Інститут історії України НАН України

ЕНЦИКЛОПЕДІЯ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ

УКРАЇНСЬКИЙ ІСТОРИЧНИЙ ЖУРНАЛ

ПЕРІОДИЧНІ ТА СЕРІЙНІ ВИДАННЯ ІНСТИТУТУ

ВИДАННЯ ІНСТИТУТУ (1936-2015)

ІСТОРИЧНІ СТУДІЇ В УКРАЇНІ ТА СВІТІ: МАТЕРІАЛИ ДО БІБЛІОГРАФІЇ

НОВИНИ З КНИЖКОВОЇ ПОЛИЦІ

RSS-стрічкиRSS
Отримувати новини порталу на e-mail:


Delivered by FeedBurner

Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Таким же чином можете повідомити про непрацюючі посилання
Система Orphus

Події за

Матеріали розділу генеруються автоматично на базі серії довідників 'Україна: хроніка подій ХХ століття'. На разі до календаря “підключено” лише частину хронікального масиву. Робота над наповненням бази календаря триває.


28 (15) березня   1918   (четвер)  -  Решетилівка, Полтавської губернії. Губернський комендант видав наказ негайно розпустити засновані по селах і містах Полтавщити радянською владою “совіти крестьянських, робітничих і солдатських депутатів”. Натомісць відновлювалася діяльність губернського, повітових і волосних земств у тому складі, який був до більшовицького повстання. Перевірявся склад міліції, виявлялося коло осіб, які мали право тримати зброю. Вилучену у населення зброю здавали комендантам.

28 (15) березня   1918   (четвер)  -  Цього дня розпочало діяльність Українське телеграфне агентство.

28 (15) березня   1918   (четвер)  -  Відбулися вибори Київського комітету УСДРП (7 членів і 2 кандидати, в т.ч. Ковальський, Лола, Чикаленко, Зінкевич, Тимошенко, Фідровський, Бенза, а також Прокопенко і Рудина).

28 (15) березня   1918   (четвер)  -  Полтавщина. Губернський комендант, призначений за наказом військового міністра 10 березня ц.р., перебуваючи на станції Ромодан, видав наказ про те, що усі реквізиції в повітах мають проводитись органами місцевого самоурядування. Особи, на яких це покладалося повинні були мати документи про повноваження. В разі самочинних реквізицій із застосуванням зброї органи самоурядування і народна міліція повинні були складати протоколи із зазначенням частин і осіб. Про останніх повітові коменданти мали щодня повідомляти штаб губернського коменданта, а той передавав відомості органу контролю військового міністерства.

28 березня   1919   (п’ятниця)  -  Кам’янець–Подільський. Самоліквідація Комітету охорони республіки.

28 березня   1919   (п’ятниця)  -  Київ. Повідомлення про переїзд з Харкова до Києва народного комісаріату внутрішніх справ, окремих відділів наркомату продовольства, для яких приготували приміщення кількох готелів та житлових будинків.

28 березня   1919   (п’ятниця)  -  Повідомлення про арешт Київською губчека і утримання в якості заручників членів УСДРП та УСДРП (незалежних) В.Садовського, Л.Чикаленка, А.Пісоцького, Ю.Мазуренка, А.Яковенка та ін. В офіційній заяві йшлося, що доля заручників залежатиме від подальшої поведінки партій.

28 березня   1919   (п’ятниця)  -  Червона армія зайняла Проскурів і Могилів–Подільський.

28 березня   1919   (п’ятниця)  -  Жмеринка. До начальника залоги Червоної армії звернулася делегація від українського війська, яке займало район залізниці між Браїловом, Одесою та Бессарабією. Після переговорів відбувся перехід 10 тис. українців до Червоної армії. Перед здачею у цих частинах велась активна агітація за комуністичний режим з роздачею листівок.

28 березня   1919   (п’ятниця)  -  Київ. Публікація декрету РНК УСРР про введення цензури для статей військового характеру у періодичних виданнях.

