Пройшов візит до Києва міністра оборони Румунії В.Бабюка. Відбулись переговори з міністром оборони України О.Кузьмуком щодо створення спільного українсько-румунського миротворчого батальйону.

9 грудня   1998   (середа)  -  Запроваджено державне регулювання цін на окремі види продукції підприємств-монополістів гірничо-металургійного комплексу.

9 грудня   1998   (середа)  -  В Одесі відкрито 1-й Всеукраїнський фестиваль сучасної української драматургії.

9 грудня   1998   (середа)  -  Підписано Меморандум про взаєморозуміння між урядом України й НАТО щодо призначення офіцерів зв'язку НАТО в Україні.

9 грудня   1999   (четвер)  -  Затверджено Статут Академiї педагогiчних наук України.

9 грудня   1999   (четвер)  -  Державна адміністрація ядерного регулювання України затвердила загальні положення забезпечення безпеки атомних станцій.

9 грудня   1999   (четвер)  -  Кабінет міністрів України затвердив концепцію розвитку зв'язку України до 2010 року.

9 грудня   1999   (четвер)  -  Кабінет міністрів України прийняв рішення про міжвідомчу аналітично-консультативну раду з питань розвитку продуктивних сил і виробничих відносин.

9 грудня   2000   (субота)  -  Президент України видав указ "Про додаткові заходи щодо безперешкодної діяльності засобів масової інформації, дальшого утвердження свободи слова в Україні".

9 грудня   2000   (субота)  -  Президент України Л.Кучма здійснив одноденну робочу поїздку до Вінницької області, де ознайомився з ситуацією, що склалася внаслідок стихійного лиха, та розгортанням робіт щодо ліквідації його наслідків.


Етичний кодекс
членів Фулбрайтівського
товариства України

Етичний кодекс ученого України

Recommendation Rec(2001)15 on history teaching in twenty-first-century Europe.
(переклад з англійської)«Про викладання історії в Європі у ХХІ столітті»

European Parliament resolution of 2 April 2009 on European conscience and totalitarianism
(переклад з англійської)«Резолюція Європейського Парламенту від 2 квітня 2009 року щодо європейської свідомості та тоталітаризму»

L`association Liberté pour l`histoire
(переклад з англійської)«Блуазьке звернення» Асоціації французьких істориків «Свободу історії!»

Міжнародний комітет
історичних наук (ICHS)

Універсальна декларація архівів

Підтримати

Principles of Access to Archives
Adopted by International Council on Archives
Annual General Meeting on August 24, 2012
Internet Encyclopedia Of Ukraine
The Internet Encyclopedia
of Ukraine

Український історичний
портал
Iзборник. Історія України IX-XVIII ст.
ІЗБОРНИК:
Історія України IX-XVIII ст.
Першоджерела та інтерпретації

Web-бібліографія старої України.1240–1800

Європейська бібліотека:
Ресурси 47 національних бібліотек

Портал Ukrainica

VIFAOST
Віртуальна бібліотека "Східна Європа"

Історія та гуманітарні дисципліни

"Міста та села України"
Багатотомне енциклопедичне видання

Фонд «Osrodka KARTA»

Портал
«Уроки истории»

EuroDocs: Online Sources
for European History

Europeana

"Відлуння віків"

The History Network for Young Europeans

Military Ukraine
Воєнно-історичний форум

Історія цивілізацій

"Історична правда"

Україна Incognita:
Історичний веб-проект

"Український воєнно-історичний портал"

Історія:
Сумський історичний портал

Historians.in.ua

КРИТИКА
простір незалежної думки

История городов и сел

Фото-Планета.
Фотографії міст,
селищ, сіл.
Україна

АРГУМЕНТ:
История

Старожитності

CEJSH – The Central European Journal of Social Sciences and Humanities

Российский индекс научного цитирования – портал е-Library.ru

Slavic
Humanities Index

Index Copernicus

EBSCO. Journal & e-Package Services