ЕНЦИКЛОПЕДІЯ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ


Пошук
у тексті
статей
логіка:
А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я  
Том (Україна - Українці) Кн. 1    Том (Україна - Українці) Кн. 2
Гасла
(пошук у заголовках)
логіка:

ЛЕВЕНДААЛЬДЕР

  Бібліографічне посилання: Шуст Р.М. ЛЕВЕНДААЛЬДЕР [Електронний ресурс] // Енциклопедія історії України: Т. 6: Ла-Мі / Редкол.: В. А. Смолій (голова) та ін. НАН України. Інститут історії України. - К.: В-во "Наукова думка", 2009. - 790 с.: іл.. URL: http://www.history.org.ua/?termin=Levendaalder (останній перегляд: 29.03.2024)
Енциклопедія історії України ( Т. 6: Ла-Мі ) в електронній біблотеці

ЛЕВЕНДААЛЬДЕР

ЛЕВЕНДААЛЬДЕР – (голл. Leeuwendaalder – талер з левом) – монета талерного типу (див. Талер). Її карбування для потреб внутр. ринку започаткувала 1575 незалежна Республіка Сполучених Провінцій під час визвольної війни з Іспанією. На аверсі (лицьовому боці) зображалася фігура воїна в латах, який тримав щит із гербом Сполучених Провінцій, на реверсі – лев, що стоїть на задніх лапах. Мала масу 27,648 г (з них – 20,736 г срібла). Згодом Л. випускали також для потреб міжнародної торгівлі, особливо з країнами Леванту (тогочасна загальна назва країн на сх. берегах Середземного моря; див. Левантинський талер). Систематична емісія Л. здійснювалася з 1-ї пол. 1580-х рр. і велася від імені провінцій або окремих міст.

Масове надходження Л. на укр. землі розпочалось у 1-й пол. 17 ст., вони використовувалися переважно для ведення торг. операцій із країнами Балканського п-ова та Араб. Сходу. На ринку вартість цих монет була дещо нижчою від вартості повноцінних талерів.

дата публікації: 2009 р.

Література:
  1. Котляр М.Ф. Грошовий обіг на Україні доби феодалізму. К., 1971.

Посилання:
  • ЛЕВАНТИНСЬКИЙ ТАЛЕР, ЛЕВАНТИНСЬКИЙ ТАЛЕР МАРІЇ ТЕРЕЗІЇ
  • ТАЛЕР, ТАЛЯР

  • Пов'язані терміни:
  • ЛЕВ, ЛЕУ
  • ЛЕЙ


  • (тексти та зображення доступні на умовах ліцензії Creative Commons
    із зазначенням авторства — розповсюдження на тих самих умовах)