28–29 березня   1919   (п’ятниця-субота)  -  Станіславів. Надзвичайний з’їзд Української національно-демократичної партії (УНДП) змінив назву партії на Українську народно-трудову партію (УНТП). Ухвалив нову програму, яка вимагала “вивласнення земель великої посілости; усунення здатних до праці галузей промислу, торгівлі, кредиту; державного забезпечення мінімуму існування кожного громадянина; суспільної опіки; громадянських прав і свобод”. Головою УНТП обрано А.Горбачевського.

28–29 березня   1919   (п’ятниця-субота)  -  Станіславів. Конференція Української соціал-демократичної партії (УСДП) засудила дії уряду ЗУНР, намітила першочергові заходи організації боротьби за перемогу соціалістичних сил в соборній Україні.

28–30 червня   1919   (субота–понеділок)  -  Катеринослав. Запеклі бої між Червоною та білою Добровольчою армією за місто, яке 30 червня було остаточно захоплено білими.

28 березня   1920   (субота)  -  Лист ЦК КСРМУ до всіх організацій союзу з закликом взяти активну участь в підготовці і проведенні виборів до рад робітничих, селянських і червоноармійських депутатів.

28 березня   1920   (неділя)  -  Публікація постанови ВУЦВК про утворення при ВУЦВК Центральної комісії по виборах до рад (Ценвиборкому).

28 березня   1920   (неділя)  -  Полтава, Полтавської губернії. Засідання ІV з’їзду рад Полтавського повіту.

28 березня   1921   (понеділок)  -  Опубліковано Універсал ради Республіки до українського народу за підписом голови І. Фещенка-Чопівського, заступника голови П. Пилипчука та секретаря В. Бачинського, а також Заклик головного отамана С. Петлюри до населення України про наміри звільнення України від панування більшовиків і відновлення на її території УНР. У заклику С. Петлюри також містилася вказівка про необхідність негайної розправи через військові суди з організаторами єврейських погромів.

28 березня   1922   (вівторок)  -  Харків. ВУЦВК прийняв “Положення про чужоземців в УСРР та про порядок придбання і втрати українського громадянства”.

28 березня   1922   (вівторок)  -  Харків. ВУЦВК прийняв постанову “Про уповноважених Народного комісаріату закордонних справ на території УСРР”. Уповноважені НКЗС призначались у найважливіших морських портах та місцевостях значного скупчення чужоземців з метою погодження діяльності місцевих органів влади стосовно до чужоземних суден, що прибували в українські порти, та іноземних громадян.

28 березня   1922   (вівторок)  -  За відомостями Українського бюро преси у Відні, закордонні представництва уряду УНР розіслали європейським державам меморандум, що заперечував право УСРР репрезентувати інтереси української держави на Генуезькій конференції.

28 березня   1922   (вівторок)  -  Харків. Оргбюро ЦК КП(б)У прийняло постанову про політичний Червоний Хрест. Зважаючи на можливість використання цієї організації, було ухвалено не заперечувати проти її легального існування, доручивши В. Манцеву зв’язатися з Москвою щодо затвердження статуту Червоного Хреста.

28 березня   1922   (вівторок)  -  Харків. Оргбюро ЦК КП(б)У ухвалило проект угоди Київського губвиконкому з німецькими підприємствами про відбудову київської міської електричної станції. З метою більш активного залучення іноземного капіталу було вирішено ввести до складу правління спільного акціонерного товариства одного представника німецької фірми з правом вирішального голосу, зважаючи на те, що більшість місць залишалася за представниками УСРР.

28 березня   1922   (вівторок)  -  Одеса. Член правління Добровольчого флоту Ревуцький прибув для організації місцевого відділення і прийому майна флоту. Управління Доброфлоту в Одесі мало стати транспортним філіалом Зовнішторгу. 5 пароплавів Добровільного флоту на Далекому Сході завантажувалися товарами для доставки в порти Чорного моря. Дізнавшись про це, англійський уряд вирішив повернути Росії 15 пароплавів Доброфлоту, але за умови збереження правління Доброфлоту.

