ЕНЦИКЛОПЕДІЯ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ


Пошук
у тексті
статей
логіка:
А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я  
Том (Україна - Українці) Кн. 1    Том (Україна - Українці) Кн. 2
Гасла
(пошук у заголовках)
логіка:

ЗОЛОТИЙ ЧЕРВОНИЙ

  Бібліографічне посилання: Огуй О.Д. ЗОЛОТИЙ ЧЕРВОНИЙ [Електронний ресурс] // Енциклопедія історії України: Т. 3: Е-Й / Редкол.: В. А. Смолій (голова) та ін. НАН України. Інститут історії України. - К.: В-во "Наукова думка", 2005. - 672 с.: іл.. URL: http://www.history.org.ua/?termin=Zoloty_chervony (останній перегляд: 19.03.2024)
Енциклопедія історії України ( Т. 3: Е-Й ) в електронній біблотеці

ЗОЛОТИЙ ЧЕРВОНИЙ

ЗОЛОТИЙ ЧЕРВОНИЙ (оугрьский черьлении) – назва, вживана 1480–1620-х рр. на Буковині та в Молдові для позначення високоякісної, переважно угор., золотої монети. Від 1570-х рр. почала витіснятися назвою "угарскии жолтии", оскільки прикметник "червоне" стосовно золота вказує на те, що це не чисте золото, а з домішками міді. Чисте золото має жовтий колір. Вживання терміна "червоне золото" в значенні чисте золото пов'язано з трансформацією грец. obrussa, яким позначалося випробування золота вогнем на чистоту, в лат. russos, що в перекладі означає "червоний".

дата публікації: 2005 р.

Література:
  1. Moisil C. Monetele României. В кн.: Enciclopedia României persoanâ Cmoralâ şi juridică sub augustul patronaj al majestătii sale regelui Carol II, vol. 1. Bucureşti, 1938
  2. Котляр М.Ф. Нариси історії обігу й лічби монет на Україні XIV–XVIII ст. К., 1981
  3. Коваль А.П. Пригоди слова. К., 1985
  4. Огуй О.Д. Монетно–лічильні найменування на Буковині та в Молдові (кінець 14 – перша третина 19 ст.): проблема функціональних полімінацій в адаптованих терміносистемах. Чернівці, 1997
  5. Бырня П.П., Русеев Н.Д. Монеты средневековой Молдавии (Историко–нумизматические очерки). "Stratum Plus: Археологический журнал", Кишинев–Одесса–СПб., 1999, № 6.

Посилання:
  • БУКОВИНА

  • Пов'язані терміни:
  • ЧЕРВОНЕЦЬ


  • (тексти та зображення доступні на умовах ліцензії Creative Commons
    із зазначенням авторства — розповсюдження на тих самих умовах)