ЕНЦИКЛОПЕДІЯ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ


Пошук
у тексті
статей
логіка:
А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я  
Том (Україна - Українці) Кн. 1    Том (Україна - Українці) Кн. 2
Гасла
(пошук у заголовках)
логіка:

ПРОЦЕС 39-ТИ 1941

  Бібліографічне посилання: Черченко Ю.А. ПРОЦЕС 39-ти 1941 [Електронний ресурс] . URL: http://www.history.org.ua/?termin=Protses_39_1941 (останній перегляд: 28.03.2024)
ПРОЦЕС 39-ТИ 1941

ПРОЦЕС 39-ти 1941 відбувся в м. Дрогобич 12–13 травня 1941 над 39-ма укр. націоналістами за приналежність до Організації українських націоналістів. У ході слідства заарештовані зазнавали жахливих тортур. Судило в'язнів виїзне засідання Київ. військ. трибуналу. Підсудним було висунуто звинувачення в приналежності до ОУН і співпраці з Німеччиною. У результаті закритого процесу 22 особи засуджено до смерті, 8 осіб – до 10-ти років ув'язнення, 4 – до 5-ти років ув'язнення, 5 осіб – на довічне заслання до Казахстану. За свідченням учасника процесу Осипа Косика, серед засуджених до смерті були: Микола Веселовський, Іван Вовк, Тадей Гавзнер, Іван Гриб, Микола Данилків, Орест Дато, Коховський, Василь Лабич, Іван Лабич, Іван Липутянський, Орест Мартинович, Михайло Пигичко, Микола Свястин, Михайло Сов'як, Чехівський, Дмитро Ярема. Поміж засудженими до 10-ти років були: Іван Гирбяк, Петро Мудрий, Володимир Прокопів, Микола Пуней, Степан Спикякевич. Засуджені до 5-ти років тюрми – Дмитро Веселовський, Степан Лабич, Андрій Сірко, Антін Шемердяк. На заслання до Казахстану серед ін. були засуджені: Василь Блендай, Осип Косик, Ілько Лабич, Іван Паулюх.


Література:
  1. Літопис нескореної України: Документи, матеріали, спогади. Львів, 1993; Киричук Ю. Терор і тероризм у Західній Україні. В кн.: Політичний терор і тероризм в Україні: ХIХ–ХХ ст. К., 2002
  2. Патриляк І. Військова діяльність ОУН(б) у 1940–1942 рр. К., 2004.

Посилання:
  • ДРОГОБИЧ
  • ОРГАНІЗАЦІЯ УКРАЇНСЬКИХ НАЦІОНАЛІСТІВ


  • (тексти та зображення доступні на умовах ліцензії Creative Commons
    із зазначенням авторства — розповсюдження на тих самих умовах)