28 березня   1922   (вівторок)  -  Харків. Оргбюро ЦК КП(б)У розглянуло пропозицію чеських комуністів взяти в свої родини 2 тис. голодуючих дітей. Зважаючи на кризу транспорту та епідемії, цю пропозицію було визнано ризикованою та нездійсненною. Вирішено просити чеських комуністів, які виявили намір врятувати голодуючих дітей, організувати для них збір продовольства, одягу та взуття, та надіслати ці пожертви до УСРР зі своїм уповноваженим.

28 березня   1923   (середа)  -  Чорноморський райкомвод постановив організувати збір пожертв серед моряків на будівництво військового літака “Чорноморський водник”.

28 березня   1923   (середа)  -  Київ. Створено губернську раду по боротьбі з проституцією та венеричними хворобами, до складу якої увійшли представники губернської ради профспілок, жінвідділу КП(б)У та відділів по охороні праці і робітничої медицини при виконкомах рад. На раду покладалися завдання контролю за дотриманням 10% броні жінок на виробництві й за лікуванням венеричних хворих у поліклініках “Робмеду”. Вона також мала допомагати організації районних будинків для безробітних жінок і сприяти виявленню утримувачів кубел розпусти.

28 березня   1925   (субота)  -  Одеська губернія. Завершено анкетування сількорів. За наслідками анкетування з’ясовано, що не менше половини сількорів зазнавали утисків місцевої влади.

28 березня   1925   (субота)  -  Зінов’євськ. Затримано повстанське селянське угруповання Коваленка та Краснюка.

28 березня   1925   (субота)  -  Одеська губернія. Завершилися позапартійні селянські конференції, в яких брало участь до 40% середняків. Найбільший інтерес делегати виявляли до проблем землеустрою та проведення засівної кампанії. Незаможників непокоїв курс нової економічної політики. Всі групи селян висловлювали незадоволення недостатнім розвитком шкільної мережі та високим оподаткуванням кустарів. У центрі дискусій, що розгорнулися на з’їздах, стояло питання про роль середняків.

28 березня   1925   (субота)  -  Катеринослав. На заводі ім. Леніна пущено нову мартенівську піч продуктивністю 160 пуд. сталі на добу.

28 березня   1925   (субота)  -  Харків. Політбюро ЦК КП(б)У прийняло постанову про заробітну плату та продуктивність праці. Визначено шляхи підвищення продуктивності праці – її раціоналізацію, механізацію виробництва, покращання організації господарства та підготовку кадрів кваліфікованих робітників. Зауважено на необхідності своєчасної виплати зарплати та вирівнювання її розмірів у різних галузях виробництва шляхом підвищення по окремих трестах. Вказано на недопустимість зростання собівартості продукції, перегляду норми виробітку та розцінок до закінчення терміну дії колективних угод, а також на негативні наслідки скорочення штатів найманих працівників внаслідок підвищення продуктивності праці на промислових підприємствах. Визначено заходи раціоналізації виробництва шляхом поширення та вдосконалення досвіду організації виробничих комісій (завдяки спрямуванню їх діяльності на розробку реальних завдань, матеріального заохочення раціоналізаторів та ін.) й залучення до справи раціоналізації інженерно-технічних працівників (шляхом матеріального стимулювання їхньої праці та використання інженерно-технічних секцій профспілок).

28 березня – 5 квітня   1925   (субота – неділя)  -  Київ. У приміщенні театру ім. В. Леніна відбулися гастролі московського театру (колишній театру Корша) за участю О. Полевицької. В репертуарі – “Ідіот” Ф. Достоєвського, “Гроза” О. Островського, “Дворянське гніздо” І. Тургенєва та ін.

28 березня   1928   (середа)  -  Харків, м. ВУЦВК і РНК УСРР видали постанову „Про порядок опису, арешту і продажу з прилюдних торгів майна неплатіїв державних та місцевих податків, оплат і мита”.

28 березня   1928   (середа)  -  Харків, м. Постановою ВУЦВК і РНК УСРР затверджено “Положення про державні театри й їх об’єднання”.

28 березня   1928   (середа)  -  Львів, м. Пішов з життя Блотницький Тадеуш (народився 8.10.1858, Краків) польський скульптор. Навчався 1974-76 у Краківській школі красних мистецтв та 1877-79 у Віденській Академії мистецтв; 1880, 1883-85, 1907-1910 жив у Львові, викладав у Політехнічному інституті; автор творів: пам’ятники – А. Міцкевичу в м. Станіславі (Івано-Франковську, 1898), Т. Костюшкові в м. Самборі (1906, не зберігся), портретні погруддя, алегоричні композиції „Журба” (1901-04).

28 березня   1929   (четвер)  -  УСРР. У ряді округ республіки на промислових підприємствах спостерігалося зростання кількості прогулів роботи працівниками: в Алчевську протягом першого кварталу 1928/1929 р. серед робітників мартенівського цеху заводу ім. К.Ворошилова зафіксовано 1112 прогулів, на Маріупольському заводі ім. Ілліча мали прогули 2,9% загальної кількості робітників.

28 березня   1929   (четвер)  -  Харків, м. Помер від перитоніту український письменник К.Р.Анищенко – автор збірки оповідань „Баланс”, повісті „Дезертир”, оповідання „Ткачихи”. Народився 26 вересня 1885 р. у Красному, с. Трипільської вол. на Київщині.

Березень, 28   1932   (понеділок)  -  Харків. Постанова політбюро ЦК КП(б)У про наслідки роботи колгоспів у 1931 р. та про завдання організаційно-господарського зміцнення колгоспів. Зазначалося, що «добросовісні колгоспи» під час хлібозаготівель виконували плани за відсталі колгоспи, а правління колгоспів зменшувало оплату трудодня. Пропонувалося завершити до весняного засіву розподіл хліба за результатами 1931 р., враховуючи видані грошові та натуральні аванси

Березень, 28   1932   (понеділок)  -  Спецповідомлення заступника начальника Вінницького обласного відділу ДПУ П. Рахліса секретареві Вінницького обкому КП(б)У М. Алєксєєву про голодування селян Уманського району. Повідомлялося, що брак продуктів харчування ставить під загрозу збереження посівного матеріалу, оскільки в селах Фурманка, Городище та Піковець мали місце випадки його розбору голодуючими селянами. В селі Паланка мав місце факт розбору колгоспниками для харчування качанів зеленої силосованої кукурудзи

Березень, 28   1932   (понеділок)  -  Бородянський райвиконком Київської області вирішив застосувати репресії щодо розкуркулення селян, які порушили постанову РВК від 18 лютого 1931 р. «Про застосування найменших агрономічних заходів в сільському господарстві», тому що не виконали хлібо- та картоплезаготівель з урожаю 1931 р., відмовилися виконувати доведені до них обсяги засіву весною 1932 р., не вивезли гною, не відремонтували сільськогосподарський реманент, не перевіяли посівний матеріал та відмовилися проводити весняну сівбу. Ухвалили позбавити зазначених громадян землі, тяглової сили, сільськогосподарського реманенту, посівного матеріалу та майна і передати до колгоспу, а самих селян вислати за межі села

Березень, 28   1933   (вівторок)  -  Село Бабайківка, Царичанський район, Дніпропетровська область. Зафіксовано випадок людоїдства

28 березня   1939   (вівторок)  -  Корсунь-Черкаси. Завершено реконструкцію Корсунської телеграфної станції. Кількість абонентів збільшилася на 100 осіб. Київське обласне управління ухвалило проект реконструкції телефонної станції м.Черкаси, спланувавши збільшити її потужність у три рази.

28 березня   1939   (вівторок)  -  Харків. Відбувся шахматно-шашковий турнір. Переможцями визнано 6 шахматистів і 9 шашистів, серед яких були, зокрема, колгоспники Харківщини.

28 березня   1940   (четвер)  -  Чернівці. Пішов з життя Дутка Іван Олександрович (народився 25 травня 1899 р. в с. Ленківці, тепер у складі Чернівців) — український актор і режисер. Виступав у мандрівних трупах: Українському Чернівецькому театрі (1919 р.), Українському театрі (19191928 рр.), «Українському театрі у Чернівцях» (19281939 рр.). У 19331939 рр. головний режисер і актор драматичної секції при товаристві «Буковинський Кобзар». Ролі: Назар («Назар Стодоля» Т.Шевченка), Довбуш («Довбуш» Федьковича), Михайло Сурлян («Украдене щастя» Франка) т ін. Вистави: «Тарас Бульба» М.Старицького за М.Гоголем, «Ясні зорі» Б.Грінченко, «Батько» Ю.Стріндберга т ін.

28 березня   1941   (п’ятниця)  -  РНК УРСР ухвалила постанову “Про затвердження нової структури і положень про Головне шляхове управління при Раді народних комісарів УРСР, обласні і районні шляхові відділи”.

28 березня   1942   (субота)  -  ЦК ВЛКСМ прийняв постанову щодо здійснення мобілізації дівчат-комсомолок в армію. ЦК ВЛКСМ ставив за обов’язок комсомольським організаціям за два тижнів мобілізувати разом з військкоматами 100 тис. дівчат у війська протиповітряної оборони. При міськкомах і райкомах партії створені спеціальні комісії з надання комсомольським організаціям і військкоматам допомоги в проведенні цієї роботи.

28 березня   1942   (субота)  -  Ворошиловградський обком ЛКСМУ повідомив Центральному Комітету ВЛКСМ про збір комсомольцями області у фонд оборони країни 6 млн. руб. на танкову колону, літаки 2,6 тис. руб.

28 березня   1943   (неділя)  -  РНК УРСР та ЦК ВКП(б)У постановили відзначити 30-річчя зі дня смерті М.Коцюбинського, створений урядовий комітет на чолі з акад. О.Богомольцем.

28 березня   1943   (неділя)  -  Херсон. Комендант міста оголосив про розстріл трьох жителів с.Дудчани за читання та розповсюдження протинімецьких лістовок.

28 березня   1943   (неділя)  -  РНК УРСР та ЦК ВКП(б)У постановили відзначити 30-річчя зі дня смерті М.Коцюбинського, створений урядовий комітет на чолі з акад. О.Богомольцем.

28 березня   1943   (неділя)  -  Херсон. Комендант міста оголосив про розстріл трьох жителів с.Дудчани за читання та розповсюдження протинімецьких лістовок.

28 березня   1944   (вівторок)  -  Війська 1-го Українського фронту зайняли райцентр Миньківці (Кам’янець-Подільська обл.), Кіцмань, Кельменці (Чернівецька обл.).

28 березня   1944   (вівторок)  -  Війська 3-го Українського фронту після запеклих боїв взяли опорний пункт німецької оборони м. Миколаїв, форсували р. Пд. Буг, та заволоділи райцентрами Широколанівка (Миколаївська обл.), Чорна, Миколаївка, Доманівка (Одеська обл.).

28 березня   1944   (вівторок)  -  В Болехові відкрито першу в Генеральній губернії лісничу школу з українською мовою викладання.

28 березня   1945   (середа)  -  Війська 2-го Українського фронту розширили прорив у напрямку на Братиславу, Брно до 135 км по фронту і просунулись на 40 км.

28 березня   1945   (середа)  -  Німеччина. Вояки Української національної армії (командувач – генерал П. Шандрук, начальник штабу генерал А. Валійський) склали присягу на вірність Україні, хоча вона підпорядковувались німецькому командуванню і виконувала його завдання.

28 березня   1945   (середа)  -  Війська 2-го і 3-го Українського фронту звільнили Дьер і Комаром та повністю очистили від ворога південний берег Дунаю на ділянці Естергом – устя річки Раба.

28 березня   1947   (п’ятниця)  -  Українська РСР вступила в Економічну комісію для Європи, створену Економічною і соціальною радою ООН з метою надання ефективної допомоги розореним Другою світовою війною країнам.

28 березня   1956   (середа)  -  Дніпропетровськ. Відбулася Всесоюзна нарада з питань виробництва гібридного насіння кукурудзи.

28 березня   1957   (четвер)  -  Київ. Рада міністрів УРСР прийняла постанову “Про порядок використання перших поверхів новоспоруджуваних жилих будинків”. Постанова скасувала раніше прийняті рішення уряду про обов’язкове використання перших поверхів новоспоруджуваних житлових будинків для розміщення в них магазинів, підприємств дитячого харчування, громадських та інших закладів культурно-побутового призначення, і водночас зобов’язала міністерства і відомства УРСР предбачити в річних планах, починаючи з 1958 року, виділення коштів на будівництво спеціальних будинків для розміщення вищеперерахованих установ.

28 березня   1959   (субота)  -  Львів. Повідомляється про відкриття в музеї українського мистецтва виставки творів художників України. На виставці представлено близько 300 робіт.

28 березня   1965   (неділя)  -  м. Нью-Йорк (США). Відбулася урочиста академія, приурочена 15-ій річниці смерті командира УПА Р.Шухевича. Учасники заслухали спогади сучасників про видатного командира. Відбувся концерт.

28 березня   1965   (неділя)  -  м. Ліон (Франція). Українська громадськість відзначила річницю дня народження Т.Шевченка, під час якої учасники обговорили його творчість. Відбувся концерт.

28 березня   1968   (четвер)  -  м. Київ. На заводі верстатів-автоматів ім. М. Горького відбувся несанкціонований вечір поезії, присвячений пам’яті Т. Шевченка.

28 березня   1972   (вівторок)  -  Делегаціями УРСР, БРСР, СРСР у співавторстві з делегаціями 6-ти соцкраїн внесено проект Конвенції про заборону розробки, виробництва і нагромадження запасів хімічної зброї та про її знищення у Комітеті по роззброєнню.

28 березня   1975   (п’ятниця)  -  Президія Верховної Ради УРСР постановила затвердити Центральну виборчу комісію з виборів до Верховної Ради УРСР у складі 15 чоловік, представників громадських організацій, товариств і колективів трудящих (голова – А.Донченко, заступник голови – В.Сиволоб).

28 березня   1979   (середа)  -  У Масандрівському парку Ялти відбулося відкриття готельного комплексу “Ялта”, який спорудили радянські і югославські будівельники для Всесоюзного акціонерного товариства “Інтурист”. Готель має номери на 2,7 тис. місць, ресторани, кафе і бари на 4 тис. місць. Стали до ладу 3 плавальних басейни, ліфт з’єднав готельне містечко з пляжем.

28 березня   1981   (субота)  -  У м. Київ заарештований єврейський активіст-відмовник Кім Фрідман за звинуваченням в „дармоїдстві” (ст. 2009 КК УРСР).

28 березня   1985   (четвер)  -  Загальні збори АН УРСР обрали нових дійсних членів і членів-кореспондентів АН УРСР. Академіками АН УРСР були обрані: Кондуфор Ю. (історія СРСР); Кухар В. (органічна хімія); Куценко В. (філософія); Лотарєв В. (машинобудування); Мацука Г. (молекулярна біологія і генетика); Мельничук О. (мовознавство); Новиков М. (матеріалознавство, технологія металів); Новиченко Л. (літературознавство); В. Походенко (фізична хімія); Скороход А. (математика); Скрипник І. (математика); Смирнов В. (вірусологія і мікробіологія); Снітко О. (фізика); Таран-Жовнір Ю. (матеріалознавство, технологія металів); Шидловський А. (енергомашинобудування, міцність машин); Яцків Я. (астрономія). Членами-кореспондентами АН УРСР були обрані: Анатичук Л. (матеріалознавство, технологія термоелектричних матеріалів); Бабаскін Ю. (матеріалознавство); Бурак Я. (механіка); Глєба Ю. (клітинна інженерія рослин); Дибан Є. (теплоенергетика); Долін В. (ентомологія); Єфремов Е. (механіка, геодинаміка вибуху); Зарубицький О. (хімічна технологія, неорганічні матеріали); Звягін А. (експериментальна фізика твердого тіла); Королюк О. (експериментальна фізика твердого тіла); Кришталь О. (фізико-хімічна біологія мембран); Литовченко В. (НВЧ–електроніка); Луковський І. (математика); Маслов В. (право); Моргун В. (генетика, експериментальний мутагенез); Онищенко О. (економіка АПК); Онищенко О. (філософія, атеїзм); Пшеничний Б. (математика); Романів О. (матеріалознавство); Скороход В. (матеріалознавство); Сохань П. (всесвітня історія); Старостенко В. (геологія, геофізика); Стоян Ю. (електротехніка і електронне моделювання); Счастливий Г. (електротехніка і електронне моделювання).

28 березня   1986   (п’ятниця)  -  Київ. Пленум ЦК Компартії України розглянув питання “Про підсумки ХХVІІ з’їзду КПРС і завдання партійних організацій республіки по виконанню його рішень”. З доповіддю виступив перший секретар ЦК Компартії України В.Щербицький.

28 березня   1988   (понеділок)  -  Київ. Помер Олексій Швачко (народився 05 (18) січня 1901 р. в с.Чопилки, тепер Київської області) – кінорежисер, заслужений діяч мистецтв УРСР (1968).

28 березня   1990   (середа)  -  Повідомлялось, що Рада міністрів УРСР прийняла постанову про створення Музею історії міста Коломия.

28 березня   1990   (середа)  -  Опубліковано проект нового статуту Комуністичної партії Радянського Союзу.

28 березня   1990   (середа)  -  Повідомлялось, що міжвідомча комісія, створена 1987 року для перегляду літератури, що знаходилася у спецхранах, за час своєї роботи повернула у бібліотеки майже 8 тис. назв книг і брошур загальною кількістю понад 70 тис. примірників.

28 березня   1991   (четвер)  -  Відбулася прес-конференція голови Верховної Ради УРСР Л.Кравчука, присвячена підсумкам Всесоюзного референдуму і республіканського опитування, питанням подальшої роботи над проектом Союзного договору, практичним крокам Верховної Ради УРСР по утвердженню принципів Декларації про державний суверенітет України.

28 березня   1992   (субота)  -  В Алма-Аті відбулась зустріч глав держав Співдружності Незалежних Держав. Укладена Угода про співробітництво комісій і комітетів Верховних Рад (парламентів) держав, підписані протоколи: Про підготовку першого пленарного засідання Міжпарламентської асамблеї держав-учасників та про співробітництво в питаннях грошово-кредитної політики.

28-30 березня   1992   (субота - понеділок)  -  У Києві в Київському Будинку вчителя відбулася конференція Організації українських націоналістів.

28 березня   1993   (неділя)  -  Французька національна авіакомпанія "Ер Франс" розпочала здійснювати регулярні рейси за маршрутом Київ ("Бориспіль") - Париж ("Шарль де Голль - 2").

28 березня   1994   (понеділок)  -  Створено організаційний комітет із відзначення 100-річчя від дня народження Максима Рильського.

28 червня   1994   (вівторок)  -  Гірники виробничого обєднання "Ордженікідзевугілля" оголосили страйк. Страйкарі висунули економічні вимоги - негайна виплата заробітної плати, пенсій, відпускних, створення урядової комісії для розглчду на місці висунутих вимог тощо.

28-29 березня   1995   (вівторок, середа)  -  Відбувався офіційний візит в Україну Президента Литовської Республіки А.Бразаускаса. Підписано Декларацію про поглиблення співробітництва і партнерства між Україною й Литовською Республікою та Консульську конвенцію.

28-29 березня   1996   (четвер, п'ятниця)  -  В Україні з дружнім офіційним візитом перебував глава законодавчої влади Китаю - голова Постійного комітету Всекитайських зборів народних представників Цяо Ши.

28 березня   1997   (п’ятниця)  -  Кабінет міністрів України ухвалив постанову "Про хід структурної перебудови вугільної промисловості".

28 березня   1997   (п’ятниця)  -  Москва (Росія) . Відбулося засідання Ради глав держав-учасниць СНД, в якому взяв участь Президент України Л.Кучма. На засіданні самміту розглянуто й затверджено Концепцію економічної інтеграційного розвитку держав-учасниць СНД.

28 березня   1998   (субота)  -  На Харківщині введено в експлуатацію другу чергу найбільшого в Україні Юліївського нафтогазоконденсатного родовища.

28 березня   2000   (вівторок)  -  В рамках співпраці у Єврорегіоні "Буг" у Луцьку відбувся традиційний багатогалузевий ярмарок "Міст-2000".

28 березня   2000   (вівторок)  -  У Маріупольському гуманітарному інституті в Донецькій області відбулася перша Всеукраїнська олімпіада з новогрецької мови. Інститут став визнаним центром розвитку еллінізму як у Приазов'ї, так і в Україні в цілому.

28 березня   2000   (вівторок)  -  У Славутичі Чернігівської області розпочала роботу Асамблея фінансових донорів Чорнобильського фонду "Укриття", в якій узяли участь представники 29 країн (28 - 29 березня].


Етичний кодекс
членів Фулбрайтівського
товариства України

Recommendation Rec(2001)15 on history teaching in twenty-first-century Europe.
(переклад з англійської)«Про викладання історії в Європі у ХХІ столітті»

European Parliament resolution of 2 April 2009 on European conscience and totalitarianism
(переклад з англійської)«Резолюція Європейського Парламенту від 2 квітня 2009 року щодо європейської свідомості та тоталітаризму»

L`association Liberté pour l`histoire
(переклад з англійської)«Блуазьке звернення» Асоціації французьких істориків «Свободу історії!»

Міжнародний комітет
історичних наук (ICHS)

Універсальна декларація архівів

Підтримати

Principles of Access to Archives
Adopted by International Council on Archives
Annual General Meeting on August 24, 2012
Internet Encyclopedia Of Ukraine
The Internet Encyclopedia
of Ukraine

Український історичний
портал
Iзборник. Історія України IX-XVIII ст.
ІЗБОРНИК:
Історія України IX-XVIII ст.
Першоджерела та інтерпретації

Web-бібліографія старої України.1240–1800

Європейська бібліотека:
Ресурси 47 національних бібліотек

Портал Ukrainica

VIFAOST
Віртуальна бібліотека "Східна Європа"

Історія та гуманітарні дисципліни

"Міста та села України"
Багатотомне енциклопедичне видання

Фонд «Osrodka KARTA»

Портал
«Уроки истории»

EuroDocs: Online Sources
for European History

"Відлуння віків"

The History Network for Young Europeans

Military Ukraine
Воєнно-історичний форум

Історія цивілізацій

"Історична правда"

Україна Incognita:
Історичний веб-проект

"Український воєнно-історичний портал"

Історія:
Сумський історичний портал

Historians.in.ua

КРИТИКА
простір незалежної думки

История городов и сел

Фото-Планета.
Фотографії міст,
селищ, сіл.
Україна

АРГУМЕНТ:
История

Старожитності

CEJSH – The Central European Journal of Social Sciences and Humanities

Российский индекс научного цитирования – портал е-Library.ru

Slavic
Humanities Index